נושא חדש: ציטוטים אהובים

היות ושירשור האישיים לא נחל הצלחה להלו הצאה חדשה שאולי תדרבן כמה מיכם להגיב ולתרום. אנא רישמו בשירשור זה ציטוטים אהובים שלכם (לא משנה מהיכן המקור רק בבקשה תציינו אותו) שלדעתכם קשורים לנושא הפורום ו-/או לפילוסופיית חיים בכלל. אני כמובן אתחיל: "אם אני אקח פנס ואת אורו אקרין על הקיר, נקודת אור תופיע עליו. הפנס מסמל את החיפוש שלנו אחר האמת, אחר הבנה. לעיתים קרובות מידי אנו מניחים כי האור שעל הקיר הוא אלוהים, אבל האור הוא לא המטרה של החיפוש, הוא התוצאה של החיפוש. ככל שהחיפוש יהיה מאומץ יותר, כך האור על הקיר יהיה חזק יותר. ככל שהאור על הקיר חזק יותר, גדולה יותר ההארה כאשר נראה אותו. במקביל, מי שלא מחפש, שלא מביא פנס עימו, לא רואה דבר. מה שאנו תופסים כאלוהים הוא תוצר הלוואי של החיפוש שלנו אחר אלוהים. זו יכולה להיות פשוט הערכה של האור, הטהור וללא הרבב. לא להבין שהדבר בא מתוכנו, לפעמים, אנו עומדים לפני האור ומניחים שאנו מרכז היקום, אלוהים באופן מדהים נראה בדיוק כמונו או שאנו סבים לאחור כדי להביט על הצל שלנו ומניחים כי הכל אפל. אם נרשה לעצמנו להוות מכשול, אנו מכשילים את המטרה - שהיא להשתמש באור כדי להאיר את הקיר על כל יופיו ופגמיו, וע"י כך, להבין טוב יותר את העולם שמסביבינו" - מתוך הספר של ג'אקר - (בבילון 5) מי רוצה להמשיך?

וואי, אחרי ציטוט כזה, לא נעים לי שהציטוטים שלי קצת יותר בנאליים, אבל

המשחק מגניב. הראשון סתם משפט שמרגש אותי, השני סוג של פילוסופיית חיים. מי שרוצה הסברים אצלי:), וגם השלישי הוא סוג של פילוסופיית חיים, שאפילו מתאימה לנושא פורום... אז ככה: "למי שתהיי חייו מלאי שיר" - מתוך "עטור מצחך" של אברהם חלפי. השורה הזו מרגשת אותי מחדש. "זה לא הים אשר בינינו, זה לא התהום אשר בינינו, זה לא הזמן אשר בינינו, זה אנו שנינו אשר בינינו". - לאה גולדברג. ועוד אחד של לאה גולדברג - "תפילה": "למדני אלוהיי... על החירות הזאת לראות, לחוש, לנשום, לדעת, לייחל, להיכשל. למד את שפתותיי ברכה ושיר הלל, בהתחדש זמנך עם בוקר ועם ליל. לבל יהיה יומי היום כתמול שלשום, לבל יהיה עליי יומי הרגל". זו גם פילוסופיית חיים (שאפילו קצת מתאימה לפורום, לא ככה:) ובטוח שיש עוד המון ציטוטים שאני לא מצליחה להיזכר בהם כרגע... ערב נפלא, היה כיף:) ‬

איזה יופי , מעניין מעורר מחשבה

מדובר בבחור שהולך ליועצת לבחירת מקצוע כשהיא מנסה לעזור לו לבחור מה שהוא רוצה ,הוא אומר לה זו הבעיה "אני לא רוצה כלום ,אני משולל מוטיבציה" ע"מ 27 בספר של אשבול נבו משאלה אחת ימינה : "היא שרדה במחיצתי עוד שתי פגישות ואז המליצה בחום על טיפול פסיכולוגי .עשיתי לה כן עם האף ,אבל לא הלכתי ,בשביל מה? הרי ללכת לטיפול או לאלכוהוליזם אנונימיים או לסדנת מודעות במדבר-צריך קודם כל להאמין שאנשים יכולים להשתנות .וחוץ מזה ,ידעתי מראש מה תהיה המסקנה של המטפל:האיפוק שמאפיין את היחסים אצלנו בבית תורגם אצלי לאדישות כללית. העובדה שלא חיבקו אותי מספיק כשהייתי ילד איפקה אצלי את התשוקה לעשייה (מצחיק, המנחה בסדנת הכתיבה שאני עושה עכשיו מדבר על איפוק "כאחד הכוחות הגדולים שיש לכותב "הוא אומר שככל שהחומרים של הסיפור חמים יותר, כדאי למספר להיות קר יותר . אבל הוא טוען צריך להיזהר לא להתאהב באיפוק . וגם לדעת מתי לסדוק אותו). מוטיבציה, שינוי, איפוק, אמונה ,מטרה, דחף,עשייה . לילה טוב . סמדר .

נושא חדש: ציטוטים אהובים

היות ושירשור האישיים לא נחל הצלחה להלו הצאה חדשה שאולי תדרבן כמה מיכם להגיב ולתרום. אנא רישמו בשירשור זה ציטוטים אהובים שלכם (לא משנה מהיכן המקור רק בבקשה תציינו אותו) שלדעתכם קשורים לנושא הפורום ו-/או לפילוסופיית חיים בכלל. אני כמובן אתחיל: "אם אני אקח פנס ואת אורו אקרין על הקיר, נקודת אור תופיע עליו. הפנס מסמל את החיפוש שלנו אחר האמת, אחר הבנה. לעיתים קרובות מידי אנו מניחים כי האור שעל הקיר הוא אלוהים, אבל האור הוא לא המטרה של החיפוש, הוא התוצאה של החיפוש. ככל שהחיפוש יהיה מאומץ יותר, כך האור על הקיר יהיה חזק יותר. ככל שהאור על הקיר חזק יותר, גדולה יותר ההארה כאשר נראה אותו. במקביל, מי שלא מחפש, שלא מביא פנס עימו, לא רואה דבר. מה שאנו תופסים כאלוהים הוא תוצר הלוואי של החיפוש שלנו אחר אלוהים. זו יכולה להיות פשוט הערכה של האור, הטהור וללא הרבב. לא להבין שהדבר בא מתוכנו, לפעמים, אנו עומדים לפני האור ומניחים שאנו מרכז היקום, אלוהים באופן מדהים נראה בדיוק כמונו או שאנו סבים לאחור כדי להביט על הצל שלנו ומניחים כי הכל אפל. אם נרשה לעצמנו להוות מכשול, אנו מכשילים את המטרה - שהיא להשתמש באור כדי להאיר את הקיר על כל יופיו ופגמיו, וע"י כך, להבין טוב יותר את העולם שמסביבינו" - מתוך הספר של ג'אקר - (בבילון 5) מי רוצה להמשיך?

אהבתי את הנושא...

ציטוטים:כל עוד שהנר דולק,אפשר לתקן.כל עוד שהמיתר שלם,אפשר לנגן... אם אתה מאמין שאפשר לקלקל,תאמין שאפשר לתקן..../הערה קלה: ניתן להשליך זאת,על כל תחום בחיים.ואין זה משנה,אם האדם דתי או חילוני,יהודי או שאינו יהודי. ---לכל החברים,שיהיה לכולנו,יום קסום ופורח,כיופי פריחתו האצילי,של עץ השקד. -צליל........

אהבתי את..

המשפט האחרון. כיופי האצילי של השקד. כישרון לתפארת,כמו תמיד יום טוב.

חן חן לך,דניאל!

באופן אישי-שיהיה לך,ימים קסומים ונפלאים.שלוים ורגועים.טובים ושמחים. דניאל,שאלה לי אליך,ברמה הכללית. תחושת הלבד,מה משמעותה/תכליתה, בעינייך?..... אשמח מאוד לתגובה,גם מאחרים. -צליל.........

אהבתי את הנושא...

ציטוטים:כל עוד שהנר דולק,אפשר לתקן.כל עוד שהמיתר שלם,אפשר לנגן... אם אתה מאמין שאפשר לקלקל,תאמין שאפשר לתקן..../הערה קלה: ניתן להשליך זאת,על כל תחום בחיים.ואין זה משנה,אם האדם דתי או חילוני,יהודי או שאינו יהודי. ---לכל החברים,שיהיה לכולנו,יום קסום ופורח,כיופי פריחתו האצילי,של עץ השקד. -צליל........

צליל מיתר הנפש

"כיופי פריחתו האצילי,של עץ השקד" יפה הדןגמא לתשומת ליבך מופיע רבות בפילוסופיה היפנית . .

ערב נפלא לך,יוס!

ככותבת יוצרת,כתבתי זאת,בהשראת הזמן. מודה ומתוודה,אני בורה בפילוסופיות למיניהן...בבקשה, למדני בקצרה,במה מדובר? -צליל........

בורה את?לא חושב

עץ השקד ופריחתו מסמלת הרי בכל העולם כניסתו של אביב חדש והתחדשות החיים אחרי החורף ובהקבלה גם הנפש מתחדשת בעת הזו בתקופה העתיקה ביפן מעץ השקד הכינו קשתות וחיצים מהפרי אכלו אך גם יצרו ממנו רעל שקדים בכח המחשבה לאחר תלית מנחה לאלים היו סופגים מכח צמיחתו של העץ חיים מחודשים וחיי שלווה במידת האפשר

אהבתי את הנושא...

צליל יקרה, דבריך כתמיד חכמים ומרגשים .

לילית יקרה!

כמה טוב לראותך כאן.מה שלומך יקירה? תודה על המחמאה והפירגון. שמחה להיות כאן איתך ועם סאם/סמדר. לילה קסום לך! איתך,צליל.........

בורה את?לא חושב

עץ השקד ופריחתו מסמלת הרי בכל העולם כניסתו של אביב חדש והתחדשות החיים אחרי החורף ובהקבלה גם הנפש מתחדשת בעת הזו בתקופה העתיקה ביפן מעץ השקד הכינו קשתות וחיצים מהפרי אכלו אך גם יצרו ממנו רעל שקדים בכח המחשבה לאחר תלית מנחה לאלים היו סופגים מכח צמיחתו של העץ חיים מחודשים וחיי שלווה במידת האפשר

תודה לך,יוס יקר!

עיקר דברייך מקבילים להפליא למה שכתבתי בפורום חברים 40 הינך מוזמן לראות. ליל קסום,שלו ורגוע לך,חבר יקר! צליל...........

תגובה לצליל בלי למשוך אש

תורת הזן היפנית קיימת אלפי שנים ואינני נכנס למלחמת דתות אלא לעובדות בצעירותי נחשפתי לפילוסופיה של הזן וזאת בעקבות לימודי ניווט ים ידוע שהנווטים הגדולים בתקופת תור הזהב היו הולנדים שהגיעו ליפן עם מיסיונרים נוצריים נכתבו על כך ספרים רבים בניהם שוגון(שנכתב לאחר סיום לימודי) היתה הקבלה רבה ליהודי קיפאנג שבסין לסוחרים מיפן וחלק מחילופי הדברים נשמרו ונחקרים ב 20 שנה האחרונות ועל מה כל הנכתב? השיטה לרוגע עצמי ושאיפה לשלמות עם הייקום הינה מוטיב מרכזי בזן והשירים?ממש מציירים תמונה במילים כמו התמונה שאת כותבת

בוקר מואר לך,יוס!

אם באש עסקינן.... (: .... הרי שאת ליבי,ממלאת אש האהבה. ממחלוקות,אני בורחת כמו מאש........ולו יצוייר, שאילו היה אפשרי לרכז למקום אחד את כל החוכמות והדברים היפים של כלל האנושות,הייתי רוצה לראות את עצמי שם...אי של שלוה,רוגע,אחוה ואהבה אין סופית. האם זהו רק בגדר חלום?............חן חן לך,יוס! בהערכה רבה אל אישיותך המדהימה,הנשקפת מכתיבתך ומבין השורות....... איתך! -צליל.............

האם זהו רק בגדר חלום?.

לא זה לא בגדר חלום אני צובט עצמי כל יום לוודא שאני לא בחלום ואם לאיש פשוט כמוני זה קרה זה יכול לקרות לכל אחד אך מילה קטנה שלקוחה מדבריך בזוגיות אין שיהיו מחלוקות אין כזה דבר הוא ישתנה או היא תשתנה כשיש את זה יש את זה לפעמים צריך לעבור תחנה או שתיים או יותר אך אסור לוותר האמונה החשובה ביותר זה האמונה בעצמיות ובבבן הזוג ולעיניין מחלוקות?קורה ומטפלים בם בנעם הליכות למעט באינטרנט שם לפעמים אין ברירה
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר