האם לקחת כדורים או לא

שלום לאחרונה הוצעה לי על ידי פסיכיאטר האופציה של נטילת כדורים לטיפול בחרדה הקשורה לטראומות בילדות . מעולם לא לקחתי כדורים והייתי במספר טיפולים שנמשכו כמה שנים. יש לי התנגדות חזקה מאוד לצעד הזה. למרות שאני לא מאוזן וההרגשה הכללית שלי רעה מאוד לפעמים משהו בי לא מסוגל לשקול מצב שבו כדורים משפיעים על החשיבה שלי ועל ההתנהגות שלי. אני מפחד גם שהכדורים יגרמו לי לחפש תמיד "פתרון קל" לבעיות ולא להתמודד. מצד שני אני בן 35 וכרגע לא ממש מסוגל לקשרים בריאים עם אנשים ולמערכת יחסים זוגית. אשמח להארות בנושא !!

שלום רב

מה שהייתי רוצה לשאל אותך, זה עד כמה החרדות מפריעות לך. אם הן מאוד מפריעות לניהול אורח חיים תקין, לא נראה לי שיש סיבה לא לקחת כדורים. הסתכל על החרדות כעל מחלה רגילה, כמו לחץ דם, סכרת, תת פעילות של בלוטת התריס וכו'. יש לקחת בחשבון, שהכדורים הפסיכיאטרים הלא ממכרים, משפיעים בערך תוך חודש. אתה יכול לקחת אותם למשל שלושה חודשים, ולראות איך זה מרגיש לך. אם לא תהיה מרוצה אתה יכול להפסיק אותם בהדרגה, כמובן תוך כדי ייעוץ עם הפסיכיאטר. אציין שאני לוקחת כדורים פסיכיאטרים כעשר שנים ומנהלת אורח חיים תקין לכל דבר. המייל שלי, אם תרצה- shirizuzu@gmail.co.il שיהיה בהצלחה.

תודה שירי , העניין הוא

שנראה לי שיש הבדל בין חרדות לבין סוכרת. בשנים האחרונות גם בעזרת טיפול הצלחתי לשפר משמעותית את ההתמודדות עם החרדות. אני חושב שאם לאורך השנים האחרונות הייתי משתמש בכדורים הייתי מאבד את ההתקדמות שעשיתי לבד ותישאר עמי לעד עם או בלי כדורים. כך שלכדורים בהחלט יש חיסרון משמעותי. אורח החיים שלי כרגע הוא עדיין מאוד לא תקין. החרדות מעייפות ומיגעות אותי עד מאוד ולא משאירים לי מקום להתקדמות בחיים כך שזאת בהחלט דילמה. האם את אכן חיה חיים תקינים מבחינתך וכפי שאת רוצה? מה יקרה אם תפסיקי לקחת את הכדורים או אם הגוף שלך יתרגל אליהם ?

שלום עופר

נאלצת לחלוק עליך ולומר שלעניות דעתי אין הבדל בין לקיחת כדורים נגד סכרת לבין לקיחת כדורים נגד חרדות. כנראה שאתה סובל מחוסר איזון כימי במוח, והמוח שלך צריך איזון. אם אתה חושב שאתה יכול להתמודד לבד, תתמודד לבד... איך שאתה רוצה. לגבי שאלותיך- אני מתפקדת ועובדת ולומדת בדיוק כמו כל אחד אחר, וזה כמובן לא עניינו של כל אחד שאני לוקחת כדורים. זה ענייני הפרטי, ואני מרוצה שמשהו עוזר לי להתמודד. הגוף שלי רגיל לכדורים ואין לי שום בעיה עם זה. אם ארצה להפסיק את הכדורים אני אתייעץ עם הפסיכיאטרית שלי ואם היא תחשוב שזה נכון היא תוריד לי אותם בהדרגה. אני באופן אישי לא רואה שום סיבה להפסיק לקחת כדורים, אני מרגישה טוב ומרוצה מחיי. מה אכפת לי לקחת שני כדורים כל ערב? לא אכפת לי... שיהיה בהצלחה, שירי.

מצוין

אם את מרגישה טוב ומרוצה מחייך אין יותר חשוב מזה. לי אישית יש בעיה עם הנושא אבל בגלל זה אני מתיעץ בפורומים:)

האם לקחת כדורים או לא

שלום לאחרונה הוצעה לי על ידי פסיכיאטר האופציה של נטילת כדורים לטיפול בחרדה הקשורה לטראומות בילדות . מעולם לא לקחתי כדורים והייתי במספר טיפולים שנמשכו כמה שנים. יש לי התנגדות חזקה מאוד לצעד הזה. למרות שאני לא מאוזן וההרגשה הכללית שלי רעה מאוד לפעמים משהו בי לא מסוגל לשקול מצב שבו כדורים משפיעים על החשיבה שלי ועל ההתנהגות שלי. אני מפחד גם שהכדורים יגרמו לי לחפש תמיד "פתרון קל" לבעיות ולא להתמודד. מצד שני אני בן 35 וכרגע לא ממש מסוגל לקשרים בריאים עם אנשים ולמערכת יחסים זוגית. אשמח להארות בנושא !!

לעופר

לעופר אני מבינה היטב את הרגשתך. אני מגיל 27 עם תרופות פסיכיאטריות אם אין ברירה עדיף לקחת. נראה לי שאתה כלכך חרד מהטיפול. מאבוד שליטה.. ובכן יש חיים עם הכדורים ואפשר להתמודד טוב יותר כך. אם המינון לא גבוה כדאי שתנסה. אתה צעיר כלכך וחבל שתסבול. בעיקר כיש בעיה עם קשרים. בהצלחה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פסיכיאטריה
בחר
בחר