בת 14.5 , הקשר איתה מידרדר,לא מקשיבה לי ,מזלזלת מצחקקת....

שלום

אני חד הורית עם בן זוג קבוע ארבע שנים והקשר מצויין בינו לבין הילדים. היא הבכורה בת 14.5 והקטן מחונן בן 8.5 .

מצד אחד היא "ילדה טובה", לא נכנעת ללחץ חברתי לא מתאפרת ,לומדת היטב מביאה ציונים 90-100 בכתה ט'. חכמה נבונה עדינה

מצד שני, חדר שלה מבולגן רצח, ולמרות שבעצת חברה הפסקתי להעיר על החדר,עדיין היא איטית מאוד,רוצה לישון הרבה,כל הזמן וכל היום

באייפון,בפייסבוק וכו' (אני יודעת שתגידו שזה "הגיל" הזה) אבל אני אומרת משהו רציני, היא מגחחת, צוחקת מתחכמת עונה ,מתחצפת אני מחבקת ומנשקת ומחמיאה "איזה יפה מתה עליך" והיא בתמורה "איכס" דיי " אמא זה מגעיל" אני רוצה לעשות איתה "יום כיף" סרט וכו' והיא באותו יום מתנהגת כל כך מגעיל שאני מתעצבנת ממנה מבטלת את התוכניות איתה ומוצאת עצמי מתעצבנת ממנה כל הזמן!!!! מה עושים? אתמול ישבתי עם הבן על הכתבה קשה באנגלית והיא עשתה הכל להפריע הכל- לצחוק איתו להסיח דעתו לעשות הצגה ולשיר איתו כך שבסוף היה מאוחר והוא הלך לישון שהוא לא מוכן למבחן.  עם הבן כל הזמן נשיקות חיבוקים יחס טוב מאוד,אך מרגישה שהיא ייעשה מגעיל אחרי שהוא צופה בהתנהגותה.
איך אני משפרת את היחסים איתה? כל יום אני אומרת היום אשפר אך היא שרה שירים, מתנהגת כמו "טיפשונת בת עשרה" אנא אשמח לעיצות רציתי להדגיש שאני גדלתי בבית מסודר מאוד , מחונך לא מתחצפים להורים, הכל מאורגן מסדרים חדר, זה דור אחר (אני רק בת 40 ) והיא מוציאה ממני אדם שמשתגע מהשטויות שהיא עושה....

תודה .

שלום רב,

קודם כל , אני שמחה לבשר לך שהמתבגרת שלך מתנהגת באופן טבעי ...

כדי לשפר את האווירה, ממליצה לך אולי ללכת להדרכה הורית, או סדנא למתבגרות ואימהות , יש בכל עיר

בברכה,

ליאת נדל

מנהלת הפורום

הי,

אני מסכימה עם ליאת, הבת שלך נשמעת כמו בת טיפשעשרה רגילה... יחד עם זה אין ספק שהפער בין הציפיות שלך ממנה לבין ההתנהגות שלה כלפייך מקשים עלייך ומדאיגים אותך. ובעידן שלנו יש סיבה לדאוג בעניין התנהגותן של מתבגרינו.

הדרכה הורית תתן לך כלים הלתמודדות עם הפער הזה ותקטין אותו מאד.

היי.

חלק מההתנהגות אכן אופיינית לגיל, אך חלק לא ממש. נושא ה"איכס", ההפרעות וכו' לא ממש מאפיין את כולם. סוד המשחק הוא "סבלנות". יש להתחיל עם צעדים של בניית אמון. נסי במשך כחודש ימים לא להעיר לה על שום דבר. גם לא על הדברים המרגיזים ביותר. את תופתעי מהתוצאות. בהצלחה.

אתר חינמי ללימוד אנגלית:
http://www.grammar-land.com

יקירתי,

מציעה לך להתייעץ באתר הייעוץ האנונימי החדש AskPeople

אתר מדהים שעזר לי המון, ממליצה עליו בחום!

http://www.askpeople.co.il/

הי

יתכן מאוד שזו התנהגות אופיינית לגיל העשרה, אבי אני מאוד מבין את אי השקט שלך סביב זה. אם יש בעיה בתור אמא היית רוצה לתפוס אותה בזמן ולעשות כל מה שניתן על מנת לעזור. אני ממליץ לך להכנס לאתר של חיים טולדנו, שם תוכלו למצוא המון מידע בנושא הדרכה הורית שאולי יתן לך כמה רעיונות להתמודד עם המצב. את אמא נהדרת!

בהצלחה!

לליאת נדל,

עצתך לפי דעתי לוקה בחסר, חבל שלא צירפת קישור עם מידע על הסדנאות או מספר טלפון, מעבר לכך, בעיני מין הראוי שעצתך כמומחית תכלול יותר מאשר מה שכתבת, יש אולי עוד הורים ועוד מתעניינים שקוראים כאן, ואת כתבת מעט מדי, כמומחית אני בטוחה שיש לך יותר ידע וכלים מאשר מה שבטאת. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר