אז מה בעצם גורם לאדם לחזור בשאלה?

זהו ה דתן ואבירם שנמצאים בכל דור. שמטרתם להחליש את האמונה בעם ישראל. ולגרום חולשה. ובאמת שהדתן והאבירם תמיד מצויים, בכל מיני סיטואציות. והעמלק שזה גימטריה ספק נמצא בכל אדם. שמכניס בו ספקות באמונה ומשם הדרך מהירה.. לכיון השני. ובזכות הציפורים שחיזקו בעם ישראל את האמונה, וגרמו להם לא להחלש באמונה הבאנו להם הרבה לחם. וגמלנו עימהם הכרת תודה. שאספו את כל הלחם שדתן ואבירם פיזרו. כדי לשבור את מה שמשה רבינו אמר. ואפילו הציפורים הרגישו שזה לחם של צרי עין ולא אכלו ממנו,אלא זרקו אותו רחוק ממחנה בני ישראל. ולכן כל יהודי ויהודי צריך לסלק מעצמו את העמלק שבו. שזה הספיקות באמונה! וכשבאים ה דתן ואבירם שהיו רשעים גדולים,וכביכול היו מעם ישראל ומנסים להחליש את האמונה אזי צריך לזהותם מרחוק,ולהתרחק! וכמו שאת עמון ומואב לא השמיד בגלל שמהם יצאה רות.. ודוד המלך. ומשיח צידקינו. לכן ה' לא תמיד משמיד רשעים בגלל שאנו לא יודעים מי אמור לצאת מאותו אחד.. וזהו הגורם לחולשה באמונה.. וגורם לדיכאון. כי כל אדם שחי באמונה,הוא פשוט חי! יש לו משהו לשיטתם.. פסיכולוגי שמחזק ומחזיק אותו בשטף החיים האילו ומי ששומע לדתן ואבירם מאבד עצמו! וכל חייו ללא תכלית. וזה ניצחונו של עמלק. ואנו צריכים לגבור עליו ולא לתת לו להחליש את האמונה שבעם ישראל ולמנוע אותם מעוה"ב. ובנוסף לגרום להם לחטוא ולחיות ללא רסן מוסר וערכים אמיתיים הם ודורותיהם!!! שבוע טוב ומבורך לכל עם ישראל!! דניאל

אזי צריך לזהותם מרחוק,ולהתרחק

נו זהית אז תתרחק מכאן

אדם שמפחד מהאמת תמיד יהיה שבוי ע"י אמונות תפלות ופחדים מיותרים

על כן אדם צריך תמיד לשאול שאלות, לחקור וללמוד ולא רק למלא אחר הוראות! - אמונה עיורת היא הדבר המסוכן ביותר שאדם יכול לאחוז!

יציאה בשאלה ?מעניין למה

והנה אדם המחזיק עצמו כמלומד גדול בתורה ומביא לכאן ציטטות להראות כמה חשוב להיות בעל תשובה שמו דניאל והוא מדבר רק מטלפון סלולרי אפילו מייל אין לו אז "מלומדי"כאשר אדם קץ בהבלים של יענישו אותך משמים באם לא תעשה כך וכך זה פסול כאשר הצביעות מביאה לכך שלכל דבר להגנה מביאים דוגמא מהתורה וכמובן גם להתקפה אך המגעיל ביותר זו העובדה שאתה ודומיך חושבים שאנו פחותים ממכם ואנו זקוקים לגאולה בדמות חזרה בתשובה אזי דע לך שזה מוטיב שחודש בימי בית שני ע"י פורומים של יהדותץ אחרת בזרם המרכזי שהאמין שצריך לעלות לרגל ולהעשיר את בית המקדש אינני זקוק לך שתגיד לי כמה אני מסכן שאני לא שם באהלי תורה אני רוצה להגיד לך שאתה אומלל מפני שאינך יודע את טעמו האמיתי של החופש לחקור לבדוק לשאול ====להיות עם חופשי בארצנו====אתה עומד דום ביום העצמאות? אתה מזהה את הפסוק?

יפה כתבת הפי

וכאשר אדם נולד אל האושר אין סיבה עקרונית שיחפש משהו אחר! כי הוא חי באושר. אך לכשישכיל ויתהה, הכיצד אושר זה נתהווה? אזי יחקור וישאל. וימצא את המתווה. כדי לגרום לדורותיו להיות כמוהו! כ"כ איש אשר מפעמת בליבו צורך מידתי לעשות לאנשים טוב. אז ישתדל לעזור להם.. כי ככה הוא. אוהב לעזור! ואם אני נהנה למה שאתה/הוא/היא לא יהנו גם כן? למה לא? שיהיו מאושרים כמוהו!

דניאל , בניגוד לך אנחנו החוזרים בשאלה מכירים את שני העולמות .

על כן עשינו את הבחירה שלנו בצורה מפוקחת ובדיעה צלולה . לאדם המאמין ומקיים מצוות אין את האפשרות לבחון , להגות לשאול שאלות מהותיות ולהחליט , מקסימום הוא מתפלמס .... מה שנותר לך ולכמותך זה להתנשא , להטיף "מוסר" ולעסוק במיסיונריות דתית . בעיני כל אדם המטיף לחזרה בתשובה הוא אגואיסט שרוצה לקנות את עולמו בעיני אלוהים . כך בכל אופן על פי אמונתו .

יציאה בשאלה ?מעניין למה

והנה אדם המחזיק עצמו כמלומד גדול בתורה ומביא לכאן ציטטות להראות כמה חשוב להיות בעל תשובה שמו דניאל והוא מדבר רק מטלפון סלולרי אפילו מייל אין לו אז "מלומדי"כאשר אדם קץ בהבלים של יענישו אותך משמים באם לא תעשה כך וכך זה פסול כאשר הצביעות מביאה לכך שלכל דבר להגנה מביאים דוגמא מהתורה וכמובן גם להתקפה אך המגעיל ביותר זו העובדה שאתה ודומיך חושבים שאנו פחותים ממכם ואנו זקוקים לגאולה בדמות חזרה בתשובה אזי דע לך שזה מוטיב שחודש בימי בית שני ע"י פורומים של יהדותץ אחרת בזרם המרכזי שהאמין שצריך לעלות לרגל ולהעשיר את בית המקדש אינני זקוק לך שתגיד לי כמה אני מסכן שאני לא שם באהלי תורה אני רוצה להגיד לך שאתה אומלל מפני שאינך יודע את טעמו האמיתי של החופש לחקור לבדוק לשאול ====להיות עם חופשי בארצנו====אתה עומד דום ביום העצמאות? אתה מזהה את הפסוק?

אפשר לעמוד דום וזה חוקות הגוים

אפשר להיות אדם דתי וחופשי במקביל הכל תלוי בך חבר היה חזק והיתגבר

תיקון וזה לא חוק הגוים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר