לא יודעת מה לעשות...

שלום, איני יודעת אם הגעתי למקום הנכון אבל... אולי פה יש מישהו שמנסיונו יוכל לתרום... אני בת 30+ילד. אני ובעלי החלטנו על פירוד . במהלכו בעלי החליט שהוא מעוניין להתגרש. הסיבות לפירוד לא ממש משנות כבר מאחר וגם אני לא רואה כבר מקום לתיקון. בכל אופן, המשפחה שלי לוחצת עליי לקחת עו"ד ו"להכנס בו" ואילו אני מעדיפה לסיים את הדברים בצורה יפה כדי לא לגרום לילד זעזועים מיותרים. יש לציין שהוא אבא טוב ואיכפת לו מאוד מהילד. הילד בן 5. הסכמנו על חלוקת הכסף הקיים בחשבונות חצי חצי וסכום חודשי של 2500 ש"ח. בעלי מרוויח נטו של 10000 ש"ח בחודש ואני מרויחה 4500. אין לי כוונה לרדוף אחרי הכסף או "להוציא לו את העיניים" אולם0 אני חוששת שאולי אני עושה עוול לבני בזה שאני לא דואגת לו ליותר. האם הסכום ריאלי? האם זה נכון לפנות לעו"ד ולשלם 25-30 אלף שקל כדי שינסה להוציא קצת יותר? מה לעשות??????

בנוגע לשאלתך

יעל, אני יודע שסכום המינימום שביהמ"ש קובע לילד עומד על כ 1250 ש"ח בנוסף מגיע לו גם גם מדור שזה כשליש מהוצאות לשכירות(לא שכירות בפועל אלא מה שהוא צריך ז"א שאם תשכרי וילה, ביהמ"ש יפסוק כשליש של דירת שלושה חדרים). היום יש פסיקה יותר ויותר שמסתכלת על שני ההורים כמפרנסים ובודקים(גם אם כל אחד מכם נישא בשנית)מה ההכנסות שלכם כיחידת הורות משותפתדהיינו הוא 10 ואת 5 אז ביחד 15 ואז הוא יתן שני שליש ואת שליש נוסף. לא זו לא הלכה של העליון אבל זה משהו שמתגבש יותר ויותר בפרקטיקה. אני חושב שגם אם "תצליחי" ע"י פנייה לערכאות להוציא ממנו יותר, מאחר והדבר אינו בהסכמה, הוא ייתקל בקשיי גבייה ואי עמידה בזמני התשלום ואז יש עדיפות לפחות בזמן מאשר יותר ולא תמיד. מעבר למזונות עליכם לקחת בחשבון את ההוצאות המיוחדות כגון טיפולי שיניים עתידיים, ספרי לימוד לפני תחילת הלימודים, שיעורים פרטיים וחוגים וכל מה שייצטרך עם הזמן, גם את זה להעלות על הכתב בהסכם. ההסכם צריך שייצפה את פני העתיד ולא רק כאן ועכשיו. שאי ברכה והצלחה. אני בטוח כי הסכם מרצון עדיף ע"פ כל פס"ד מה גם שהוא עשוי להתמשך עד בלי די ועד אז גם כוחות הנפש וגם הזמן יישרפו לשניכם. בכל מקרה אני כותב מידיעתי ואין הדבר בא להחליף ייעוץ משפטי

לאשה בצרה:

תנסי לא להיכנס בו ולסיים יפה אבל לא בכל מחיר. לפי הכנסתו הוא יכול בשקט לתת לך 3,000 ש"ח ולא פחות אם לא יותר... משכורתך לא תספיק לך למחייה ולגדל גם את בנך לכן את צריכה סכום גדול יותר. ללכת לעו"ד ולהוציא סכומי עתק לא מועילים תמיד אלא הם רק מעשירים את העורכי דין ולך מעלים את העצבים, את לא תהיה רגועה ובטח תקריני זאת גם לילד. חוץ מזה שלהיפגש בבתי משפט אחד מול השני זה הרבה דווקא אחד לשני, התנקמות הדדית. תשתדלי לסיים יפה כך שגם לאחר הגט תשארו ביחסים טובים בשביל הילד כי להיות בקשר בשבילו תהיו חייבים. שלך, חגית
מנהל הפורום
1000+

על פניו

זה סכום יפה ביחס לילד אחד. (לא בטוח שבית משפט יקבע יותר) מה גם שאת משדרת תחושה שאם משהוא כן יחסר הוא כן ידאג ויתן. לטעמי עדיף להימנע ממלחמות מיותרות.. וזו נשמעת מיותרת..בעיקר(!!) כי יש בינכם תקשורת. למה להרוס אותה ? את יכולה להגיד לו שאת מרגישה לא בטוחה.. ושאת מבקשת ממנו להישאר קשוב לצרכים..או לוודא שהוא מבין שיתכן ןהיו עוד דברים שתזדקקי להם בשביל הילד..(לאורך השנים) מה שנראה לי שברור לו. בהצלחה.. דרך צלחה.

אם ישנה תקשורת חיובית בין הזוג בהסכם גירושין, זה נכס

מנהל הפורום
1000+

לא יודעת מה לעשות...

שלום, איני יודעת אם הגעתי למקום הנכון אבל... אולי פה יש מישהו שמנסיונו יוכל לתרום... אני בת 30+ילד. אני ובעלי החלטנו על פירוד . במהלכו בעלי החליט שהוא מעוניין להתגרש. הסיבות לפירוד לא ממש משנות כבר מאחר וגם אני לא רואה כבר מקום לתיקון. בכל אופן, המשפחה שלי לוחצת עליי לקחת עו"ד ו"להכנס בו" ואילו אני מעדיפה לסיים את הדברים בצורה יפה כדי לא לגרום לילד זעזועים מיותרים. יש לציין שהוא אבא טוב ואיכפת לו מאוד מהילד. הילד בן 5. הסכמנו על חלוקת הכסף הקיים בחשבונות חצי חצי וסכום חודשי של 2500 ש"ח. בעלי מרוויח נטו של 10000 ש"ח בחודש ואני מרויחה 4500. אין לי כוונה לרדוף אחרי הכסף או "להוציא לו את העיניים" אולם0 אני חוששת שאולי אני עושה עוול לבני בזה שאני לא דואגת לו ליותר. האם הסכום ריאלי? האם זה נכון לפנות לעו"ד ולשלם 25-30 אלף שקל כדי שינסה להוציא קצת יותר? מה לעשות??????

הייתי בסרט הזה

אני התגרשתי לפני חודש וחצי וגם לי היתה דילמה בנושא. בסוף החלטתי להתפשר (אני מקבלת 4000 על 2 ילדים) ובעלי גם מרוויח אפילו יותר מ 10000 נטו. אבל כמובן שעדיף בשביל הילדים לסיים את זה יפה ולהישאר בקשר סביר. למרות שזה קשה. מניסיון הגברים ממהרים לרצות להתגרש אבל כשמגיע יום הדין (היום של הגירושין ברבנות) הם מקבלית רגליים קרות אבל אז מאוחר מידי. אם את מרגישה צורך לשוחח בכיף שילחי לי הודעה ואני אתן לך את המייל שלי

היי לך - אתן את דעתי כגבר...

סכום 2500 ש"ח , זה יפה מאוד , תחשבי שמצד אחד הוא משלם את הסכום הזה ומצד שני הוא אמור להחזיק עוד בית שבו הוא יגור והילד ישן שם , וזה חדר לילד ועוד המון דברים . אני לא מרוויח 10000 , אני מגרד את הסכום , אך ההוצאות הם ענקיות מהסיבה שחוץ ממזונות , הוא ירצה לפנק את ילדו שבא אליו ולבלות איתו וגם זה עולה . חוץ מזה , אין מחיר לנשמתו של הילד , אם את תיכנסי בו , הילד יפגע חד משמעית - לא יעזור לך , משפחתך מעוניינת אולי לנקום בו על הגירושים או כל דבר אחר .... תחשבי טוב לפני שאת מוציאה כסף על עו"ד - יהיו פה הרבה נפגעים בעניין ואולי גם את ה- 2500 לא תקבלי בסוף , כי יש היום המון שיטוה להורדת סכום המשכורת . עצתי הכנה והאמיתית , אל תיכנסי בו ותגמרי איתו יפה , הרי בכל זאת הוא אבא של ילדך . אך תבקשי ממנו שיארגן חדר לילד שלכם בדירה שיגור , זה מאוד חשוב לילד להורים גרושים . מקווה שעזרתי לך ....

אני חושבת שאת צריכה לקחת עו"ד לא כדי להכנס בו אלא כדי לעשות

את התהליך נכון. תצטרכי להסביר את זה גם לעורך דין שאת לוקחת וגם לבעלך. שאת לא מכירה את כל הפרוצדורות וכו' ואת רוצה שהוא ילווה אותך. אל תקחי כזה עו'ד יקרן. גם אני חושבת שלא שווה לנהל מלחמות. לא רק שהילדים סובלים גם את וגם הוא. זה משאיר טעם רע

תסיימי את הדברים בצורה יפה

הסכום עבור ילד אחד הוא סכום נאה אם תקחי עורך דין אולי תקבלי יותר כסף תעשי חישוב שיהיו לך גם הוצאות,אבל זה יכול להעכיר את האווירה ביניכם, את מציינת שבעלך אבא טוב ואכפת לו מהילד. אם כבר עדיף שתשבי עם בעלך ותנסי להגדיל את הסכום בלי לתת לעורך דין או למשפחתך להתערב בהצלחה.

עצות...

היי חמודה, גם אני הייתי בסיפור הזה לפני כ-4 חודשים. אשמח לתת לך כמה עצות: 1. לדעתי הנכון ביותר לא להשתלח זה בזו ולהגיע להסדר יחד, לאחר מכן להגיע לעורך דין משותף רק לעריכת ההסכם. עולה הרבה פחות, כל פגישה כ-300 שח. 2. נראה לי ששכחת את כל החסכונות מהעבוה ובכלל, צריך להתחלק שווה בשווה, לפעמים צריך אקטואר. בכל מקרה ממליצה לסיים בטוב, אחרת כולם מפסידים ורק העוד מרוויח בהצלחה

הייתי בסרט הזה

אני התגרשתי לפני חודש וחצי וגם לי היתה דילמה בנושא. בסוף החלטתי להתפשר (אני מקבלת 4000 על 2 ילדים) ובעלי גם מרוויח אפילו יותר מ 10000 נטו. אבל כמובן שעדיף בשביל הילדים לסיים את זה יפה ולהישאר בקשר סביר. למרות שזה קשה. מניסיון הגברים ממהרים לרצות להתגרש אבל כשמגיע יום הדין (היום של הגירושין ברבנות) הם מקבלית רגליים קרות אבל אז מאוחר מידי. אם את מרגישה צורך לשוחח בכיף שילחי לי הודעה ואני אתן לך את המייל שלי

הייתי בסרט הזה

תראה לפרק זה הכי קל שיכול להיות .על תשכחי שמי שסובל הכי הרבה מעינין זה הילדים ולא 4000 אלף שאת מקבלת.כסף לא יכול להחזיר לילדים בטחון של אבא בבית וזה שלפעמים יש רגלים קרות .וזה לא בגלל שהוא רוצה להתגרש הוא אולי רוצה לשקם ואת רואה את הדברים אחרת ...

אני חושבת שאת צריכה לקחת עו"ד לא כדי להכנס בו אלא כדי לעשות

את התהליך נכון. תצטרכי להסביר את זה גם לעורך דין שאת לוקחת וגם לבעלך. שאת לא מכירה את כל הפרוצדורות וכו' ואת רוצה שהוא ילווה אותך. אל תקחי כזה עו'ד יקרן. גם אני חושבת שלא שווה לנהל מלחמות. לא רק שהילדים סובלים גם את וגם הוא. זה משאיר טעם רע

גישה שנקטתי לגבי עורך הדין

יצאתי מנקודת הנחה שעורך דין "זאב" יגרום להבאת עורך דין דומה מהצד השני. שניהם ילחמו זה בזה ולבסוף התוצאה היא 50-50. בחרתי עורכת דין נעימה עם אינטליגנציה רגשית גבוהה, היא הצליחה לשכנע את בעלי לבוא אליה (תוך ויתור שלי על מספר סעיפים בהסכם), אחי שימש כמגשר, וכן בת הדודה שלו, וסיימנו יפה לשביעות רצון כולם. כיום 4 חודשים אחרי אנו מדברים בינינו לגבי הילדים וזוהי הדרך הנכונה... לא ציינתי שהייתי ואני עדיין מאד פגועה מכך שבגד תקופה ארוכה ללא ידיעתי. שמתי את הרגשות בצד, והתמקדתי במטרות עתידיות, ולדעתי דרך זו הייתה נכונה. בהצלחה חמודה, שני

לא יודעת מה לעשות...

מה זה משנה?

תתרכזי בחיים החדשים שעומדים לפניך, תמנעי מקרבות, זה תמיד עולה ביוקר, כחי 2500 וצאי לדרך חדשה, בהצלחה.

אז ככה.

לפי דעתי את צריכה יעוץ מיקצועי שווה לישמוע מה עורך דין אומר לי בכול אופון זה מאוד עזר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
גרושים גרושות
בחר
בחר