אדם שמאמין לבין אדם שיודע.אני אדם לא יודע במה להמאמין

שאלה:
שלום כבוד הרב כולנו בוודאי יודעים כי יש הבדל בין אדם שמאמין לבין אדם שיודע.אני אדם מאמין כי זה בא מהחינוך בבית!אבל אני מאוד הייתי רוצה גם לדעת כדי שגם האמונה תתחזק יותר ממה שהיא כעת. בבקשה עזור לי גם לדעת את הדברים כיוון שכשאדם יודע אז הוא מן הסתם גם יתחזק (אני לפחות) אין דבר יותר טוב ממראה עיניים מאשר שמיעת סיפורים כאלה או אחרים. עזור לי לדעת ולא רק להאמין כי ככה כולם עושים וזה בא מהחינוך בבית וכו'. אני רוצה לדעת איך אני עושה את זה?

תשובה:
מושלם , הנתינה נועדה למלא חסרונו של אדם ולבסס את ידיעת ה' שלו בעולם בבחינת: "וידעת כי ה' הוא הא-לוהים" , "בסוכות תשבו שבעת ימים , למען ידעו דורותיכם..." כלומר: הישיבה בסוכה לא נובעת כתוצאה מאמונה , אלא כתוצאה מידיעה , המעשה גורם לביסוס וחיזוק הידיעה , ההוכחה הכי יפה שיש לתורה שלנו היא הנשמה שמפעמת בנו ונותנת לנו להרגיש מציאות ה' , מצד שני המעשים מבססים את אותה אמונה , "אחרי המעשים נמשכים הלבבות" אדם שלבו רחוק מה' יתברך ע"י עשייה אמיתית , יזכה לידע את ה' בחינת: "קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת" מה היא אותה אמת? עשיה ! שנאמר: "אשר ברא א-לוהים לעשות" (סופי תיבות אמת) אם תעשה תדע לכן אח יקר ככל שתקבע יותר עיתים לתורה , תחכים יותר ותדע , אבל רק אדם שהפך את עצמו להיות כלי יזכה לידע , אדם שמרגיש שהכוס שלו מליאה לעולם לא יצליח לקבל , אדם שישפיל מעט את עצמו וירגיש שהכוס שלו ריקה , אולי אז יזכה לקבל , והאדם ידע את חווה אשתו , ידיעה היא גם זיווג , חיבור , ידיעה ברורה משמעותה "חיבור ברור", כשתזכה להתחבר לבני תורה ולמסגרת של תורה , כשתקבע עיתים לתורה תזכה שהשכינה תתחבר אליך ואז כל השאלות שלך יעלמו ! משום שכשיש לאדם יראת שמים , אין לו שאלות ! כי לכל השאלות יש תשובה ברורה ! "מאת ה' היה הדבר" , "כל מה דרחמנא עביד לטב הוא דעביד" בקיצור הכל לטובה כשיודעים באמת. בהצלחה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה