שאלה חשובה..

מה גורם לחזרה בשאלה? גם אני שואלת הרבה שאלות, בודקת וחוקרת. אבל עד שאני לא אסיים לבדוק אני בחיים לא ילך בדרך אחרת!!!

אדם חוזר (או בא)בשאלה כאשר הוא מקבל תשובות לשאלות ששאל ,

כאשר הצליח להשתחרר מהתפיסה השבלונית והנוקשה וגילה תובנות חדשות .זה יכול להיות תהליך מואץ או איטי . אני עברתי תהליך זה בגיל 12 ....עד עצם היום הזה !

איזה תובנות? הרגשת שהדת מגבילה אותך?

הדת מגבילה שלא לצורך .

הגעתי לתובנות שאין אלוהים , אין שום גורם האחראי על שכר ןעונש , אין ישות על אנושית שאמונה על צדק ומוסר , האדם אחראי למעשיו , עליו לדגול בערכים אנושיים כדי שכולנו נוכל להתקיים ולחיות בחברה טובה יותר . כדי לא לרצוח , לא לגנוב ולעזור לזולת איני זקוקה להשגחתו של אלוהים אלא פקוח עצמי והשגחה על מעשי . ומה דעתך , מדוע האדם חוזר בשאלה ?

ממש לא!!!

לפי דעתי אדם חוזר בשאלה, אולי כי ה' ניסה אותו בניסיונות ובנאדם פשוט חשב לעצמו שהוא לא "מסוגל" לעמוד בנסיונות.. הדת מה היא מגבילה?! את התאוות, את החומריות שבנו?! הדת דוגלת בצמיחה,בלימוד.אם תקשיבי לנשמה שלך את תשמעי אותה צועקת. אם נפקח את העיניים נראה שאלוקים נמצא בכל מקום, יש הרבה מקרים בחיים שלנו שהנס לא גלוי לעין, כי העין שלנו מוגבלת. המלחמה האחרונה היא דוגמא בפני עצמה, עד כמה אלוקים נמצא. ואני מסכימה איתך שאדם אחראי למעשיו. סליחה שאני אומרת,אני חושבת שזה בריחה מהמציאות. לחיות את החיים יותר "בקלות"... למרות שלעזוב את הכל וללכת עם מה שמאמינים זה ממש קשה וצריך אופי חזק.

ראי ??? , אינך יכולה ואינך מסוגלת לדעת מה עבר אדם שחזר בשאלה ,

את מצטטת את כל מה שהאכילו אותך בשטיפות המוח שלהם אנשי הדת .הדת מגבילה את החשיבה שלך .אסור לך לחשוב דברי כפירה באלוהים , אסור לך להטיל צל של ספק בקיומו . בדבריך נכרת התוצאה ! הרי לא עברת את תהליך החזרה בשאלה , אז מניין לך מה מרגיש וחושב אותו אדם?... 'הנשמה שלי צועקת' די למיסיונריות הדתית ! אינני חושבת שחיי "קלים" יותר משלך , אלא ההיפך , עלי לחשוב , לשאול שאלות , להחליט ולשאת באחריות. אצלך כאישה דתייה את פטורה מכך . העולם שלך מתחלק לעשה ואל תעשה . הכל "ברור" לך ומוכתב לך בשם הדת . הרב עושה לך את העבודה . הוא מחליט עבורך בסוגיות יום יומיות . אני מבינה שהצגת את השאלה בכותרת השרשור כדי להטיח את דבריך ולא כדי לשמוע תשובה . מתאים לפנטיות הדתית .

היא ??? דיברה כ"כ יפה. אז מה קרה? באמת!

מה אסור לשמוע ולהגיב עיניינית? למה ישר הטחות שכאלה?

נכון. אבל אני יודעת חלק מה שדתל"ש עובר..

כל אחד חוקר וכל אחד בוחר בדרך שלו. דבר ראשון: סליחה! לא שאלתי כדי להטיח את דבריי, שאלתי כי רציתי לדעת, מה בדיוק נקודת מפנה. עשיתי טעות ששאלתי, שאלה כזאת הייתי צריכה לשאול דתל"ש שאני מכירה. סליחה! דבר שני: כל הדתל"שים זה דתיים- לשעבר! אז איך כדתיים חשבתם?! הרי אז בעולם הדתי את לא צריכה לחשוב, את פטורה מכך כי העולם שלך מתחלק לעשה ולא תעשה... אז איך את חשבת הרי היית דתיה לפניכן?! את מבינה, שמה שאמרת בסוף כ"כ לא נכון!!! מי את שתגידי שאני לא חושבת? תראי לי מישהו אחד שמקיים את התורה כי ככה הוא חונך (לצערנו אין) כ-ו-ל-ם שואלים היום שאלות כ-ו-ל-ם לא רק דתלשי"ם! לא המצאתם את הגלגל. החיים שלי לא קלים, אבל אני גורמת להם להיות קלים.. דבר שלישי: אני מצטטת מה שאני מאמינה.

ממש לא!!!

לפי דעתי אדם חוזר בשאלה, אולי כי ה' ניסה אותו בניסיונות ובנאדם פשוט חשב לעצמו שהוא לא "מסוגל" לעמוד בנסיונות.. הדת מה היא מגבילה?! את התאוות, את החומריות שבנו?! הדת דוגלת בצמיחה,בלימוד.אם תקשיבי לנשמה שלך את תשמעי אותה צועקת. אם נפקח את העיניים נראה שאלוקים נמצא בכל מקום, יש הרבה מקרים בחיים שלנו שהנס לא גלוי לעין, כי העין שלנו מוגבלת. המלחמה האחרונה היא דוגמא בפני עצמה, עד כמה אלוקים נמצא. ואני מסכימה איתך שאדם אחראי למעשיו. סליחה שאני אומרת,אני חושבת שזה בריחה מהמציאות. לחיות את החיים יותר "בקלות"... למרות שלעזוב את הכל וללכת עם מה שמאמינים זה ממש קשה וצריך אופי חזק.

ממש כן מגבילה

ובמיוחד את האשה למה את נמצאתבעזרת נשים שם למעלה? למה לך אסור לעלות ולקרוא בתורה? האשה הדתית מאוד תפקידה לפרנס את בעלה כשהוא כל היום לומד תורה ללדת לו ילדים ולשתוק כשהוא הולך פעם בחודש לבית זונות

ראי ??? , אינך יכולה ואינך מסוגלת לדעת מה עבר אדם שחזר בשאלה ,

את מצטטת את כל מה שהאכילו אותך בשטיפות המוח שלהם אנשי הדת .הדת מגבילה את החשיבה שלך .אסור לך לחשוב דברי כפירה באלוהים , אסור לך להטיל צל של ספק בקיומו . בדבריך נכרת התוצאה ! הרי לא עברת את תהליך החזרה בשאלה , אז מניין לך מה מרגיש וחושב אותו אדם?... 'הנשמה שלי צועקת' די למיסיונריות הדתית ! אינני חושבת שחיי "קלים" יותר משלך , אלא ההיפך , עלי לחשוב , לשאול שאלות , להחליט ולשאת באחריות. אצלך כאישה דתייה את פטורה מכך . העולם שלך מתחלק לעשה ואל תעשה . הכל "ברור" לך ומוכתב לך בשם הדת . הרב עושה לך את העבודה . הוא מחליט עבורך בסוגיות יום יומיות . אני מבינה שהצגת את השאלה בכותרת השרשור כדי להטיח את דבריך ולא כדי לשמוע תשובה . מתאים לפנטיות הדתית .

ממש כן מגבילה

ובמיוחד את האשה למה את נמצאתבעזרת נשים שם למעלה? למה לך אסור לעלות ולקרוא בתורה? האשה הדתית מאוד תפקידה לפרנס את בעלה כשהוא כל היום לומד תורה ללדת לו ילדים ולשתוק כשהוא הולך פעם בחודש לבית זונות

לפי דעתי לא...

לא קשור לדת. אתה כגבר בנוי אחרת ממני האישה, מכל הבחינות! כל "ההגבלות" בין נשים לגברים אני שמחה שיש אותם, הראש שלכם (הגברים) בנוי כ"כ אחרת מהראש של הנשים. שיושבים מעורב לא תמיד הראש נמצא בנושא, ככה בביכנ"ס במקום להתפלל הראש יהיה במקום אחר. בקשר לקריאה בתורה אני חושבת גם שזה בגלל צניעות. לצערי נתקלתי בבנים (חילונים) שלא ידעו לכבד אותי כאישה, אני כמובן לא מכלילה!! בנים אתם אלו שמפרנסים, אל תפילו את זה עלינו, הנשים. למי שאתה התכוונת זה אישה שבחרה בדרך הזאת, כי היא מעדיפה שבעלה ילמד תורה כל היום.

אדם חוזר (או בא)בשאלה כאשר הוא מקבל תשובות לשאלות ששאל ,

כאשר הצליח להשתחרר מהתפיסה השבלונית והנוקשה וגילה תובנות חדשות .זה יכול להיות תהליך מואץ או איטי . אני עברתי תהליך זה בגיל 12 ....עד עצם היום הזה !

אפשר להיות אדם חופשי

או להיות דתי במגוון דרכים

הדת מגבילה שלא לצורך .

הגעתי לתובנות שאין אלוהים , אין שום גורם האחראי על שכר ןעונש , אין ישות על אנושית שאמונה על צדק ומוסר , האדם אחראי למעשיו , עליו לדגול בערכים אנושיים כדי שכולנו נוכל להתקיים ולחיות בחברה טובה יותר . כדי לא לרצוח , לא לגנוב ולעזור לזולת איני זקוקה להשגחתו של אלוהים אלא פקוח עצמי והשגחה על מעשי . ומה דעתך , מדוע האדם חוזר בשאלה ?

למה אנשים מפסקים יש לזה מגוון סיבות לא תמיד ברור לך מה גרם לרעך לשנות את דרכו

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר