בדידות

בדידות

מאז עזבתי את הדת אני בודד אין לי חברים אין לי משפחה מתפרנס בדוחק מרגיש עבד נרצע .מה לעשות ?

מה זה שייך לדת?

אני עזבתי את הדת ויש לי חברים, משפחה ופרנסה בשפע. החבר היחידי שהפסדתי הוא חברי הדמיוני שמעולם לא הראה את פרצופו. עצתי לך, חזור לחברך הדמיוני, לך ללמוד בישיבה ואחרים יעזרו לך. ידוע הוא שאלוהים נותן פרנסה בשפע למאמיניו, רואים זאת בכל פינה בריכוזי האוכלסיה החרדית.

איזה מטומטמת בסטייל

לא נראה לי שאת עזבת אותו אלא הוא עזב אותך ומובן לכולם למה. בן אדם שואל שאלה מתוך מצוקה ואת תוקפת אותו ? ביצ

אז בטוח ההתחלה שלך היתה קשה.

מה את מציעה אני חודשיים לא מוצא את עצמי ואני לא רוצה לחזור לדת.

אם אין אני לי מי לי

בחיים יש עליות וירידות, צריך לקחת את החיים בפרופורציות הנכונות, צא לבלות, תכיר אנשים חדשים וקח אחריות על חייך, אף אחד לא יעשה זאת בשבילך. אין שום קשר למה שקורה בחייך לדת, אפשר להיות דתי ומאושר וכן להיפך. בהצלחה.

בדידות

מאז עזבתי את הדת אני בודד אין לי חברים אין לי משפחה מתפרנס בדוחק מרגיש עבד נרצע .מה לעשות ?

עברת לסביבה אחרת, שינוי חברתי תמיד קשה ומורכב.

בארץ לצערי הרב קיימים מספר מגזרים שלא מרבים להפגש אחד עם השני ומסרבים לתת לחבריהם לרקוד בשתי החתונות, כאילו מדובר באיזה מין בגידה. אולי לחוזרים בשאלה זה קצת יותר קשה מאשר לחוזרים בתשובה, אני כשחזרתי בתשובה, גם נשארתי כמעט ללא חברים, ביחסים די בעיתיים במשפחה שאמנם תוך זמן קצר הסתדרו והתייצבו וחזרו להיות כמו שהם אחרי בניית סטטוס קוו מסוים בבית, מה אנחנו עושים ואיך כדי שמצד אחד אני לא אעבור על חוקי ההלכה וכל בני המשפחה החילונים לא יסבלו מ"כפייה דתית". הבדידות נמשכה מחצי שנה עד שנה, היחסים בחברה הדתית גם לא היו מושלמים, החרדים ניסו לגרור אותי למגזרם, כל אחד ניסה למכור לי את השקפתו, את מנהגיו וכו' כאילו הם הנכונים היחידים, למרות שלי נכון לאז כבר היו מקצת המנהגים השונים מאלה שניסו למכור לי אנשי חב"ד למשל. הבעיה היתה שאני לא בן אדם דתי מן הלידה, בדיוק כמו שאתה לא בן אדם חילוני, הפער הוא בהתנהגות ובפסיכולוגיה לא כזה גדול, אבל הוא קיים. ברור שאתה לא מרגיש טוב בחברה כשאתה כמו סירה אבודה בלב האוקיאנוס, אבל זה לא אומר שצריכים לשקר לעצמינו ולחזור למחוזות שהם זה לא אנחנו. חכה, יעברו עוד מספר חודשים, המצב יתחיל להשתפר. דרך אגב בן כמה אתה? האם יש לך מקצוע? לאיזו קהילה הית שייך לפני שחזרת בשאלה? האם יש לך קשר כל שהוא עם משפחתך? תאמין לי, כשהקשר עם המשפחה נשמר, זה כבר משהו, אתה תרגיש הרבה יותר טוב. ואם יהיה לך מקצוע מוגדר יש סיכוי שתוך מספר שנים לא רבות תתחיל להתפרנס די טוב. וחברים? יקח קצת זמן וזה יבוא, אל דאגה.

לא מלאך

נשמע עצוב ומוכר, ממליץ לך למצוא שידוכים כדי שלא תהיה יותר לבד ובע"ה אולי יהיו לך ילדים ויהיה לך למי לתת ירושה ואהבה וסיבה טובה לעבודה הקשה. אשריך

.....כל מי שבא בשערי בית הכנסת ובית המדרש......תמיד ימצא חברים.....בדוק ומנוסה....

.....כל מי שבא בשערי בית הכנסת ובית המדרש......תמיד ימצא חברים.....בדוק ומנוסה....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר