או ככה כותבים=זה יפה

ככה אני משתדל לחיות את חיי ולגדל את ילדיי

פתיחות, הקשבה והכרה בדרך חייו של השני. אמונה מתוך הבנה ואהבה ולא מתוך כפייה. כך גדלתי, וכך חונכתי. עצוב לי שיש כל כך הרבה אנשים שלא מוכנים לשמוע את הצד השני. אנשים אחים אנחנו ואחדות זה לא אחידות

אכן ההומור יפה לבריאות

צחוק הוא שפה בינלאומית המאחדת את כל הזרמים והפלגים

אחרי כל ההומור

באמת מסקרן אותי מה גרם לך לכל כך הרבה כעס וכאב על היהדות. אני מכיר הרבה אנשים שאוהבים את הדת אך שונאים את הדתיים, אך אני מרגיש ממך שדר של הרבה מאוד כאב וכעס על עצם הדת. אתה לא חייב לענות לי, ובוודאי שלא בפורום פומבי אם אינך רוצה, אך מה הכאיב לך כל כך? daniel@derech-eretz.org

ככה אני משתדל לחיות את חיי ולגדל את ילדיי

פתיחות, הקשבה והכרה בדרך חייו של השני. אמונה מתוך הבנה ואהבה ולא מתוך כפייה. כך גדלתי, וכך חונכתי. עצוב לי שיש כל כך הרבה אנשים שלא מוכנים לשמוע את הצד השני. אנשים אחים אנחנו ואחדות זה לא אחידות

דניאל ידידי

גם אני גדלתי בבית מעורב וחלק ממשפחתי הם מנטורי קרטא לצערי כל עוד לא מנסים לכופף ידיים הרי זה נפלא וניתן אני אינני מנסה להוציא בשאלה אף אחד מה שמתאים לי מתאים לי אך אתה רואה מבסביב את כל המיזירים בתשובה למיניהם ואת כל אילו שחושבים שאם אתה לא דתי אתה מוקצה מחמת מאוס נו לאלה ראשית אני בז ושנית כשהם משתלחים בארסיות כאילו הם שליחי אלוהים אני נהנה לבלום אותם כאשר ביקרתי בביתו של רב מסוים באתי לבוש כלבושם כלומר כיכדתי את המקום ואילו כאן שזה "בית"לאילו שדרך התורה איננה דרכם לא מכבדים זאת? אינני נכנס לאתרים בעלי נופך דתי ושולח ארס ומנסה להכיש אז מה להם כאן? להבין?מצוין להחזיר?לא מצוין

אנחנו בסירה מאוד דומה.

הקמתי אתר בנסיון להרגיע את הפילוג בציבור הדתי / חרדי WWW.RABANIM.COM שבו פרסמתי סקר מקיף שמהווה מראה לרבנים. לא קלה היא דרכינו, אך אני מאמין שנצליח מתי שהוא לחיות בשלום בין כל הזרמים השונים בעם שלנו. אולי נוכל ליזום איזו פעילות ביחד? לכל הזרמים השונים? איזה אוהל הידברות / שלום בין אחים בכיכר או משהו? נ.ב. אני חייב לזוז, אך נדבר אח"כ. אם תרצה: 0544904565

אחרי כל ההומור

באמת מסקרן אותי מה גרם לך לכל כך הרבה כעס וכאב על היהדות. אני מכיר הרבה אנשים שאוהבים את הדת אך שונאים את הדתיים, אך אני מרגיש ממך שדר של הרבה מאוד כאב וכעס על עצם הדת. אתה לא חייב לענות לי, ובוודאי שלא בפורום פומבי אם אינך רוצה, אך מה הכאיב לך כל כך? daniel@derech-eretz.org

למה לא בפורום?

תגלגל קצת את ההתכתבויות כתבתי על הכל זו לא שנאה לדת ידידי אינני שונא את המגזר הדתי אני שונא את הכפייה אני שונא את הצביעות של אותם צבועים שמזיקים למגזר הדתי בתוך המגזר לו היינו מדינצת הלכה הייתי צריך לבחור אך אנו במדינה חילונית דמוקרטית לא מחייבים דתי להיות חילוני אך מנסים הפוך מזה אני סולד עבודת אל צריכה להעשות בשקט ובצניעות כפי שקיים במזרח אך לא ולא ומאמיני האל האחד שבחרב מזה כאלפיים שנה משמידים אחד את השלישי

אחים שלי עיזרו לי בקשה

אני מוגדר כחוזר בשאלה כבר שנתיים אבל אני לא מאושר אני סובל .אני מתגעגע לסעודות השבת .לתפילות .לילדים החרדים עם הפרצוף העדין בלי סמים ורשע .אני מתגעגע לחום בישיבה .לקסם של התורה .לחיים בלי אלכוהול שנאה בוז וחוצפה ..מה אני עושה אנא עיזרו לי

עזרה מהראש

נני החופש ממנו תוכל להנות אם תהיה יותר סובלני עדיף ממראה עיניים של ילדים יפים עם פאות ליד שולחן השבת.הבט באנשים מחוץ לזכרון של אתמול. הם יפים,שזופים ועיניהם בוהקות. חפש את הביחד. תן מבט אל נערה מעניינת נסה למצוא ידידות חדשה. נסה להשקיע באהבה. לך קדימה אל תחזור אחורה . עשית מאמץ גדול אל תוותר לעצמך. בידידות מאלה שמצאו את מה שחיפשו

.>לילדים החרדים עם הפרצוף העדין בלי סמים ורשע<

הסוטה מתגעגע לזה

אישום: ביצע מעשים מגונים בשני אחייניו יום חמישי, 12 בפברואר 2009, 15:23 מאת: עדי שמחוביץ, מערכת וואלה! חדשות במקרים רבים הדוד אף נהג להכות את הילד ולצבוט אותו. החשוד (גדעון צנטנר)תושב שכונת מאה שערים מואשם כי התעלל בילדים, בני ה-5 וה-10, בבית אחותו. לפי האישום, ההורים ידעו על המעשים ולא דיווחו כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד תושב שכונת מאה שערים בן 40 בגין מעשים מגונים באחייניו בן העשר והחמש. מכתב האישום, שהגיש עו"ד שגיא אופיר מפרקליטות מחוז ירושלים, עולה כי הנאשם, אחיה של האם, נהג לשהות בבית אחייניו ולסייע בטיפול בילדים, ובשלהי שנת 2003 הוא החל לבצע בהזדמנויות רבות מעשים מגונים בילד הגדול יותר, תוך התעלמות מבכיו ומצעקותיו. לפי כתב האישום, הדוד נהג לעשות את המעשים בבית הורי הילד ובגן שעשועים שסמוך לביתם. במקרים רבים הוא אף נהג להכות את הילד ולצבוט אותו, תוך שהוא מסב לו כאב של ממש ומותיר בגופו חבורות ושטפי דם. ההורים שהיו מודעים למעשי הדוד המשיכו לאפשר לו להשגיח על הילד ולשהות במחיצתו. פרסומתעוד עולה מכתב האישום, כי בתחילת שנת 2008 החל הדוד לבצע מעשים מגונים גם באחיו הקטן של הילד. בשני מקרים נכנסו האם והאב לחדר, וכשהדוד הבחין בהם הוא חדל ממעשיו. למרות זאת, ביקשו ההורים מהדוד ללוות את הילד בן החמש לטיפול במרפאת שיניים. כשהם המתינו לתורם, כך לפי האישום, הושיב הדוד את הילד על ברכיו וחיכך בו את איבר מינו. בחקירותיה הודתה האם בפני החוקרים כי מדי פעם אף היתה שומעת את בנה נאנק מכאבים בזמן שהיה עם הדוד בחדר השינה של הבית. אביהם של הילדים הודה אף הוא כי ידע על המעשים, אך לדבריו, על פי ההלכה אסור לו להסגיר את החשוד למשטרה. האב הוסיף כי על פי "דין מוסר", לפיו אין להסגיר יהודי לגוף שאינו יהודי, הוא לא יכול היה להסגירו.

למה לא בפורום?

תגלגל קצת את ההתכתבויות כתבתי על הכל זו לא שנאה לדת ידידי אינני שונא את המגזר הדתי אני שונא את הכפייה אני שונא את הצביעות של אותם צבועים שמזיקים למגזר הדתי בתוך המגזר לו היינו מדינצת הלכה הייתי צריך לבחור אך אנו במדינה חילונית דמוקרטית לא מחייבים דתי להיות חילוני אך מנסים הפוך מזה אני סולד עבודת אל צריכה להעשות בשקט ובצניעות כפי שקיים במזרח אך לא ולא ומאמיני האל האחד שבחרב מזה כאלפיים שנה משמידים אחד את השלישי

זה מדהים

לשמוע שני שנשים שמדברים באותה שפה מכיוונים שונים. אתה מכיר את האימרה "אנשים לא כופים, קופים קופים"? אני נגד כפייה, אך אני מאמין (אפרופו מה שדיברת על דתות המזרח הרחוק) שיש הרבה מתיקות ויופי ביהדות שלנו. בעבר הייתי מורה בבית ספר חילוני, כיום אני מנהל מספר אתרים דתיים ועסקיים. הדיבור, ההקשבה, כמה היא חסרה לנו מכל הזרמים ומכל הפלגים. לא רק על כשרויות ואוטובוסים בשבת, אלא בכלל! אם אתה חי בצורה מסויימת, לפחות תבדוק למה. תשאל שאלות - גם כדתי וגם כחילוני: למה אני חי, למה אני פה, מה המטרה של שחיים שלי. אל תפחד לשאול שאלות ותתמיד עד שתקבלתשובות (ולא רק תירוצים לחיים קלים!). אני נסעתי והסתובבתי ולבסוף התקרבתי לבורא העולם בדרך שלי. שלי. לא בדרך שלך או בדרך של אף אחד אחר. וזה לגיטימי ויפה. אך לעצור רגע, לקחת אויר ולהסתכל פנימה אל הנשמה. לא אל המטיפים ולא את מטפי הכיבוי. לא אל הרע-בנים ולא אל השרלטנים. אל הקול הפנימי שמדבר מתוכך. מה הוא אומר? כמו שהעם שלנו לא רק שחור לבן, כך גם היהדות איננה רק שחור ולבן, וכדברי דוד המלך "טעמו וראו כי טוב ה'" - אך יש טעמים שונים לאוכל, וגפילטע פיש הוא שונה ממרק תימני... אבל תטעם ותראה מה טעים לך..... אוף, מכל הדיבורים על אוכל נהייתי רעב.....

נני נני

זה בידיים שלך! יש לך נשמה קדושה, נשמה יהודית. אביך שבשמים מתגעגע אליך ושולח לך מסרים פעם אחר פעם. שוב הביתה, אח שלי! אתה בן של מלך ואבא שלך מחכה לך כבר מזמן "קול דודי דופק, פתחי לי אחותי רעייתי יפתי תמתי"

יש לך נשמה קדושה, נשמה יהודית

נשמה קדושה ופה מטונף.

מי בא למי לשכנע?

אולי לא קראת למעלה אבל זה פורום לחוזרים בשאלה, אנא חזור למקווה. נ.ב. דבר בנימוס, אני לא אמך.

אוי ואבוי אם היית אמא שלי בטח הייתי מסכן...

אל תקללי...

זה מדהים

לשמוע שני שנשים שמדברים באותה שפה מכיוונים שונים. אתה מכיר את האימרה "אנשים לא כופים, קופים קופים"? אני נגד כפייה, אך אני מאמין (אפרופו מה שדיברת על דתות המזרח הרחוק) שיש הרבה מתיקות ויופי ביהדות שלנו. בעבר הייתי מורה בבית ספר חילוני, כיום אני מנהל מספר אתרים דתיים ועסקיים. הדיבור, ההקשבה, כמה היא חסרה לנו מכל הזרמים ומכל הפלגים. לא רק על כשרויות ואוטובוסים בשבת, אלא בכלל! אם אתה חי בצורה מסויימת, לפחות תבדוק למה. תשאל שאלות - גם כדתי וגם כחילוני: למה אני חי, למה אני פה, מה המטרה של שחיים שלי. אל תפחד לשאול שאלות ותתמיד עד שתקבלתשובות (ולא רק תירוצים לחיים קלים!). אני נסעתי והסתובבתי ולבסוף התקרבתי לבורא העולם בדרך שלי. שלי. לא בדרך שלך או בדרך של אף אחד אחר. וזה לגיטימי ויפה. אך לעצור רגע, לקחת אויר ולהסתכל פנימה אל הנשמה. לא אל המטיפים ולא את מטפי הכיבוי. לא אל הרע-בנים ולא אל השרלטנים. אל הקול הפנימי שמדבר מתוכך. מה הוא אומר? כמו שהעם שלנו לא רק שחור לבן, כך גם היהדות איננה רק שחור ולבן, וכדברי דוד המלך "טעמו וראו כי טוב ה'" - אך יש טעמים שונים לאוכל, וגפילטע פיש הוא שונה ממרק תימני... אבל תטעם ותראה מה טעים לך..... אוף, מכל הדיבורים על אוכל נהייתי רעב.....

ואם אנשים בדקו

ומצאו שאין שום יופי ביהדות ואלוהים הוא המצאה של בני אדם,ואם אנשים טעמו והחליטו שהם לא אוהבים גפילטע פיש, האם הם חייבים להמשיך לחפש, או שהם יכולים להגיע למסקנה שהם צודקים (כמוך למשל) ולהפסיק לחפש. ואחד כמוך שבא לפורום של יוצאים בשאלה ומנסה לגלות לנו את האור, הוא לא מטיף? הוא לא מחב"ת? אולי חמוד אבל מחב"ת.

"טעמו וראו כי טוב ה'?מה זה?

אתה מבין למה אנו לא מסוגלים לתקשר? אני מאתי את הדרך שלי אין אלוהים בשמים לא היה ולא יהיה יש אמונה שבלב לא בספר ולא בדמות שקיננה בדמויות של קבוצות מסוימות אני מאמין בנפש האדם ולא כל אדם

אוי ואבוי אם היית אמא שלי בטח הייתי מסכן...

אל תקללי...

לו הייתי אביך הייתי עושה קרע בדש

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר