לעשות את הדבר הנכון

שלום תקופה ממושכת שאני תקוע ודברים שאני מנסה לעשות לא זורמים ונתקעים. זה מביא אותי למחשבה שאולי אני תקוע בחשיבה ולא מחובר להשרכה או להשראה. שאלתי היא כיצד הדרך שלכם רואה את נושא ההדרכה. ביצירת מציאות מדברים על פעולה מתוך השראה כלומר נקיטת פעולות הדרושות להשגת מציאות שאנחנו רואים בעיני רוחנו ורוצים לחוות אותה. אני מתקשה בכל התחום המקצועי ואני שואל את עצמי האם הבחירות שלי נכונות, האם הפעולות שלי נכונות ואולי יש דרך להתחבר פנימה ולקבל תשובות שכן אם אני בוחר מקצוע שטוב לי בו ואני עושה צעדים בכיוון הדברים אמורים לזרום אבל אני חווה קושי למשל בהשגת לקוחות או בקבלת עזרה מהסביבה. מהי הדרך לדעת שאני בכיוון הנכון? תודה שבת נעימה אבי

ANSWER

אתה ממהר תסתכל על הצד הטוב ותפסיק להתבכיין ולהגרר אחרי כל דבר חדש צריך יציבות כי אין לדבר סוף כמדומני שזה הרבה זמן ככה בהצלחה

דברים תקועים

שלום אבי. אני קורא בהודעתך הרבה אי נוחות וחוסר שביעות רצון מהמציאות בה אתה חי. הבחירות השגויות שלך, הן תוצאה של תפיסות ומחשבות שאתה חושב על עצמך ועל המציאות בה אתה חי. לכן השינוי חייב להעשות שם. אם אתה מתקשה בכל תחומי החיים ולפיכך אני מניח שהבחירות שלך אינן נכונות. אולם השאלה היא מדוע אתה בוחר בחירות לא נכונות??? מה מוביל אותך ומה מנחה? אתה כותב על הדרכה או השראה שאמורים לכוון אותך והייתי מעוניין לדעת על איזה סוג של הדרכה את מדבר. לדעתי הדרכות מכל סוג שהוא אינן יוצרות עבורך את המציאות אלא הבחירות שלך בלבד. הדרכות עשויות לתת לך מידע נוסף (אם חסר לך) על הנושא בו אתה צריך לבצע בחירה ואולי לסייע לך על ידי כך. מכל מקום כל הבחירות שלך הן תוצאה של החלטות שאתה עושה בחייך והן השלכות של התפיסות שלך את עצמך ואת המציאות שלך. פילוסופית ההונה מציעה דרכים ושיטות לגלות מהן התפיסות העומדות בבסיס הבחירות וההחלטות שלך. אני מציע לך לחשוב על המניעים לבחירה ולא על התוצאות שלה. התוצאות תקרנה מימלא, והשאלה היא מה מניע אותך לבצע בחירה זו או אחרת. אני מציע לך ליצור קשר עם כנרת ולהתעניין אצלה בקורס החדש והמרתק שהיא פותחת. אני בטוח ששם תמצא תשובות רבות ודרכי עבודה מקוריות לשינוי המציאות בה אתה חי. אשמח לענות על שאלות נוספות. בהצלחה מתי

הדרכה פנימית

אני מסכימה עם דבריו של מתי, ורוצה להוסיף מספר מילים: הדרך לדעת שאתה בכיוון הנכון תלויה בברור פשוט. בדרך כלל אני מבררת עם אנשים את הכיוון שלהם, על ידי כך שאני עוזרת להם לבדוק - מה הדברים שהם הכי טובים בהם, ומה הדברים שהם הכי אוהבים לעשות. כיוון נגזר משם. שיטת הברור היא קצרת מועד (2-4 פגישות) והיא מעניקה תשובה חד משמעית בקשר לכיוון. הסיבה בגללה אין לך מספיק לקוחות או עזרה חיצוניות יכולה לנבוע משני גורמים - ראשית - מכל שאתה לא בכיוון.. שנית - שאינך יודע איך לצעוד על הכיוון שלך. גם את זה ניתן ללמוד בקלות רבה יחסית. באופן עקרוני אני מסכימה עם הנחת היסוד שלך - שאם בחרת מקצוע שטוב לך בו ואתה עושה צעדים בכיוון, הדברים אמורים לזרום. כאן נכנסות שאלות עמוקות יותר, בקשר לעובדה שהדברים אינם זורמים. את השאלות הללו אנו מבררים בעזרת ההדרכה הפנימית שלך. גם התהליך הזה אינו מורכב מאד מאד, והוא ניתן ללמידה בקלות יחסית. כפי שסיפרתי כאן - אני פותחת בימים אלה קורס שמלמד את התהליך כולו. אשמח לתת לך פרטים נוספים. כנרת

כנרת טל מאיר

מאמנת ומטפלת הוליסטית

יועצת אישית-זוגית ומשפחתית

kineret44@gmail.com

דברים תקועים

שלום אבי. אני קורא בהודעתך הרבה אי נוחות וחוסר שביעות רצון מהמציאות בה אתה חי. הבחירות השגויות שלך, הן תוצאה של תפיסות ומחשבות שאתה חושב על עצמך ועל המציאות בה אתה חי. לכן השינוי חייב להעשות שם. אם אתה מתקשה בכל תחומי החיים ולפיכך אני מניח שהבחירות שלך אינן נכונות. אולם השאלה היא מדוע אתה בוחר בחירות לא נכונות??? מה מוביל אותך ומה מנחה? אתה כותב על הדרכה או השראה שאמורים לכוון אותך והייתי מעוניין לדעת על איזה סוג של הדרכה את מדבר. לדעתי הדרכות מכל סוג שהוא אינן יוצרות עבורך את המציאות אלא הבחירות שלך בלבד. הדרכות עשויות לתת לך מידע נוסף (אם חסר לך) על הנושא בו אתה צריך לבצע בחירה ואולי לסייע לך על ידי כך. מכל מקום כל הבחירות שלך הן תוצאה של החלטות שאתה עושה בחייך והן השלכות של התפיסות שלך את עצמך ואת המציאות שלך. פילוסופית ההונה מציעה דרכים ושיטות לגלות מהן התפיסות העומדות בבסיס הבחירות וההחלטות שלך. אני מציע לך לחשוב על המניעים לבחירה ולא על התוצאות שלה. התוצאות תקרנה מימלא, והשאלה היא מה מניע אותך לבצע בחירה זו או אחרת. אני מציע לך ליצור קשר עם כנרת ולהתעניין אצלה בקורס החדש והמרתק שהיא פותחת. אני בטוח ששם תמצא תשובות רבות ודרכי עבודה מקוריות לשינוי המציאות בה אתה חי. אשמח לענות על שאלות נוספות. בהצלחה מתי

מתי וכנרת תודה רבה. לגבי הדרכה

התכוונתי בעצם למה שאנחנו קוראים הקול הפנימי שיכול להיות מועיל או מזיק. מה שנקרא self talk כאשר אתה שואל שאלה או מתמודד עם צורך לבחור ועולות מחשבות שלא מעצימות אבל עדיין מוכרות וכנראה שפועלות את פעולתן ביצירת עיכוב או התנגדות וכו'. זה דורש משמעת ותשומת לב להקשיב לקול הפנימי ולאופן שהוא מנווט אותי. גם אם אני לא קשוב להדרכה הפנימית או לאינטואציה או איך שלא נקרא לזה אני עדיין מאמין שהיא קיימת. כמובן שאפשר להתייעץ עם גורמים חיצוניים אבל אני מעונין להגביר את הקשב הפנימי.

נאה דרשת

אני חייב לציין שאתה נשמע כמו בוגר קורס הונה (), דבריך הם דברים של טעם. הקול הפנימי הוא מדריך אמיתי, ואולם קיימות דרכים רבות ומגוונות לקבל ממנו מידע, לפענח אותו ולהפוך אותו לידע שיש לו אפיקים פרקטיים. כמו כן ברצוני להוסיף כי יש פעמים בהם המידע חסוי אפילו מאיתנו מאחר שה self talk, כמו שאתה מכנה זאת, או ה"אינר וויס" ( inner voice ) מנסה להגן עלינו ממידע מסויים שהוא חושב שלא כדאי לנו לדעת אותו. לשם קבלת מידע כזה דרוש תרגול ואימון מתאימים, זה לא מסובך אך נדרש. אשמח לענות לשאלות נוספות מתי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות
בחר
בחר