הצביעות של יום הכיפורים

אם יש משהו שמעצבן אותי ביום הכיפורים זה הצביעות סביבו.
פתאום כל הערסים והעבריינים הכי גדולים לובשים לבן, הולים עם כיפה על הראש, מבקרים בבית הכנסת וכאילו מה? כל העוול שהם גרמו בשנה האחרונה ימחק? מה עם בקשת סליחה מזה שקיללתם אותו בכביש או מזה ששלפתם עליו סכין?
מצאו יופי של פטנט. יום בשנה נתחפש למלאכים טובים, ונוכל להמשיך בדרכנו הקלוקלת בדיוק שעה אחרי שהצום יצא.
ואני כבר לא מדבר על אלו שצמים, אבל רואים סרטים, או גולשים באינטרנט.
איש הישר בעיניו יעשה.
יש פה צביעות איומה.
והגיע הזמן שיפתחו את הכבישים גם ביום כיפור (משנה לשנה ממילא נוסעות יותר ויותר מכוניות), הרי גם ככה אין פה צום והתענות כהילכתו.
ודווקא אנחנו - אלו שלא צמים - מתענים שאנחנו לא יכולים פשוט להתניע את האוטו ולנסוע לאן שאנחנו רוצים.

אני מאמינה שהאמונה היא בלב. וזו לא צביעות אלא מה שהאדם באמת מאמין בו.
ואם ליום אחד האנשים נהיים טובים... גם טוב

שכל אחד בביתו יעשה מה שבא לו.
אבל לא לשבור את המסורת הציבורית.

זה שלא נוסעים בכיפור זה מבורך

יום כיפור ;יום הדין - איך השנה שלך תיהיה מוצלחת הכל פה!

בס"ד

רוב היהודים לא יודעים מה זה יום הכיפורים חובה לפרסם שכל יהודי ידע מה זה יום כיפור! 

יום כיפור זה יום הדין !!! האם השנה יהיה לך מחלה חס ושלום

תיהיה לך שנה בעוני בעושר הכל 

נחתם ביום כיפור!!!

צפיה מהנה תצפו לפחות בסרטון אחד! ואם תכלו גם העברו האלה לחבר שלכם

או למשפחה שלכם!!!

הרב דניאל זר - יום הדין

הרב דניאל זר עשרת ימי תשובה תשע"ג

הרב דניאל זר התעוררות לתשובה

אכן יום כיפורים- באמת יום של צביעות בדיור כמו שנאמר פה.אני מכבדת את כולם אבל לא אוהבת כפייה .ולצערי מה שקורא במדינ ביום זה היא כפייה של דת ומנהגים.הרי נאמר איש באמונתו יחיה אז איפה זה?

הצביעות היא לא רק ביום כיפור, כל עברין שמגיע לבית משפט עוטה על ראשו תחפושת לבנה גדולה,כיפת נחמנים, והכי מרגיז שזה עוזר להם בגלל מערכת משפט נטויית דת. יעני כל מי שדתי לא חוטא ולא עבריין.

כיפור הוא היום היחיד בו כולם שווים.

וכל איש באמונתו יחיה.

גמר חתימה טובה לכולם.

לצמים ומי  שלא...emo_01.png

כבר נאמר שרבי נוח הוא רבם של המון דתיים לכן איש הישר בעיניו יעשה בביתו, ביום כיפור אני באופן אישי אוהבת את העצירה הקולקטיבית מהשגרה. לדעתי זה רק עושה טוב לנפש. לא היה מזיק עוד יום כזה בשנה.

זה שאתה מאמין בזה לא עושה את זה בסדר. הכרתי פעם מישהי שהאמינה שהיא מאוהבת בדולפין והתחתנה איתו??? אז זה בסדר כי היא האמינה בזה... גם הערבים מאמינים שהם רוצים וצריכים להשמיד אותנו. אז זה בסדר?

צודק בכל מילה! הפכנו למיני אירן והדת משתלטת כמו סרטן על כולנו פשוט עצוב!

אני לא מרשה לשום חג להפריע לי.כיפור הוא יום של כיף,שקט מסביב,אפשר לשמוע מוסיקה בכיף,הערוצים הישראלים לא חסרים לי בכלל,מזל שיש ערוצים שעדיין לא סגרו אותם ואפשר להנות מהם.לו יכלו היו סוגרים את כל המדינה,גם את האויר שאנו נושמים.כל הצבועים שימשיכו לצום.

מזמן לא שמעתי אוסף כזה של דברים מופרכים מיסודם. זה שבעלי זקנים מרשים לעצמם להטיף דברי הבל "בשם השם", ממש מעורר סלידה. אין לי בעיה עם זה שהם (כנראה) מאמינים בכל נפשם בדברים היוצאים מפיהם, שיאמינו. אבל למה לנסות לשכנע שזה נכון? הרי אינם יכולים להוכיח מאומה מכל מה שהם ממציאים!! כל עניין הדם הוא כלי לשלוט על אחרים. כל אחד מאיתנו מאמין, בעמקי נשמתו במשהו הגדול ממנו. זה עניין אישי ופרטי לחלוטין. באו אנשים וקבעו "אני אראה לך איך להאמין, ובכך לקחו לעצמם סמכויות נוראות לומר לאנשים "עשו כך",,,"עשו אחרת"... והם גם מתפרנסים מזה!

די כבר עם הכפייה הדתית הזו. היא בסך הכל כלי כוחני להכריח אנשים לעשות דברים שהם נגד הטבע האנושי. תמיד מנסים להסבחר לנו כי לחוקי הכשרות למיניהם יש משמעות בריאותית... באמת?... בסין חיים 1.6 מליארד אנשים שאינם מכירים את השטויות האלו, והם אוכלים של מה שזז, ובכל זאת הם בריאים יותר מאיתנו... אז 1.6 מליארד סינים טועים???

סתם שאלה, כשאתה ניכנס למקום קדוש לדת אחרת אתה מיתנהג בהתאם למינהג המקום אז אם סביבך הרוב מכבד את הדת

אז אתה תינהג דוקא, קוראים לזה להיות בן אדם,  היתנהגות נאותה כן גם בנושא מינהגים של בני אדם מישהו סיפר לי שבחו"ל לא שולחים

ליהודים מיבצעים בחגים דתיים אז הנוצרים מבינים ואנחנו לא?

"אתה זה שברא אותנו כמו שאנחנו, עם כל המעלות והחסרונות שלנו - ועכשיו אתה מעניש אותנו?".

לכל החרדים ומפרסמי הסרטים.

תפסיקו כבר להפחיד אותנו ולהלך עלינו אימים...כאילו "אם לא תצום...לא חבל? יש לך פנים יפות אחי..."

הכי חשוב זה להיות מצפוני ובן אדם כל השנה...וגם אם זה נכון וגורלינו אכן נכתב, נחתם ונסגר ביום כיפור, אז מה? בזה שנצום ונענה את נפשותינו נשכנע את בורא עולם שישנה את רוע הגזירה?

אני חושב שיום כיפור זה יותר אקט סימלי שהבנאדם קצט יושב עם עצמו מידיי פעם ועושה חשבון נפש איפה אני לא מספיק בסדר.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר