הורים לילדה בת 17 מתבגרת- מיואשים

שלום רב אני אבא. יש לנו ילדה בת 17 בכורה יש לה עוד 4 אחים 16(בת)11(בת)5(בן)3(בת) , מתברר שמגיל 15 מעשנת, מתנהגת בצורה פרובקטיבית. מקללת את ההורים לא מוכנה לשום מסגרת, פורצת כל מסגרת , יוצאת וחוזרת מהבית בשעות הלילה, עובדת בפאבים בלילות. נוסף אין אמון בה, " גונבת " לאחיה את דמי הכיס בגדים טלפונים, גם לנו היה חסר כסף בארנק, אווירה בבית לא נעימה , היא בורחת מבית הספר , האחים שלה פוחדים ממנה. לאחרונה יש המון צעקות ביני ( אבא) לבינה , אימרות כואבים " שתמות , תקבל סרטן וכ"ד.. אנו מבסיס בית טוב( לא כמו משפחה מרובת ילדים חסרי אמצעים) הבת בת 16 השניה תפסה את "הבכורה" הפכה ל" אם הבית" דואגת לאחיה, ומבצעת את מטלות הבית. הבכורה גרה כמו בבית מלון מקבל את כל צרכיה ולא עושה כלום בבית וממשיכה לעשות שואה בבית. עוד הערה לפני השאלות , ההינו בתהליך של שנה טיפול פסיכולוגי שלא עזר ( לפעמים עזר לכמה ימים ) שאלות 1. בעיות אמון ( גניבת כספים וכד.) איך מטפלים ? 2. הילדה לא אהובה יותר, אצל אחיה והיא רוצה להתנתק מהמשפחה וגם אנו החלטנו שככה יותר טוב גם, איך עושים זאת בצורה חוקים ולמי ? 3. אנו הרמנו ידים ( נשמע לא טוב) יש לנו עוד 4 ילדים לגדל ואנו לא רואים אצלהם שום סימן להתנהגות כמו זו , מה ניתן לעשות אנו ממש מיואשים הורים דואגים.

לא לוותר ...

אבא יקר , אין ספק שאתה מספר על סיטואציות קשות...ואין ספק שיש צורך בטיפול אני הייתי ממליצה לך: 1. לקבל הדרכה הורית אצל איש מקצוע 2. לפנות לאדף הרווחה שיעזור ויטפל בכם 3. לשקול אופציה של פנימיה טובה , במידה וניסיתם הכל , ושום דבר לא הולך. תיפנו קודם לאגף הרווחה- יש להם את הכלים לעזור לכם. בברכה, ליאת נדל מאמנת הורים ומתבגרים מנהלת הפורום

לאלי

תבדוק אפשרות לאימון משפחתי, כי יש בי הרושם שהבעיה היא של כולכם וךא רק כפי שאתה רואה רק של בתך הגדולה.

בנוסף לכל שאר הפתרונות...

לא משנה מה קורה, אל תרימו ידיים. התחושה שתיווצר אצלה כי "ההורים וויתרו עליי" היא נוראית ותגרור אחריה בעיות בעתיד. תנו לה להרגיש שאתם אוהבים אותה בכל מחיר גם כשהמצב כזה.

הי

אני מאוד מבין לליבך, גם אנחנו התמודדנו עם סיטואציה קצת דומה, והיינו מאוד חסרי אונים אל מול המצב. מצד אחד זו הבת האהובה שלכם, מצד שני היא חוצה כל גבול אפשרי ולא משנה מה אתם אומרים. אני רוצה להמליץ לכם באמת בחום לנסות לקרוא קצת על הדרכה הורית באתר של מר חיים טולדנו, אולי זה יסייע לכם קצת בהבנה הכוללת מה לעשות עם המצב. מצרף לך לינק. 

בהצלחה!

הבת שלכם זקוקה לכם גם אם מאוד קשה לכם להיות שם בשבילה. אם הייתה בתי הייתי דואגת שתהיה בהשגחת מבוגר מנוסה במשך כל שעות היממה. כמובן שקל לי לדבר. אבל זה מה שנשמע לי שהיא צריכה. מישהו שישגיח שהיא בבית ספר, שהיא לא מעשנת, ולא יוצאת מהבית בלילה. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר