בת 16 מתחצפת לאמא

בת 16 מתחצפת לאמא שלה. הבת קוראת לאמא במילים לא יפות יא זבל .והאמא פגיעה מאוד. הבת לא מעונינת לצאת לטייל עם האמא כי הבת אומרת שהיא לא צריכה שאמא תצא איתה לטייל היא יכולה עם חברות שלה . נכון זה כבר תקופה .והאמא לא מתפקדת קוגנקטיבי יקב מחלה חלו שינואים בחיים . רק רציתי לציין שזאת ילדה היפרית וקשב וריכוז. הבת מדברת ממש לא יפה וצועקת . הכל בגלל שהאמא ביקשה מהילדה שתתלה כביסה .ורק אז תלך לבריכה. הבת יודעת שעל אמא שלה יכולה להיתחצף ולאבא פחות . מה להגיד לה איך לנהוג עם הילדה. א האם קודם כל לא לבקש עזרה בבית. הילדה יודעת ומרשה לעצמה להיתיחס לאמא לא יפה . אני מבינה גיל ההתבגרות קשה לה לא יודעת איזה עונש לתת לילדה שתמוד בו האם . כ אי אפשר ככה להמשיך

בעיה

קודם כל את צריכה להרחיק אותה מהחדר שלה או שלקחת לה את הפלאפון וכ"ו ולעשות לה תנאים כמו למשל היא מבקשת מימך כסף לטיול אז תגידי לה תיתלי כבישה ואז אני יביא לך את הכסף או את הפלא וכ"ו אם גם זה לא עוזר אז תיפני למישהו דתי חרדי חילונים לא יעזרו לך בכלום חוץ מזה שהם יגידו שאת מגבילה את הילדה ואת משתמשת "באלימות" אני אומר לך את זה מינסיון אישי אני מדריך של נוער כזה ותאמיני לי שהם עוברים מה שהם עוברים אבל שאחד מתוך 100 מימשיך בדרך הרעה שככה ש99 בחורים חוזרים לדרך שההורים רצו שהם יחזרו ועוד דבר שאם הנוער הזה צריך להישתמש בתקיפות אבל גם בעדינות ובזהירות כי הנוער הזה שונה 180 מעלות מהנוער של פעם ומעלה! אם את הולכת לפי חוקי המדינה אז אל תיהיה בהלם שהבת שלך מתנהגת ככה כי אם החוק שהם עשו הם עשו את זה לטובת ילדים מוכים אבל הבעיה שעכשיו זה הופך את ההורים למוכים!!

לאמא היקרה

לדעתי את צריכה למצוא את ההזדמנות הנכונה לדבר איתה. שיחה קצרה. לא ארוכה. לומר לה בשקט ובנחישות שאת לא מוכנה שהיא תדבר כך ותתנהג כך בבית. את יודעת שהיא יודעת ומסוגלת לדבר אחרת ושזה לא מקובל עלייך ובזה תסיימי את השיחה. 1. אני לא מאמינה בעונשים.עונשים מרחיקים ומזמינים מלחמות. ילדים לא אוהבים להרגיש מובסים. 2. עד שהיא לא תשנה את סגנון הדיבור שלה, אל תנהלי איתה שיחות אלא דיבורים קצרים שאת חייבת, כדי שהדברים לא יתפרשו כברוגז. תהיי עקבית, נחושה ושלמה עם עצמך ותראי שזה יפסק.

להיות סמכותית וגם קשובה

שלום רב, בגיל ההתבגרות אכן יש התפרצויות זעם מצד הילדים , אך תפקידנו כהורים להציב גבולות ולהרגיע את "הרוחות". כל משפחה צריכה לנהוג בהתאם לאופי הילד , לכן , חישבי עם עצמך מה יכול לגרום לה להפסיק.. תנהלי איתה שיחה קצרה, מכובדת , ענינית והסבירי לה שעם צעקות לא תקבל כלום יותר. כל פעם שמתחילה לצעוק , תאמרי לה שזוהי לא הדרך ופשוט תלכי. כמו כן , היא צריכה להבין שעל התנהגות בלתי הולמת יגיעו סנקציות. ( תחשבי מה חשוב לה..) בכל מקרה, תנסי להתחיל בשיחות בגובה העיניים , תנסי להיות אסרטיבית ולהבהיר שצעקות לא יתקבלו יותר כלל. בהצלחה, ליאת נדל מנהלת הפורום מאמנת הורים ומתבגרים
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר