ד"ר יואב ארוש וד"ר יוסף טייח משיבים על שאלות נפוצות:

ד"ר יואב ארוש וד"ר יוסף טייח משיבים על שאלות נפוצות:

האומנם הבוטוקס תמיד עובד?

ד"ר ארוש עונה:
טיפול בבוטוקס כטיפול לקמטים מסתמך על מחקרים שהראו כי הטיפול יעיל, הטיפול מחזיק מעמד למשך שנה עד שנה וחצי, על סמך ניסיון אישי שלי בקלינקה פחות מאחוז קטן מהמטופלים לא היו מרוצים מהטיפול הראשון, לאחר הכרות וניתוח כושר העמידות של העור היה ניתן לשפר את הטיפול גם עבור האחוז הנותר.

"במשך שנים רבות של טיפול בקלינקה למדנו לראות שהפעילות הנרכשת של הבוטוקס היא תבנית נרכשת", אומר ד"ר ארוש, "ולכן, לאחר מספר הזרקות יהיה ניתן להשיג תוצאות גם ללא כמות גדולה של בוטוקס. מניסיוני, לאחר כשש שבע הזרקות פרק הזמן יכול להתארך ".

איך לשפר ולהאריך את האפקט של הבוטוקס ?

ד"ר ארוש עונה:
כמה ימים לפני הטיפול מומלץ ליטול כמות קטנה של אבץ. לפני כמה שנים במחקר שהוצג בארצות הברית נמצא שמתן אבץ במינון יומי של 45 מיליגרם שבוע ימים לפני הזרקת הבוטוקס משפר את יעילות הטיפול ואת משך ההשפעה של התוצאות.  
חשוב לציין  שמדובר במחקר ראשוני, אך החוקרים דיווחו על שיפור מרשים ביותר: האבץ השפיע לטובה על 95% מהמשתתפים, והשיג תוצאות גם אצל מטופלים שטופלו בעבר בבוטוקס ללא הצלחה.

האם כשמתחילים להזריק בגיל מוקדם ימנע נזק עתידי לקמטים ?

ד"ר טייח עונה:
לחלוטין כן. מחקרים רבים בארץ ובעולם מראים שבמידה ומטפלים בבוטוקס בגיל צעיר ניתן יהיה לצמצם משמעותית את מספר קמטי ההבעה..  
"אם מתחילים להזריק את הבוטוקס בגיל צעיר יחסית מונעים את הקימוט והכיווץ של העור מראש, כי הבוטוקס מרגיע את השריר וכתוצאה מכך העור שמעליו לא מתכווץ".

האם ישנם אנשים החסינים לבוטוקס ?

ד"ר טייח עונה:
אחד מכל 3 מתוך 100 מטופלים בבוטוקס אינם מגיבים להזרקות - הנתונים נאספו והתקבלו לאחר מספר גדול של מחקרים. הגורם לתופעה ברור חלקית, לפי מחקר שנעשה לאחרונה מסתבר שחלק מהמטופלים מפתחים חסינות לרעלן, או מטכניקה חובבנית ולא מקצועית..  
ד"ר טייח: על פי המחקרים האחרונים נראה שמדובר באחוז נמוך מאוד, אבל זה בהחלט יכול להיות מתסכל. אני לא סבור שמדובר בליקוי בחומר הפעיל באצווה מסוימת, משום שלא אחת נתקלתי במקרים שבהם הזרקתי לשני אנשים מאותו הבקבוק, כשאחד מהם הגיב נפלא ואילו השני לא הגיב כלל, בכל מקרה חשוב להגיע למרפאה ולקבל ייעוץ מתאים ובכך למנוע עוגמת נפש.

תמיד לשירותכם.

emo_01.pngהתגובה מאוד עזרה אני מכירה את יוסף טייך רופא מצויין

חשוב לי לציין שישנה טעות כתיב, שם הרופא יוסף טייך ולא יוסף טייח כמו שרשום במאמר, עמכם הסליחה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כירורגיית פה ולסת - שתלים
בחר
בחר