ביום ג', ה-23 לפברואר בשעה 19:00, יתארחו בפורום "הורים למתבגרים" מומחים מ"המגן" - המרכז הישראלי לנוער וילדים במצוקה

הורים יקרים, מצאתם סכומי כסף גדולים בחדר של הבן? חפצי ערך נעלמים מהבית, ולא כ"כ נעים להודות, אבל יש חשד מכרסם שאולי זה הילד? קשה לכם לישון בלילה כי אתם לא בטוחים איפה הבת שלכם מסתובבת? אתם לא לבד. בואו להתייעץ עם מומחי המרכז הישראלי לילדים ונוער במצוקה. ביום ג', ה-23 לפברואר בשעה 19:00, יתארחו בפורום "הורים למתבגרים" אינה פרוג וליאור אייזנגר מ"המגן" - המרכז הישראלי לנוער וילדים במצוקה. אינה, פסיכוטרפיסטית בעלת נסיון של שנים בטיפול בנוער בסיכון וליאור, חוקר פרטי (לשעבר בלש במשטרת ישראל) המתמחה במעקב אחר נוער שנמצא בתהליך הידרדרות, יתנו מענה לשאלות הורים מודאגים. בין הנושאים עימם מתמודדים אינה וליאור מידי יום בקרב צעירים: נידוי חברתי/חרם, הפרעות אכילה, שימוש בסמים ואלכוהול, אלימות, חזרה בתשובה, פגיעה מינית, הימורים, הדרדרות לפשע ועוד. נשמח לעזור לכל הההורים, שתפו אותנו, שלכם, ליאת נדל מנהלת הפורום מאמנת הורים ומתבגרים

הערצה של כוכבים

שלום, הבת שלי (בת 16) מעריצה זמר מסוים. איך יודעים מתי זה יוצא מפרופורציות? היא קונה כל עיתון שיש בו ראיון איתו, גולשת שעות בפורומים שלו, החדר מלא תמונות וכו'. ברור לי שזו תופעה שהולכת יפה עם גיל ההתבגרות אבל השאלה היא עד איזה גבול זה "נורמלי".

חבר שלא מוצא חן בעינינו

הבן שלנו בן 13 ובזמן האחרון הוא התחבר עם ילד מכיתה מקבילה. נראה לנו שאותו ילד מדרדר אותו לא להכין שיעורים, להבריז מבית הספר ואולי אפילו לדברים אחרים, שלא ידוע לנו עליהם. הילד שלנו היה תלמיד מצטיין עד לא מזמן, ועכשיו הציונים שלו יורדים וכבר קראו לנו כמה פעמים לשיחה בבית הספר. כל נסיונותינו לדבר עם בנינו עלו בתוהו. מה עושים?

הימורים אצל בן 17

קראתי את המאמר באתר שלכם על הימורים אצל צעירים וזה מאוד מזכיר לי את בני בן ה17 אני לא מבינה בהימורים אבל הוא ממלא טוטו וגם ווינר לפחות פעם שבוע. אין לי מושג מה הסכומים. הקש ששבר את גב הגמל היה כששמעתי מאחד ההורים שהנערים של השכונה כולל הבן שלי היו אצלם בבית ושיחקו כדורגל בפלייסטיישן. אין לי בעיה שישחקו אבל היו גם הימורים: כל אחד מהמשתתפים שם בקופה משותפת 200 שקל והמנצח מרוויח הכל. זה נשמע לי הזוי לחלוטין שבגילם הם מהמרים על סכומים כאלה. האם זה מסוכן?

הערצה של כוכבים

שלום, הבת שלי (בת 16) מעריצה זמר מסוים. איך יודעים מתי זה יוצא מפרופורציות? היא קונה כל עיתון שיש בו ראיון איתו, גולשת שעות בפורומים שלו, החדר מלא תמונות וכו'. ברור לי שזו תופעה שהולכת יפה עם גיל ההתבגרות אבל השאלה היא עד איזה גבול זה "נורמלי".

הערצה של כוכבים

שלום! אכן בגיל ההתבגרות נפוצה מאוד התופעה של חיפוש מודל לחיקוי, להזדהות. נושא ההערצה נפוץ בגיל ההתבגרות, עם זאת תשומת ליבך צריכה להיות למספר השעות שהיא גולשת בפורומים הללוובכלל כמות הזמן שהיא מקדישה לעיסוק בושא ושנית, האם עיסוק זה בא על חשבוןפעילות יומיומיתחשובה כגון בילוי זמן עם המשפחה, אוכל, שינה, ביה"ס וכו' בכל מקרה תוכלי לפנות להתייעצות במרכז. בהצלחה אינה וליאור WWW.HAMAGEN.ORG

חבר שלא מוצא חן בעינינו

הבן שלנו בן 13 ובזמן האחרון הוא התחבר עם ילד מכיתה מקבילה. נראה לנו שאותו ילד מדרדר אותו לא להכין שיעורים, להבריז מבית הספר ואולי אפילו לדברים אחרים, שלא ידוע לנו עליהם. הילד שלנו היה תלמיד מצטיין עד לא מזמן, ועכשיו הציונים שלו יורדים וכבר קראו לנו כמה פעמים לשיחה בבית הספר. כל נסיונותינו לדבר עם בנינו עלו בתוהו. מה עושים?

חבר שלא מצא חן

שלום! בנכם בתחילת גיל ההתבגרות, גיל בו קבוצת השווים- בני אותו הגיל תופסת את אחד המקומות המרכזיים בחייו של המתבגר. לפני שאתם מביעים את דעתכם על החבר, תכירו אותו טוב יותר. בגיל זה עדיין לגיטימי להזמין את החבר הבייתה וזו תהיה ההזדמנות שלכם להכירו. שנית, נסו לשוחח עם בנכם על מה שמטריד אותכםבאווירה רגועה ולא בשיחת נזיפה כשמזמינים אותכם לביה"ס. תמצאו עיתוי נייטרלי על מנת לפתוח עם הבן בדיאלוג, בהתעניינות בו ובחברים שלו אך לא מעמדה ביקורתית אלא לנסות להתחבר לרצונות שלו, למשל: מה גרם לו להתחבר דווקא לנער הספציפי הזה? מה מצא חן בעיניו? בכל מקרה של התייעצות תוכלו לפנות למרכז בהצלחה אינה וליאור WWW.HAMAGEN.ORG

הימורים אצל בן 17

קראתי את המאמר באתר שלכם על הימורים אצל צעירים וזה מאוד מזכיר לי את בני בן ה17 אני לא מבינה בהימורים אבל הוא ממלא טוטו וגם ווינר לפחות פעם שבוע. אין לי מושג מה הסכומים. הקש ששבר את גב הגמל היה כששמעתי מאחד ההורים שהנערים של השכונה כולל הבן שלי היו אצלם בבית ושיחקו כדורגל בפלייסטיישן. אין לי בעיה שישחקו אבל היו גם הימורים: כל אחד מהמשתתפים שם בקופה משותפת 200 שקל והמנצח מרוויח הכל. זה נשמע לי הזוי לחלוטין שבגילם הם מהמרים על סכומים כאלה. האם זה מסוכן?

הימורים אצל בן 17

שלום! אני מבינה שאת מאוד מודאגת וזה חשוב על מנת להעלות את הנושא על סדר היום, לדיבור בינך לבין בנך. נראה כי המידע שיש לך כיום הוא מגורם שלישי ומחששות שלך ולא משיחה שקיימת עם בנך. אני מציעה שתנסי לפתוח עם בנך שיחה, באווירה רגועה, שלא יישמע כאילו את מאשימה אותו או מנסה לדלות מידע, אלא שיחה רגועה בה תביעי התעיינות בבנך, בתחומי העיסוק שלו, בכך שאוהב למלא טוטו וכו' על מנת להבין את היקף הבעיה יש צורך בהרבה מידע כגון מה התדירות שבה מהמר?, מתי התחיל? מה הסכומים אותם משקיע וכד' להתייעצות נוספת הנך מוזמנת לפנות למרכז בהצלחה אינה וליאור WWW.HAMAGEN.ORG

תוספת

במידה והנך חוששת כי היקף הבעיה רחב יותר, חשוב להבין היכן הדברים עומדים, לוודא האם מדובר בסוג של התמכרות ובמידה ומדובר בהתמכרות יש לטפל בנושא בהקדם.ישנם כלים שמאפשרים להבין את עומק הבעיה גם במידה והוא מסרב לשתף פעולה. אם תגיעי למסקנה שאמצעים אלה הכרחיים, פני אלינו וננסה לסייע לך בכך. בהצלחה אינה וליאור WWW.HAMAGEN.ORG
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר