דיכאון שלפני החג

לא יודעת אם זה הפורום המתאים, אך רציתי לשתף ברגשותי לקראת החג הקרב. לא יודעת אם כולכם שמעתם על התופעה של דיכאון לפני החג, ובכן זה מה שקורה לי כל שנה לפני ראש השנה ופסח, בעיקר לפני פסח. אני גרושה+2, יש לי בן זוג אך אני לא בטוחה בוודאות לגבי הקשר איתו, וכל שנה אני נכנסת לדיכאון עמוק לפני פסח, דיכאון מהחג, מהנקיונות שלפני החג (אין לי כוחות נפשיים לנקות), מחול המועד - כיצד אעסיק את ילדיי, למרות שהם כבר גדולים, ובקיצור אני רק מחכה שהחג הארור הזה יעבור, גם בליל הסדר השנה נראה לי שאני הולכת לסבול כי נהיה בפורום מאד גדול וזה ממש ממש לא מתאים לי, בטח אשב שם ואשתוק ואהיה רצינית. האם מישהו מכם מכיר את התופעה ומזדהה איתה? אני ממש במצב נואש... איך מתגברים?

את לא לבד בסיפור הזה

שרית שלום. האמת זו תופעה די ידועה ואף נפוצה. החג יכול להעצים תחושות שמלוות אותך יום יום. כתבת שלא ברור האם זו הזוגיות הנכונה ושאת מרגישה שאין לך כוחות למשפחה והחג דורש מאיתנו התמודדות אנטנסיבית עם משפחותינו. שאלת מה לעשות, התמקדי במה שיכול לעשות לך טוב בחג, חברים, חברות או פעילויות כיפיות עם הילדים (אם יש כאלה). לאורך זמן כדאי להעזר באיש מקצוע, תחושות אלה לא יעלמו אחרי החג, הן אולי יתעמעמו ובמקצת. בכל אופן אל יאוש, חשוב שתדעי שאת לא לבד בסיפור הזה, החג ומשימותיו הם גורמי לחץ לרבים מאיתנו.

לשרית

לשרית מזדהה עם מצבך. גם לי מאוד קשה ולא אפרט. תחשבי שזה יגמר ואם קשה לך תתקשרי לחברה טובה שתתמוך בך. תוותרי לעצמך עםחלק מהנקיונות. הרי זה בסך הכל ענין שתמיד צריך לעשותו. ולמרות הכל שיהיה לך חג נעים

מכיר לחלוטין

ברגע שנלחצים מהתחושה הדיכאון הופך קשה יותר. פשוט אל תתייחסי אליו, כאילו אל תתני לו מקום בכלל. אני הייתי מדבר לשלי, ואומר לו שאני לא רואה אותו ממטר. הייתי מתעלם ממנה כאילו הוא לא קיים. ברגע שהפסקתי להתרגש ממנו, למדתי לחיות איתו בשלום. הכל בראש.

לכל מי שהגיב - תודה!

אז הנה חול המועד הגיע, הילדים שלי עסוקים כל אחד בענייניו, ואני כאן לבד, אפילו לא רוצה להיפגש עם בן הזוג שלי, פשוט לא בא לי עליו, הוא חונק אותי יותר מדי וכבר לא יכלתי לסבול את זה יותר והוא לא מרפה למרות שהבהרתי לו זאת, אבל אני כבר לא בטוחה שזה זה איתו. מחר אני נפגשת עם חברה אז יהיה יותר טוב, אבל עדיין - הדיכאון חוגג, לא יעזור כלום, לא מצליחה להתגבר
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פסיכיאטריה
בחר
בחר