אצבע בפה

הבת שלי בת שמונה לא מפסיקה לשים אצבע בפה. את המרה הייתי מורחת לך על היד וגם על העור והיא התרגלה ועדיין האצבע בפה. היא נפלה על הפה והשיניים הקדמיות זזו לה קצת ולכן את הידיים אני מכסה בלילה לפני שינה שלא תשים אצבע בפה אבל ההרגל הפך ליום וגם היום בבית הספר ובכל שעה פנויה היא שמה אצבע בפה. דיבורים, הבטחות ומרה שום דבר לא עוזר. האם יש לכם פתרון לעזור לי עם האצבע בפה. תודה מראש על התשובה.

אצבע בפה

שלום ממליץ להפנות השאילה לפורום רופא שיניים-שיקום כאן ב walla בברכה ד"ר אוסקר חסון מומחה לכירורגיה פה ולסת בית חולים אסותא -תל אביב

גמילה מאצבע בפה

שמי ליאת כהן, נפגשתי לראשונה, דרך ביתי, מיה, עם תופעת ה"אצבע בפה", ומאחר ומיה ( היום בת 4 ) לא הצליחה להבין בכלל את המשמעות של הצורך בגמילה מהאגודל, שהיה לה לחבר קרוב, התחלתי לחקור אודות התופעה, להתוודות לשכיחותה, להבין את השלכותיה וכמובן לנסות למצוא פיתרונות. אחד הפיתרונות שאחריו חיפשתי היה ספר ילדים בנושא, משום שלדעתי זו תמיד דרך טובה להעביר מסרים, ומשלא מצאתי התיישבתי לכתוב. הספר נקרא "מעשה באגודל", והוא מנסה לתת בחיוך ובחריזה מענה לשאלות רבות בנושא ודרך להתמודדות - גם לילדים שעוברים את התהליך, גם להורים המלווים אותו. הספר מלווה את מיה ואת האגודל מרגע הגילוי שלהם – זה את זה, דרך הסיפוקים שכל אחד מהם מקבל ממציצת האצבע וההרגל שבה, דרך ניסיונות שונים ל"נצח את האגודל", ועד לרגע הגמילה, שטומנת בחובה, בין היתר, את הכרח הפרידה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כירורגיית פה ולסת - שתלים
בחר
בחר