נושא חדש כדי לטהר את האווירה וליצור עניין

אני מציע שכל אחד/ת מאיתנו ירשום 5 אנשים שתורתם ו-/או מעשיהם השפיעו עליו/ה ובעקבות כך הוא/היא מכבד/ת אותם. אין המטרה כאן להתנגש אחד בשני אלא דרך נושא זה ללמוד קצת יותר על השני. אני אתחיל: 1) סוקרטס - פילוסוף יווני שהשפיע על הפילוסופים היוונים שבאו אחריו. משנתו עסקה באופי בו החברה והמדינה בנויה וכן במידות האדם. נחשב להוגה של שיטת דיאלוג בו הוא הצליח להראות לדובר עימו עד כמה הוא (איש שיחתו) לא מבין במה הוא מדבר. סוקרטס היה נאמן לעקרונותיו עד ליומו האחרון בו העדיף לקיים את גזר הדין שהופעל עליו, מיתה ברעל בגין כפירה, והוא סרב לברוח ולנהוג בצביעות וקיים את גזר הדין. 2) אל-ג'זארי - 300 שנים לפני לאונרדו דה-וינצ'י אל-ג'זארי היה ממציא מכונות אשר הקדים את זמנו במאות שנים. הוא המציא למעלה מ-40 מכונות ואף כתב ספר אשר מפרט את תפקידן וכיצד ניתן ליצור אותן לפרטי פרטים. בין המצאותיו היו השעון מכני מורכב שלא רק אומר את השעה, יום, חודש ושנה אלא גם את מיקום הכוכבים, רקטות מים (טורפדו), מנעולים, משאבות מים ועוד... 3) ג'ורדנו ברונו - פילוסוף ומדען איטלקי שהיה בין הראשונים לטעון כי הכוכבים בשמים הינם שמשות וכי היקום מלא עולמות שוקקי חיים. ד'ורנו בורנו נשפט והוצא להורג באשמת כפירה כיוון שסרב לחזור בו מדבריו (כפי שבן דורו, גלילאו עשה). 4) תומס פיין - אחד מהאבות המייסדים של ארה"ב. נילחם נגד עבדות וכפייה דתית והיה הראשון לפתח את הקונספט של ביטוח לאומי ושכר מינימום. 5) סטיבן קולבר(ט) - בדרן ופרשן פוליטי ממעלה הראשונה. אשר מצליח לעשות דברים שאיש לא עשה לפניו.

ניכר שיד לך ידע רב האם

תהיה מוכן לומר לי מה גילך 20+30+ ? וכן יש לזה מידה מסויימת של משמעות . זה יכול לעזור לי להבין או לא להבין דברים מסוימים .

אני בן 28+, האם זה עוזר לך?

אגב, אם יש לך איזו שאלה אליי תרגיש חופשי לשאול

הפי. לגילך אתה בחור מאוד פיקח ובעל ידע רב

כל הכבוד המשך כך לא שמישהו שם אותי לחלק ציונים

אוקיי לוקחת את ההצעה

כן זה עוזר לי. חשבתי שאתה קצת יותר צעיר . ניסיתי להבין את הכעס שעובר בין השורות . בכל אופן אני מתרשמת מאוד מהידע שלך ומהרצון שלך לחשוב לעומק .

"הכעס שעובר בין השורות"? - sem213, אין בי כעס

תסכול אולי, אבל לא כעס.

או קיי , happyhuman

מניחה לזה .

אני מציע שכל אחד/ת מאיתנו ירשום 5 אנשים שתורתם ו-/או מעשיהם השפיעו עליו/ה ובעקבות כך הוא/היא מכבד/ת אותם. אין המטרה כאן להתנגש אחד בשני אלא דרך נושא זה ללמוד קצת יותר על השני. אני אתחיל: 1) סוקרטס - פילוסוף יווני שהשפיע על הפילוסופים היוונים שבאו אחריו. משנתו עסקה באופי בו החברה והמדינה בנויה וכן במידות האדם. נחשב להוגה של שיטת דיאלוג בו הוא הצליח להראות לדובר עימו עד כמה הוא (איש שיחתו) לא מבין במה הוא מדבר. סוקרטס היה נאמן לעקרונותיו עד ליומו האחרון בו העדיף לקיים את גזר הדין שהופעל עליו, מיתה ברעל בגין כפירה, והוא סרב לברוח ולנהוג בצביעות וקיים את גזר הדין. 2) אל-ג'זארי - 300 שנים לפני לאונרדו דה-וינצ'י אל-ג'זארי היה ממציא מכונות אשר הקדים את זמנו במאות שנים. הוא המציא למעלה מ-40 מכונות ואף כתב ספר אשר מפרט את תפקידן וכיצד ניתן ליצור אותן לפרטי פרטים. בין המצאותיו היו השעון מכני מורכב שלא רק אומר את השעה, יום, חודש ושנה אלא גם את מיקום הכוכבים, רקטות מים (טורפדו), מנעולים, משאבות מים ועוד... 3) ג'ורדנו ברונו - פילוסוף ומדען איטלקי שהיה בין הראשונים לטעון כי הכוכבים בשמים הינם שמשות וכי היקום מלא עולמות שוקקי חיים. ד'ורנו בורנו נשפט והוצא להורג באשמת כפירה כיוון שסרב לחזור בו מדבריו (כפי שבן דורו, גלילאו עשה). 4) תומס פיין - אחד מהאבות המייסדים של ארה"ב. נילחם נגד עבדות וכפייה דתית והיה הראשון לפתח את הקונספט של ביטוח לאומי ושכר מינימום. 5) סטיבן קולבר(ט) - בדרן ופרשן פוליטי ממעלה הראשונה. אשר מצליח לעשות דברים שאיש לא עשה לפניו.

מנסה לבדוק ע עצמי ההצעה שהצעת

לקח לי כמה ימים לחשוב על זה ,אבל אתה יודע יש כל כך הרבה חוכמה אם רק רוצים לחפש אותה . לצערי לא תמיד רק דברי חוכמה משפיעים עלינו. אתה יודע בחרת מדענים ואנשי רוח - אבל איך עצם העובדה שמדען המציא מכונות השפיע עלייך . האם העובדה שמי שהוא המציא את הגלגל צריך לגרום לי להעריך אותו ? אני נפעמת מהגילוי אבל איך האדם עצמו השפיע עלי? טוב - השפיעו עלי מאוד במשך חיי משפטים כמו "ואהבת כרעך כמוך ""המלבין בני חברו ברבים.." המוציא לשון הרע כאילו שפך דמים" בטח לא ציתתתי נכון כי הראש שלי מתפוצץ -אבל משום שאני אדם כמו שאני- הדברים האלו מאוד השפיעו עלי. שנים ניסיתי להבין לעומק את משמעותם וכשניתקלתי במיקרים כאלו -תמיד נחרדתי ולמדתי לא להתנהג כך .כך הדברים השפיעו עלי. אני מניחה שאנשים שראיתי שהתנהגו כך -הם השפיעו עלי ואותם אני צריכה להעריך - אבל אני לא זוכרת כרגע אדם כזה. וזה מוזר מאד בעיני כרגע . נושא שני שהשפיע עלי מאד זה פלאי הטבע , כשלמדתי מדעי החיים ונפתח בפני עולם מדהים מולקולות , חומרים שנוצרים מחומרים , מבנה ה - D.N.A . מערכות פיזיליות וכימיות שמתקיימות כל העת בתוך גוף האדם ,שיכול ללכת וללעוס מסטיק ולא לדעת מזה בכלל !! זה פלא גדול שהידיעה שלו השפיעה עלי מאד -עצם ההבנה והתובנות . אז אולי לאונרדו דוינצ'י שחקר וניתח רק מתוך אינטויציה שיש מצב למצוא שם משהו -אולי אותו אני מעריכה מאד - אבל זה לא נותן לי כלום העובדה שאני מעריכה אותו. מה עם התנאים? כותבי המשנה? כותבי התלמוד? שישבו שנים חודשים ימים ושעות כדי לכתוב ספרים שגרמו בסופו של דבר לקבוצה שלמה להשאר מלוכדת וקשורה זה בזה בכל מקום ובכל זמן. ספרים שלמים של חוקיםשל דיונים שהם כמו שפה - מלכדים את האנשים שיש ביניהן גם קשר גנטי- מוכח - שסומכים אחד על השני -בשורה התחתונה- ומתלכדים בזמן מלחמה - משהו מופלא בעיני גם . בקיצור אני לא יודעת לומר לך. הצבת רף גבוהה מידי - העולם מופלא- כל כך הרבה דברים משפיעים עלינו ואנחנו לא מודעים להם בכלל . וכל כך הרבה אנחנו גם מפספסים לא עוצרים, להעריך אולי . מה שביקשת מזכיר לי את ההרגשה כשאני נכנסת לחנות ספרים - אני מתחילה מספר אחד -קוראת את הצד האחורי שלו ואז עוד ספר ועוד ספר ואני אומרת לעצמי יש כל כך הרבה מתי אני אספיק לקרו את כל זה איך אני יכולה לא לקרוא את זה ואת זה וברגע הזה אני צריכה לצאת משם ולחזור שוב עם החלטה שאני בוחרת ספר כרגע ומתעלמת כרגע מכל השאר - בקיצור ככל שאתה יודע יותר אתה מכיר בעובדה שאתה בעצם לא יודע כלום - מי אמר את זה ? שכחתי. ובכל מיקרה - זה מה שיצא ממוחי המתפוצץ כרגע - אולי מחר אהיה ממוקדת יותר . ואולי הגיע הזמן לקחת אקמול .

רשימה מרשימה

מסכים איתך לגבי תומס פיין, האיש מגלם את הרוח האמריקאית, במובן הטוב והישן של המילה. אגב, מה עם ישראלים ברשימה? שלא יגידו שאנחנו מנותקים...

הרשימה מכילה רק 5 מתוך רבים אחרים

המטרה היתה שכל אחד/ת י/תכתו על אנשים שהם לא הכירו אישית אבל עדיין השפיעו עליהם חבל שחברי הפורום לא נטלו חלק.

והרי החדשות ועיקרן תחילה

סבי עליו השלום שנבצר ממני כאן לכתוב מי הוא אך די בזכותו אנו חיים כאן בארץ. ומצדו השני של המתרס מעבר לים סבתי שכנ"ל לא ארחיב אך ממנה למדתי על ר' יצחק לוריא ז"ל(מאבות אבותי) ומשנתו שיושמה באופן מעוות לטעמה וטעמי ווילבור סמית סופר רודזי במקור שכתב על תולדות אפריקה הדרומית וחיי הבר באפריקה בכלל ג'יימס קוק נווט חוקר ומגלה ארצות שעמד מול געשי הים ויכל להם דוד xשאומץ ע"י משפחתי איש ערירי היה ניצול שואה שלימדני שאין כזה דבר לא יכול, אי אפשר,והאמונה באל היא רשות ולא חובה זוגתי שלי שבהתרסק עולמה ואמונתה באחר לקחה את היד המושטת של מרוסק אחר ויחדיו בנינו בית בישראל המבוסס על יושר כנות כבוד הערכה והמון המון אהבה יוס

מחקרים מוכחים וגם השכל הישר אומר -

הגורמים שמשפיעים על האדם הם הוריו והסביבה הקרובה בה הוא גדל והתחנך . אז מה הטעם להתלות באילנות גבוהים , חוקרים מפורסמים , פרשנים ומדינאים שמעולם לא פגשנו ? ואם החלטת לכבדם ולהעריצם - זה נובע בשל השקפת עולמך שהחלה להתגבש עוד בהיותך תינוק . יוס, קבל חיבוק על תובנתך לגבי זוגתך

ללילית 1

אכן זהו טיב הסביבה בה אנו גדלים ומתחנכים אשר מעצבת אותנו אך בפרט לכך, כאשר אנו גדלים ולומדים על מעשיהם של אנשים שקדמו לנו, הדבר גם משפיע עלינו. אנו מקבלים השראה ממעשי אלו שקדמו לנו. למרות שלאולי חלק מאיתנו, בעיקר בתהליך ההתבגרות, נראה כאילו אנו ממציאים את הגלגל, לא כך הדבר. להניות דעתי חשוב ללמוד על ומאלה שקדמו לנו כדי שנוכל לבנות על הדברים הטובים שהם המציאו/הגו/עשו וללמוד לא לחזור על שגיאותיהם. אני יודע שבתור ילד, ספרי ז'ול וורן הקסימו אותי וריתק אותי מאוד לדעת כי לפני יותר ממאה שנה היה אדם שדימיונו היה כה מפותח עד כי הוא הצליח לנבא בצורה מהימנה פיתוחים טכנולוגים שנוצרו כמאה שנים לאחר מיכן. עצם גאוניותו הובילה להתעניינותי בחקר היסטוריה. אני זוכר שבהיותי בגן הילדים, לאחר שראיתי אדפטציות מצויירות לסיפורי הומרוס (האודיסאה) וכן אגדות הרקולס, התחלתי לתהות מדוע הרקולס נחשב לבידיוני בעוד ששמשון לאמיתי. וזו היתה השאלה שהובילה להתעניינותי בחקר המקרא, המיתולוגיות והדתות השונות הקיימות בעולם. נקודתי היא שישנם אנשים שמעולם לא פגשנו ויכולנו לפגוש, שחיו מאות אם לא יותר שנים לפנינו למרות זאת, הם ודבריהם ומעשיהם השפיעו אלינו, העניקו לנו השראה ו-/או תבונה מסוימת. ולדעתי, אם נבין מי היו אלה שהשפיעו עלינו, נדע ונבין יותר טוב אחד את השנייה.

happyhuman ' - אשריך שנתברכת בסקרנות מבורכת ואין סופית !

הללויה ! התכונה אשר בלעדיה האדם לא היה מגיע לפיתוחים טכנולוגיים , המצאות וחקר העולם העוטף אותו . מי "אשם" בתכונה מופלאה זו אשר זכית ? אולי ההורים ...המשפחה ...המורים בילדותך ...? לולה המוטיבציה שלך לדעת ולחקור לא היית מגיע לאותם גאונים שהשאירו חותמם על חיי האנושות . וכדי שנבין ונדע טוב יותר את הזולת עלינו להיות פתוחים , גמישים , סקרנים ואנושיים . כבודם של הגדולים במקומם מונח . שתהיה לך שבת נעימה ומעניינת

מחקרים מוכחים וגם השכל הישר אומר -

הגורמים שמשפיעים על האדם הם הוריו והסביבה הקרובה בה הוא גדל והתחנך . אז מה הטעם להתלות באילנות גבוהים , חוקרים מפורסמים , פרשנים ומדינאים שמעולם לא פגשנו ? ואם החלטת לכבדם ולהעריצם - זה נובע בשל השקפת עולמך שהחלה להתגבש עוד בהיותך תינוק . יוס, קבל חיבוק על תובנתך לגבי זוגתך

לילית תודה על הפרגון

זו אמונתי ודרך חיי וברוכה הבאה לפורום ל40 +אינני נכנס אני כבר בבוגרים יותר יוס
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר