האם יש מי שחזר בשאלה מתוך הכרה שהדת לא נכונה, או סתם כי מתחשק לו

ברור

מעטים בודדים עם בכלל עוזבים את הדת בגלל שהם מרגישים כי היא "קשה" להם.

אצלי הכול ברור בדת, כיצד הגיעו למסקנה שהדת לא נכונה ??

לא חקרת מספיק ובחרת לקבל את מה שסיפרו לך כאמת מבלי לברר האם מה שסיפרו לך אכן אמת

הדת לא נכונה כי היא היא נשענת על בסעס שגוי ואמונות שגויות ועל כן אנו יודעים כי היא לא נכונה. אם יש לך דוגמא ספציפית או משהו מסויים בדת שאתה חושב שהוא נכון תעלה אותו ונוכל לדון עליו יחדיו.

האם יש נשמה לאדם

הדבר לא קשור לדת אלא רוחניות

נשמה זה מושג מופשט ובלתי ניתן לאישוש. אין שום הוכחות שיש נשמה לבני האדם או לכל יצור חי אחר או שאין נשמה לבני האדם או לכל יצור חי אחר ולכן, היות והדבר לא ניתן לבדיקה כלל אלא תלוי אך ורק באמונתו האישית של האדם. היות ואתה דיברת על דת היית צריך להביא טענה שהדת שלך טוענת כי היא נכונה ובה אתה מאמין. אם רצית לדבר על נשמות יכולת לומר נניח שלפי הדת שלך נשמתו של אדם עוזבת את גופו כל לילה וחוזרת בבוקר או כאשר אדם מת נשמתו של אדם נשפטת וכולי ואז הינו יכולים לבחון את הטענה שלך יחד. אם ניקח את הדוגמאות שאני הצגתי הרגע שאז שתיהן קורסות מחוסר אמינות ומחוסר ראיות כי כפי שכבר נאמר אין שום הוכחה כי אכן יש דבר כזה נשמה ומה טיבה שלא לדבר על האם היא חכולה לעזב גוף של יצור חי בעודו חי והאם יש משהו שידון את אותה נשמה היכנשהו לאחר מות הגוף בו היא שכנה או מה קורה כאשר אדם מתעורר כמה פעמים בלילה, האם נשמתו קופצת בחזרה לגוף בכל פעם שהוא מתעורר? היות ואין שום הוכחה שיש נשמה ואין שום דרך לדעת מה הטיב שלה לא ניתן לבחון ולאמת את הטענות שהוצגו ולכן הן בטלות ואין להתייחס אליהן כאל "עובדות" או אמיתות כלשהן אלא רק כאמונות לא מבוססות של האומר אותן. בעזרת הדוגמא של האדם שמתעורר כמה פעמים בלילה למשל ניתן להראות כי בעזרת שימוש בשכל והיגיון הטענה כי הנשמה עוזבת את הגוף בכל לילה וחוזרת בבוקר היא מגוכחת והדבר גם מתנגש אם האמונה כי כל עוד גוף הינו חי יש בו נשמה כי גוף ללא נשמה צריך להיות מת והרי אדם שישן איננו מת. מקווה שהבנת את הדבר כעת והכרת דרך אחת, זו של חשיבה וניתוח נתון שנאמר בצורה הגיונית, כדי לעזור לך להבין האם הנאמר לך יכול להיות נכון או שהוא לא נכון. אם אתה עדיין רוצה להביא דוגמא מהדת שלך שאותה אתה מחזיק כאמת, הבא אותה ונבחן אותה יחד.

האם קיומה של הנשמה הוא אמונה או ידיעה ? ובכן נתחיל ב EVP בקישור הבא

http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=3130080 מה פשר הקולות האלו ?? האין אלו קולות של המתים ???

לא אלו לא קולות המתים

אלו הם רעשי רקע חסרי כל מבנה אשר אתה כשומע מחפש להם משמעות כי אתה רוצה שיהיה להם משמעות. + להביא קטע מסרט X אבל לא לציין מהו אותו סרט X, מי השתתף בהכנתו, מי הכין/הקליט את ההקלטות איך ומתי וכיצד הן נבדקו זה לא הבאת הוכחה אלא מעשה נואש של מישהו תמים ולא מנוסה במחקר. אך תהיה פתי מאמין במיוחד לא לשרלטנים כמו הרמאים מהידברות שעוברים על עשרת הדיברות שוב ושוב - הרי הם גנבו קטע סרט זה ולא שילמו תמלוגים ליוצריו ובעליו על מנת להשתמש בו. כמו כן, מה שאתה רואה בטלויזיה/אינטרנט זה לא הוכחה לדבר. בשביל למצוא הוכחה צריך לעשות מחקר, להציג עובדות וראיות ואת דרך ביצוע המחקר כל אלה ועוד לא הופיעו בסרט וכפי שכבר ציננתי אבל חשוב לציין זאת שוב הקישור שהבאת לא הציג שום מידע על הסרט המובא (מהיכן הקטע נלקח ומי הכין אותו), משתתפיו (מי הם ומה האסמכתות שלהם) ומהיכן נלקחו קטעי השמע (מתי הם הוקלטו, ע"י מי וכיצד ואילו בדיקות הם עברו כדי לוודא כי הם לא מפוברקים או פשוט גלי קול ממכשיר חשמלי אחר). אתה שם לב עד כמה מושפע אותה? עד כמה אתה נוטה להאמין לדברים כי את רותה להאמין בהם ולא כי הציגו לך ראיות ממשיות? אתה צריך ללמוד על כיצד צריך להתבצע מחקר מדעי ולדעת לזהות היכן ומתי מוצגים בעיניך דעות ומתי והיכן מוצגים בעיניך עובדות. עכשיו, אתה רוצה להמשיך ולדון בנושא המקורי שלך שהיה לגבי דברים שהדת שלך טוענת כי הם אמיתיים וכי אתה מאמין כי הם אמיתיים או שאתה מעדיף להמשיך לדון בדברים שאין בהם ממש?

תהליך החזרה בשאלה הוא ביסודו של דבר יציאה מהשבי של דעות קדומות. דעת מול אמונה.

לא אלו לא קולות המתים

אלו הם רעשי רקע חסרי כל מבנה אשר אתה כשומע מחפש להם משמעות כי אתה רוצה שיהיה להם משמעות. + להביא קטע מסרט X אבל לא לציין מהו אותו סרט X, מי השתתף בהכנתו, מי הכין/הקליט את ההקלטות איך ומתי וכיצד הן נבדקו זה לא הבאת הוכחה אלא מעשה נואש של מישהו תמים ולא מנוסה במחקר. אך תהיה פתי מאמין במיוחד לא לשרלטנים כמו הרמאים מהידברות שעוברים על עשרת הדיברות שוב ושוב - הרי הם גנבו קטע סרט זה ולא שילמו תמלוגים ליוצריו ובעליו על מנת להשתמש בו. כמו כן, מה שאתה רואה בטלויזיה/אינטרנט זה לא הוכחה לדבר. בשביל למצוא הוכחה צריך לעשות מחקר, להציג עובדות וראיות ואת דרך ביצוע המחקר כל אלה ועוד לא הופיעו בסרט וכפי שכבר ציננתי אבל חשוב לציין זאת שוב הקישור שהבאת לא הציג שום מידע על הסרט המובא (מהיכן הקטע נלקח ומי הכין אותו), משתתפיו (מי הם ומה האסמכתות שלהם) ומהיכן נלקחו קטעי השמע (מתי הם הוקלטו, ע"י מי וכיצד ואילו בדיקות הם עברו כדי לוודא כי הם לא מפוברקים או פשוט גלי קול ממכשיר חשמלי אחר). אתה שם לב עד כמה מושפע אותה? עד כמה אתה נוטה להאמין לדברים כי את רותה להאמין בהם ולא כי הציגו לך ראיות ממשיות? אתה צריך ללמוד על כיצד צריך להתבצע מחקר מדעי ולדעת לזהות היכן ומתי מוצגים בעיניך דעות ומתי והיכן מוצגים בעיניך עובדות. עכשיו, אתה רוצה להמשיך ולדון בנושא המקורי שלך שהיה לגבי דברים שהדת שלך טוענת כי הם אמיתיים וכי אתה מאמין כי הם אמיתיים או שאתה מעדיף להמשיך לדון בדברים שאין בהם ממש?

יש "קול" למתים. אחרי מותם הם "נופחים את נשמתם", וזה מלווה בהשמעת רחש.

יש פתגם באחת השפות הסלאביות : PO SMRTI - FUK DO RITI למי שיש חבר רוסי יכול לבקש תרגום.

אצלי הכול ברור בדת, כיצד הגיעו למסקנה שהדת לא נכונה ??

אין דבר כזה "דת נכונה" או " לא נכונה ". האדם מאמין כי, הוא חונך להאמין.

בין ה"דתיים" יש לא מעט ספקנים, אבל הסביבה, ובעיקר הפרנסה, מחזיקה אותו באמונתו. גם בין המאמינים בקיומו של כוח עליון כלשהו הרוב מטילים ספק במתן תורה בהר סיני ובצורך לקיים מצוות כהילכתן. דת כיום הנה יותר מרכיב של תרבות, ולא אמונה במובן דת מסוימת. ( בדת הקטולית, או היהודית, למשל ). אדם אינטליגנטי לא מקבל ההנחה שאלוהים כל יכול חילק אותנו לאמונות שונות. המחשבה שהכל יכול משחק אתנו במלחמות דת לא מתקבלת על דעתו של אדם סביר ממוצע.

בוודאי שיש, אני מכיר כמה בני אדם כאלה.

חזרה בשאלה, בדיוק כמו חזרה בתשובה היא הבחירה המודעת של בן אדם, בדיוק כמו שאין יותר מדי בני אדם שעזבו את החיים החילונים הנינוחים וחזרון בתשובה וקמים לתפילת וותיקין בשבת, למרות שזה לא הכי נוח, בדיוק כך יש אנשים שבאמת הפסיקו להאמין בריבונו של עולם, או לפחות ביעילות של היהדות. יש כאלה והם לא מעטים שבעיקרון חיים על הגבול בין חזרה בתשובה לבין יציאה בשאלה, היום הם מקיימים מצוה קלה כחמורה ומחר מי יודע? אני אגיד לך דבר אחד- אם בן אדם פורק עול המצוות בצורה בוטה זה אומר שבוודאי אין לו יראת שמים וזה פשוט, לא לכל מי שמתפלל בבית הכנסת יש יראת שמים, זה גם נכון, אבל מי שפורק עול, יכול להיות שיש לו איזו אמונה חלשלושה, אבל יראת שמים אין, אבל לא נשפוט אותו לחומרה. אני חזרתי בתשובה בגלל שהגעתי למסקנה שלעולם הזה יש הנהגה ושיהדות היא הדרך הכי מלאה מכל הדרכים לעבודת השם, אבל כנראה לא בגלל שאני כזה חכם וטוב, אלא מאוד יכול להיות שהקדוש ברוך הוא פקח לי את עיני, לא פעם היו לי משברים אמוניים בדרכי הזאת, האמונה, או ליתר דיוק ידיעה על קיומו של אלוקים כאילו יש, אבל רצון שלי לקיים מצוות זה דבר שתלוי בעליות וירידות, אני ראיתי לא מעט בני אדם שבמיוחד בתחילת דרכם לאחר חזרה בתשובה כאילו מחפשים את עצמם בתורה ומצוות, אבל זה לא תמיד מספק אותם, בקיצור יש בני אדם שעזבו את הדת, היום חיים כחילונים אבל בשיחה איתי מודים שמצטערים על הצעד הזה, בקיצור יש להם הבנה שצריך לקיים מצוות, אבל זה קשה, בן אדם צריך שמדי פעם הקדוש ברוך הוא ישלח לו מספר רמזים על קיומו בעולם הזה, עבור האנשים לא חזקים באמונתם זה כמו דלק למכונית, זה נותן כוח להמשיך, אם בן אדם לא מרגיש שום תועלת בקיום המצוות הפורמליות והקטנות, נו מה אני אגיד לו? מה נעשה לו? אנחנו אף פעם לא נבין אותו עד הסוף, לא נוכל להבכנס ללבו ולמחשבותיו, חזרות בשאלה, או בתשובה זה לא דבר קטן, שהיום אני שם כיפה, מחר אני מוריד אותה, מחרתיים אני הולך לאיזו קהילה חרדית ובעוד איזה שהוא זמן, אני בכלל הופך לפריקי, לרוב העניינים הללו יש להם משקל רוחני רב מאוד, אולי זה אפילו עושה רעידת אדמה בכל העולמות העליונים, אנשים מאבדים חברים, מסתגלים לתנאים חדשים, הם זקוקים לחיבוק, לעזרה, לדלת שתשאר פתוחה בכל מקרה, לכן אני מה זה לא מבין את בני אדם שמחרימים את חבריהם, או בני משפחתם ששינו את דעתם בנוגע לאמונות ודעות שלהם.

יש ,רבים רואים בחוקי הדת לא נכונים ואף לא מוסריים.

למשל נשים רבות רואות בדת שובניסטית ולא הוגנת כלפיהן לא בחוקים ולא במעשים וע"כ בוחרות להתנתק מהדת וזאת מתוך הגואל שחשות שיש בה .

דת "נכונה" ודת "שיקרית"

היהדות היא דת,כל מי שנולד לתוכה הינו יהודי בפונציה,משמע הוא נולד עם פוניציאל להיות יהודי,והיה ובחר לממש את יהדותו ע"י קיום תורה ומצוות.עלה בידו,לא מימש ,לא עלה בידו,דת מתקיימת כל עוד יש לה מאמינים.יהדות הינה אורח חיים,אין דת "שיקרית" ודת "נכונה" יש רק דת ובתוכה מאמינם וכופרים

emo_63.png

בוודאי שיש, אני מכיר כמה בני אדם כאלה.

חזרה בשאלה, בדיוק כמו חזרה בתשובה היא הבחירה המודעת של בן אדם, בדיוק כמו שאין יותר מדי בני אדם שעזבו את החיים החילונים הנינוחים וחזרון בתשובה וקמים לתפילת וותיקין בשבת, למרות שזה לא הכי נוח, בדיוק כך יש אנשים שבאמת הפסיקו להאמין בריבונו של עולם, או לפחות ביעילות של היהדות. יש כאלה והם לא מעטים שבעיקרון חיים על הגבול בין חזרה בתשובה לבין יציאה בשאלה, היום הם מקיימים מצוה קלה כחמורה ומחר מי יודע? אני אגיד לך דבר אחד- אם בן אדם פורק עול המצוות בצורה בוטה זה אומר שבוודאי אין לו יראת שמים וזה פשוט, לא לכל מי שמתפלל בבית הכנסת יש יראת שמים, זה גם נכון, אבל מי שפורק עול, יכול להיות שיש לו איזו אמונה חלשלושה, אבל יראת שמים אין, אבל לא נשפוט אותו לחומרה. אני חזרתי בתשובה בגלל שהגעתי למסקנה שלעולם הזה יש הנהגה ושיהדות היא הדרך הכי מלאה מכל הדרכים לעבודת השם, אבל כנראה לא בגלל שאני כזה חכם וטוב, אלא מאוד יכול להיות שהקדוש ברוך הוא פקח לי את עיני, לא פעם היו לי משברים אמוניים בדרכי הזאת, האמונה, או ליתר דיוק ידיעה על קיומו של אלוקים כאילו יש, אבל רצון שלי לקיים מצוות זה דבר שתלוי בעליות וירידות, אני ראיתי לא מעט בני אדם שבמיוחד בתחילת דרכם לאחר חזרה בתשובה כאילו מחפשים את עצמם בתורה ומצוות, אבל זה לא תמיד מספק אותם, בקיצור יש בני אדם שעזבו את הדת, היום חיים כחילונים אבל בשיחה איתי מודים שמצטערים על הצעד הזה, בקיצור יש להם הבנה שצריך לקיים מצוות, אבל זה קשה, בן אדם צריך שמדי פעם הקדוש ברוך הוא ישלח לו מספר רמזים על קיומו בעולם הזה, עבור האנשים לא חזקים באמונתם זה כמו דלק למכונית, זה נותן כוח להמשיך, אם בן אדם לא מרגיש שום תועלת בקיום המצוות הפורמליות והקטנות, נו מה אני אגיד לו? מה נעשה לו? אנחנו אף פעם לא נבין אותו עד הסוף, לא נוכל להבכנס ללבו ולמחשבותיו, חזרות בשאלה, או בתשובה זה לא דבר קטן, שהיום אני שם כיפה, מחר אני מוריד אותה, מחרתיים אני הולך לאיזו קהילה חרדית ובעוד איזה שהוא זמן, אני בכלל הופך לפריקי, לרוב העניינים הללו יש להם משקל רוחני רב מאוד, אולי זה אפילו עושה רעידת אדמה בכל העולמות העליונים, אנשים מאבדים חברים, מסתגלים לתנאים חדשים, הם זקוקים לחיבוק, לעזרה, לדלת שתשאר פתוחה בכל מקרה, לכן אני מה זה לא מבין את בני אדם שמחרימים את חבריהם, או בני משפחתם ששינו את דעתם בנוגע לאמונות ודעות שלהם.

סקר חזרה בשאלה

אבקש את עזרתכם, מתוקף היותי סטודנטית עלי להגיש פרוייקט גמר שהוא אתר אינטרנט איפורמטיבי שימושי. תחילה היה עלי לבחור נושא והנושא שלי הוא חזרה בשאלה. מתוקף הפרוייקט יש לבצע סקר בנושא, לכן הכנתי סקר ואשמח מקרב לב אם תוכלו לענות לי עליו. (אם ישנם אנשים שאתם מכירים שחזרו כבר בשאלה, אשמח אם תוכלו לשלוח להם את הלינק המצורף) ישנו לינק מצורף דרכו תוכלו להגיע לסקר. תודה רבה על שיתוף הפעולה ובהצלחה לכל אחד ואחד מכם...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר