האם ניתן להוריד את הדפלפט כרונו?

שלום ד״ר

בן 30.

בעברי מספר התקפים פסיכוטים. טופלתי ברספרדל אביליפיי אולאנזפין וקלופיקסול. בעקבות תופעות לוואי קשות הופסק הטיפול בכדורים האנטיפסיכוטיים, לאור האבחנה של ביי פולאר דיסאורדר. הטיפול שניתן הוא שימוש במייצבים בלבד (דפלפט וליתיום). 

האומנם, לאחר מספר חודשים ההתקף חזר בשימוש במייצבים. לפני ההתקף האחרון הוחל טיפול בדפלפט כרונו כך שהרמה בדם תהיה גבוהה מ 70 והרופא המטפל הבטיח שזה יעזור כנגד ההתקפים (בעבר הרמה בדם הייתה סביב ה50).  האומנם, ההתקף חזר.

כעת לאחר ההתקף מטופל בסרקוול שלמעט עייפות קלה לא חש בתופעות לוואי במינון של 600 מג. 

רצוי לציין שכעת בגלל שהרופא המטפל שהמליץ לי על הרמה בדם של 70 דפלפט, הרופאים בבית החולים השאירו לי את הדפלפט כרונו במינון 1000 מג לצד הסרקוול. השילוב בין התרופות ככל הנראה מסיבה זו, הוריד את הרמה בדם ל 50 כלומר אותם 1000 מג דפלפט כרונו שהעמידו אותי בעבר על רמה בדם של 70 הורידו אותי כעת לסביב ה 50. בעבר נעשה ניסיון של העלאה של הדלפט כרונו למעל ל1000 מג אבל גרם לי לקשיי ריכוז ושלשולים.

חשוב לציין שכאשר לקחתי את הדלפט כרונו 1000 מ״ג חלה לי ירידה בתפקוד המיני דבר שהפריע לי בצורה משמעותית. כאשר נכנסתי להתקף האחרון והפסקתי ליטול את הדפלפט התפקוד המיני חזר, כך שככל הנראה הדלפדט היה הסיבה לירידה בתפקוד המיני.

השאלה שלי, האם משום העובדה שסרקוול לצד היותו תרופה אנטי פסיכוטית משמש גם כמיצב ולאור העובדה שלמרות שלקחתי את הדפלפט כרונו והוא לא החזיק אותי וגרם לי לתופעות לוואי. האם ניתן להישען רק על הסרקוול במינון 600 ולהוריד את הדפלפט?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פסיכיאטריה