סכיזופרניה

סכיזופרניה

שלום לכולם,אני חדש איתכם בעסק ,אני חולה סכיזופרניה ונקי מסמים ואלכוהול כבר חצי שנה {אני מכור לסמים}ועושה תכנית תמיכה למכורים,פעם אחרונה היה לי התקף וישר רצתי להשתמש בסמים אחרי שנתיים נקיון מסמים "ההתקף הפסיכוטי משך אותי לסמים ולא ההפך}ואין לי שליטה על השימוש בסמים בזמן התקף ,מה עליי לעשות כדי למנוע את השימוש בזמן התקף?

תשובה

שלום לך, לעיתים לא נדירות, אנשים שלוקים בסיכופרניה מתחילים להשתמש בסמים. הסיבות לכך הן רבות, כאשר ביניהם ניסיון להתגבר על המצוקה שנגרמת ע"י המחלה, פגיעה בשיפוט עקב המחלה והערכה לא נכונה של הסיכונים שכרוכים בשימוש, השפעה חברתית וכד'. הטיפול בחולים שלוקים הן בסכיזופרניה והן בשימוש לרעה בסמים הינו מורכב, כאשר לא מספיק להתייחס ולטפל רק במחלה אחת אלא יש לתת מענה לשני המצבים. הטיפול האופטימלי מתאפשר במסגרות של תחלואה כפולה בהן פועל צוות רב מקצועי הכולל פסיכיאטרים, פסיכולוגים ועובדים סוציאלים והן קבוצות תמיכה של אנשים שסובלים מבעיות דומות. את המסגרות ניתן למצוא באמצעות פניה למרפאה פסיכיאטרית ציבורית באיזור מגוריך. בברכה, ד"ר אירנה ספקטור.

האם מחלת הסכיזופרניה היא הפיכה ? והחולה חוזר למצבו הקודם ?

מדובר בבחור  בן 30 שסיים לימודים אקדמיים במסגרת עתודה בגיל 20, נסע להודו לפני גיוסו וחזר במצב פסיכוטי, אושפז מספר פעמים, ובכל פעם מצבו החמיר (עישן סמים קלים בין אישפוז לאישפוז).  לאחר מס' אישפוזים אובחן כסכיזופרן. כיום מאושפז בהוסטל ומנסה לחזור  לעצמו, אך ללא הצלחה.

האם יש מקום לתקווה? ומה ניתן לעשות מעבר לטיפול תרופתי (קספליון - זריקה, קלוריניט, לפונקס וובין .

נורית ואבי

ישנה קבוצה בלינק הזה:

http://www.camoni.co.il/index.php?idr=440&v=630

הקבוצה הוקמה ע"י נפגע נפש הנהנה מסכיסופרניה, יש לו נסיון וידע רבים גם בסכיזופרניה וגם בסמים , הוא עזר במקרים רבים של פסיכוזות להביא להתייצבות ללא טיפול תרופתי.

מומלץ בחום

סכיזופרניה הינה מחלה נפוצה ולכן ניתן למצוא היום מגוון מקומות לטיפול .

אני מצאתי מקום שמשלב גם אימון.

מדובר בצוות של מומחים ומנוסים בתחום אשר מסייעים ומעניקים תחושת שייכות לכל אחד שמגיע.

ממליצה לכם להיכנס לאתר ולקרוא על טיפול בסכיזופרניה

חשוב ללמוד על המחלה. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פסיכיאטריה
בחר
בחר