שבת לדתל"שים

שמעתי מפי השמועה שהולכת ומתארגנת לה בשבועות הקרובים שבת מיוחדת לדתל"שים, במיקום כלשהו במרכז הארץ (פי השמועה = YNET, המתחרים). אני תוהה אם מדובר בשבת "פנויים פנויות" מאוכוונת קהל יעד (שאליה יבואו, מן הסתם, 10 דתיים ודתיות שעוד לא מצאו חתן/כלה שלושה עיתונאים, שני דתל"שים, ורב) או שמדובר בשבת עם תוכן אמיתי מעניין ורלוונטי, שיכולה לפתוח את הראש לתכנים ואנשים אחרים. בקיצור אשמח לשמוע המלצות ביקורות ושאר ירקות, בנושא.

האמת יאיר?

ממש לא מעניין אותי פורומים באתרים אחרים כאן טוב לי ונעים

שבת שאלה

הי יוס כפי שאתה מתאר לעצמך, אני האחרון שאלך לרעות בשדות וירטואליים זרים, חוץ מזה, עד כמה שידוע לי אנחנו פורום הדתל"שים היחיד על המפה האינטרנטית, אלא אם צצו לנו מתחרים חדשים בזמן האחרון. השבת שאני מדבר עליה אינה מאורגנת על ידי פורום כזה או אחר, ועד כמה שידוע לי אין לה כוונות מסחריות (אלא אם כן הן סמויות אפילו מעיני) המטרה היחידה היא להכיר מקרוב את הבעיות של הציבור הזה, וליצור מעין "קהילה". סתם עניין אותי לשמוע מה אתם חושבים על זה (אם אתם חושבים על זה)

בוקר טוב -דעתי שונה ואסביר

כאשר אדם חוזר בתשובה הריהו מתנתק מההוי החילוני ומסגל עצמו הווי דתי מסורתי כזה או אחר אך יש עליו חותמת בקהילה ההיא של חוזר בתשובה דהיינו אחד שלטעמם חטא כאשר אדם יצא בשאלה הוא הבין שהיה במסגרת שאינה שלמה והאמונה בנסתר והבלתי נתפס היא ההלכה ביציאתו נוהג כחילוני ללא גינוני דת או קצת מסורת לשמר זכר ל....וכך הוא נטמע בקהל הרחב ללא סטיגמה וללא סימן כאחד האדם אזי נשאלת השאלה לשם מה עוד קהילה?

בוקר טוב

אפשר להיתערב?

דניאל אתה ממש מיותר כאן

זה אינו מקום שמתאים לאנשים דתיים זה מקום חילוני עד חילוני בהקצנה מה אתה מחפש פה? את דעותך וחלקלקות כתיבתך כבר קראנו הבנו וממש לא נראה לנו מה לעשות אתה צדיק ואנו כופרים ולא תהיה ישועה (נגזר מהישועים)בעולם הבא הבנו וזה ממש אבל ממש לא מעניין אותנו

ח ח

תיכף נסביר לכם בהמשך..

התערבות

הי דניאל תרגיש חופשי להתערב (רק לא על סכומים גבוהים מדי)

אוקיי. אז סבבה! בעצם רצוני לחדד, ולתקן.

למה דתל"שים כן צריכים חיזוק על ששינו דרכם. ולא שאני מסכים עם זה. רק אסביר למה הם צריכים חיזוק. אז כך, דתל"ש בחוג שממנו יצא, פעמים שהוא מנוכר ופעמים מיתנכר. למה? לרוב זה מתסביכים שכאילו שונאים אותו. אך האמת שלא שונאים אותו. אלא, את היצר הרע שבו. וכאשר הוא נפגש עם העולם החילוני הוא יתקבל כרגיל עד שיגיד ויגלה מאיזה עולם הוא הגיע. ישנם, (חילונים כמובן) שיביטו עליו בבוז איך עזבת? וזאת משום שהם באים מידי פעם לטעום יהדות מהי. וקשה להם מחמת יצרם. אך ישנם כאלה שיקרבוהו רק כדי להשלים עם דרכם ולגבש אותה כדי להרגיש מחוזקים... ומגובשים. (כביכול) וזה נובע מקושי טבעי מסוים! אך ישנו רובד נוסף המיסתעף לכיון השמאלני יותר, שמגמתם היא להכפיש כל נושא דת והלכה ובנקודה כזאת, הרי שיקפצו כעל רוב שלל, וזאת מתוך איבה. ואף הייתי אומר ללא היסוס ואני עומד אחרי דברי, זה מתוך חוסר ידע ובורות בנבכי היהדות. ועכשיו לגבי חוזרים בתשובה, מי שחוזר בתשובה אינו סוג ב' אלא סוג א' א' למה? כי הוא מתעלם מהיצר שלו ואף דוחק בו לא להכנע. וזה קשה מאוד. נקודה! הרבה לא חוזרים בתשובה רק בגלל יצר התאווה. אך למה בעצם החוזרים בתשובה לא תמיד מיתברגים בחברה החרדית? ולמרות הכל הם נשארים בה. זה עפי' הגמ' שאומרת: "אשרי אדם הנושא אישה והיא בת עירו" למה? משום שאדם שמיתחתן עד מישהי שגרה בסביבה בה הוא גדל הרבה יותר קל להם להסתדר מבחינת הטבעים וההרגלים. וזה היגיון פשוט. אך כאשר שניים שמנסים להינשא לצורך העניין, והם משני אוכלוסיות שונות זה יותר קשה כי כל אחד היתרגל אחרת. זה כמו שיש מזרחיים ששונאים את הסגנון הרציני האירופאי. לעומת האירופאים שלא מבינים את העממי שיש במזרחיים. יש צדדים לכאן ולכאן, ולא נכנס. לכן זו הסיבה שלפעמים ואני מדגיש לפעמים יש קשיי היתאקלמות בחברה החרדית בגלל שוני הסיגנון. ולא מתוך חשיבה שלילית. וזה תלוי בהרבה גורמים ומניעים. אך לגמרי לא נכון כי בעת"ש הם סוג ב'. ואני לא מדבר איתכם על עולם הבא. עזבו אותכם. אני מדבר על ההנאה שיש בעולם הזה בדרך התורה והיהדות, טעמו וראו כי טוב. ואיך אמר לי אתמול אחד שחזר בתשובה: השכר שלך גדול משלי כי אתה עושה את דרך ה' מתוך אמונה טהורה ואתה חושב שאתה מיתגבר על מה שקורה בעולם החילוני שהתאוות חופשיות. הוא אומר לי אני מקבל פחות שכר כי אני יודע שזה שטויות והבל ואני בעצם נהנה בלימוד התורה

דניאל כתבת שטויות ממש כך

שבת לדתל"שים

שמעתי מפי השמועה שהולכת ומתארגנת לה בשבועות הקרובים שבת מיוחדת לדתל"שים, במיקום כלשהו במרכז הארץ (פי השמועה = YNET, המתחרים). אני תוהה אם מדובר בשבת "פנויים פנויות" מאוכוונת קהל יעד (שאליה יבואו, מן הסתם, 10 דתיים ודתיות שעוד לא מצאו חתן/כלה שלושה עיתונאים, שני דתל"שים, ורב) או שמדובר בשבת עם תוכן אמיתי מעניין ורלוונטי, שיכולה לפתוח את הראש לתכנים ואנשים אחרים. בקיצור אשמח לשמוע המלצות ביקורות ושאר ירקות, בנושא.

ודבר נוסף,

זה שיהודי ששומר תורה ומצוות הוא שורד בכל סבך, ואינו צריך חיזוק לדרכו. אלא הוא שלם עם עצמו תמיד ובכל עת ובכל מצב. ומבחינתו להיות יחידי ביער ולכשיגיע זמן המינחה הרי שהוא יעצור את כל מהלכיו ויעמוד וישא תפילה כמו כן לימוד תורה ושאר מעשי חסד שיבצעם מתוך מודעות ולא מתוך כפיה. כי זהו יהודי וככה הוא!

דניאל כתבת שטויות ממש כך

לתקן?לקבוע עובדות?

כנראה שאתה מקיש על עצמך שהיית דחוי וניסיונותיך כאן מראות כמה אומלל אתה בתסכולך הרב שיש רוב לאלה שמאמינים שצורת עבודת האל שלך גובלת בחילול השם וממש כך עבודת עכו"ם צר לי אך האומלל זה אתה

ח ח

תיכף נסביר לכם בהמשך..

אזהרה: דניאל הוא מיסיונר, (מוסלמי מצד אביו)

ודבר נוסף,

זה שיהודי ששומר תורה ומצוות הוא שורד בכל סבך, ואינו צריך חיזוק לדרכו. אלא הוא שלם עם עצמו תמיד ובכל עת ובכל מצב. ומבחינתו להיות יחידי ביער ולכשיגיע זמן המינחה הרי שהוא יעצור את כל מהלכיו ויעמוד וישא תפילה כמו כן לימוד תורה ושאר מעשי חסד שיבצעם מתוך מודעות ולא מתוך כפיה. כי זהו יהודי וככה הוא!

המוסלמי עושה זאת 5 פעמים ביום

אמך לא סיפרה לך? שאל אותה על החבר המוסלמי שלה.

דניאל כתבת שטויות ממש כך

דניאל לו לא היית טיפש אז אולי.........

"להכפיש כל נושא דת והלכה ובנקודה כזאת, הרי שיקפצו כעל רוב שלל, וזאת מתוך איבה. ואף הייתי אומר ללא היסוס ואני עומד אחרי דברי, זה מתוך חוסר ידע ובורות" זה ציטוט ממה שכתבת למילותיך אפשר להדרש בהתייחסות מסוימת והיא ההתיחסות לשימוש בשפה העברים להצטייר כאדם מבין ובעל השכלה של חוקר נפשות אך אתה משתמש בכך מחומר לשטיפת מח שעסקו בו מתחזים רבים דהיינו שפתם של נוכלים וזה מה שאתה נוכל המציג דברי תורה לכיסוי עמדותיו ההכפשה היחידה שחילוני מכפיש הוא אנשים כמוך שחושבים שהם שליחי התורה אז דע לך שלא כבר המהר"ל קבע שאתה ודומיך הינם"בעלי בתים"אנשים שראשית רצונם הוא לכיסם ולהסתיר זאת מטיפים בשער עדיף להיות יוצא בשאלה או חילוני טהור ממזויף נקלה שכמוך המעז להביא מילות קדושה כשטמא הוא מהיסוד כן דניאל בשפתך הנלוזה טומאה הבאת עליך
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר