לכל האבציונולים למינהם יש לי שאלה האם הקופים שקיימים היום הם בעצם בני אדם שנתקעו באישה שהוא שלב בהתפתחות??

כי חבל אם אתם מאמינים שבאמת באנו מהקוף אז למה להשאיר את הקופים בטבע אולי הם קרובים של אחד מכם...- למה שלא תפתחו את ביתכם וכספכם ותשקיעו בהם אולי הם יתפתחו באיזה שהוא שלב, הרי ילד שלא התפתח לא זורקים בג'ונגל- לפי שאתם מאמינים לאיזה אדם שהחליט שהקופים התפתחו מלטאות ואז נהיו בני אדם תחשבו מבחינה הגיונית... אם אתם לא רוצים להאמי שבורא עולם יצר את האדם אל תאמינו אבל בחייכם תהיו הגיונים...

האדם לא נולד מקוף

הטעות היא בכך שחושבים שהתיאוריה אומרת שהאדם בא מתוצר של שרשרת ארוכה אחת שבתחילהקוף - שלאט אט התפתח במוח גדל הזדגף וקיבלנו אסם. לא כך. חבל שאין לי אפשרות לצייר אבל היה אב קדמון פרימט אחד יצור יונק - שממנו יצאו ענפי שונים שמכל =ענף נוצר מין מסויים שאחג מהם הוא המים האנושי שבסופו ההומו ספיינס שהוא מותר האדם מן הבהמה . כאשר אחת התכונות של אותו הומוסאפיינס זה שהוא מאמין בה' ואלו שמאמינים באל אחד ובאברהם יצחק יעקוב כאבותי ובמשה מנהיגו ומוסר תורתו -מאמינים גם שה' נתן לנו את האפרות לחקור ולהציע הצעות ודעות כדי להגיע לחקר ההאמת .אחרת המקום שנתקע בו זה לא באשה ששלב כל שהו בהתפתחות אלא בחשכה -לא נכיר את חוקי הפיזיקה והמטה פיזיקה -א נדע כיצד להציל חיים ,לא נדע כיצד להיות מותר האדם מן הבהמה - שבת שלום .

לא זכור לי שמישהו כתב כך

כל כך קל לדבר שטויות, במקום להשקיע מעט מאמץ כדי ללמוד על נושא לפני שמדברים עליו

אף פעם לא אמרו לך לא לדבר על נושאים בהן אין לך שום מושג קלוש עליהם? חבל. סתם עשית בושות לעצמך.

לא זכור לי שמישהו כתב כך

למה את מצפה ממישהי שלא יודעת ביולוגיה בסיסית

היא חושבת שלגברים ונשים יש מס' שונה של צלעות עם רמת ידע רדודה כזו למה עוד אפשר לצפות פרט לשטויות מעין אלה.

לכל האבציונולים למינהם יש לי שאלה האם הקופים שקיימים היום הם בעצם בני אדם שנתקעו באישה שהוא שלב בהתפתחות??

כי חבל אם אתם מאמינים שבאמת באנו מהקוף אז למה להשאיר את הקופים בטבע אולי הם קרובים של אחד מכם...- למה שלא תפתחו את ביתכם וכספכם ותשקיעו בהם אולי הם יתפתחו באיזה שהוא שלב, הרי ילד שלא התפתח לא זורקים בג'ונגל- לפי שאתם מאמינים לאיזה אדם שהחליט שהקופים התפתחו מלטאות ואז נהיו בני אדם תחשבו מבחינה הגיונית... אם אתם לא רוצים להאמי שבורא עולם יצר את האדם אל תאמינו אבל בחייכם תהיו הגיונים...

לכן החלטנו לאמץ אותך

ואנחנו מחכים בסבלנות שתתפתחי.

בוקר טוב רחל

תראי גם האשימו את היהודים שהם שותים דם תינוקות זו דרכם של אנשים אשר ספונים בדרך מסוימת הצועקים לליברליות ושמירת החוק עד שזה מגיע אליהם ואז כל דבר הוא או מעשה ידי הבורא או נו מה לעשות כך הוא רצה. אך אם נידרש לכך ברצינות הרי זו היתה המטרה של התושב"ע כשאין תשובה זה מעשה ידי האל כשיש תשובה נו הרי הוא יצר זו היתה ועדיין דרך של שליטה בהמונים זו דרך של שטיפת מוח הקיימת עוד מימי בבל העתיקים ומצרים העתיקה עמי האיניניםבאמריקות ומנטרות של מאמיני קונפוציוס ובודהא וליגיונות הענק של המונגולים החיים לאחר המוות טובים יותר באם תעשה א ב או ג זה אד הדברים המייחד את המין האנושי משאר היונקים לפחות לפי הידע העכשווי שתמיד צריך לומר שהוא ניגזרת של חשיבה אנושית לא שיבה דולפינית ולא חשיבה אחרת. הסינים ראו במערביים זרים ברבריים המערביים ראו בסינים ילידים ברבריים הרוב רואה בשונה ירוד לצערי התפיסה הזו לא משתנה בשום תחום של החיים טבע האדם נקודה שב"ש יוס

את מצחיקה ..

לא יודע מי כן יצר ומי לא

אבל יש בני אדם שהם פשוט עותק של קופים בהתנגות ובצורה

לכן החלטנו לאמץ אותך

ואנחנו מחכים בסבלנות שתתפתחי.

רחל היקרה והחביבה צוחק זה טוב אבל למה להעליב

המורה, היא התחילה.

לא העליב אף אחד שידבר בצורה מנומסת, מי שיילעג לשני שלא יצפה שיתנהגו אליו בכפפות של משי.

בוקר טוב רחל

תראי גם האשימו את היהודים שהם שותים דם תינוקות זו דרכם של אנשים אשר ספונים בדרך מסוימת הצועקים לליברליות ושמירת החוק עד שזה מגיע אליהם ואז כל דבר הוא או מעשה ידי הבורא או נו מה לעשות כך הוא רצה. אך אם נידרש לכך ברצינות הרי זו היתה המטרה של התושב"ע כשאין תשובה זה מעשה ידי האל כשיש תשובה נו הרי הוא יצר זו היתה ועדיין דרך של שליטה בהמונים זו דרך של שטיפת מוח הקיימת עוד מימי בבל העתיקים ומצרים העתיקה עמי האיניניםבאמריקות ומנטרות של מאמיני קונפוציוס ובודהא וליגיונות הענק של המונגולים החיים לאחר המוות טובים יותר באם תעשה א ב או ג זה אד הדברים המייחד את המין האנושי משאר היונקים לפחות לפי הידע העכשווי שתמיד צריך לומר שהוא ניגזרת של חשיבה אנושית לא שיבה דולפינית ולא חשיבה אחרת. הסינים ראו במערביים זרים ברבריים המערביים ראו בסינים ילידים ברבריים הרוב רואה בשונה ירוד לצערי התפיסה הזו לא משתנה בשום תחום של החיים טבע האדם נקודה שב"ש יוס

המורה, היא התחילה.

לא העליב אף אחד שידבר בצורה מנומסת, מי שיילעג לשני שלא יצפה שיתנהגו אליו בכפפות של משי.

שבוע טוב

ולמוצא המינים אל תהי תקווה

הי יסמין שאלה יפה. התיאוריה (ואני מדגיש, מדובר בתיאוריה) על פיה האדם מוצאו מהקוף אינה מחמיאה במיוחד. ולמרות שעל פי המחקרים המטען הגנטי שלנו ושל קופי האדם זהה בכ-90%, התנהגות קופית נחשבת לטפשית במקרה הרע וחסרת תכלית במקרה הטוב. אבל: א: בתור בני אדם שיסודם מעפר וסופם לעפר, אני חושב שקוף זה דווקא שידרוג לא רע. ב: אין סתירה אמיתית בין מכלול התיאוריות האבולוציוניות לגישה אמונית. למרות האקראיות לכאורה שבתהליך התפתחות המינים (התפתחות ע"י מוטציות אקראיות), הרי שהכללים הקובעים איזה מין ישרוד ואיזה לא, הם כללים "מוגדרים מראש" וקבועים. אדם מאמין יוכל לומר שהם ביטוי של התוכנית האלוהית. ג: ה"מודעות", מותר האדם, (למרות שמחקרים מראים שיש מודעות ברמה כזו או אחרת גם לבעלי חיים) לא הוכחה כיעילה פונקציונאלית מבחינה הישרדותית, כלומר, ההבדל המשמעותי ביותר בין המינים לא מוסבר בעזרת תורת האבולוציה. ה: בתור אדם שמקבל את התיאוריה האבולוציונית בגלל ההיגיון הפנימי שבה והיכולת שלה להסביר תהליכים בעולם הנראה, הרי שאני מכיר בכך שגם היא מלאה נקבים וחללים, ואני מגדיר את עצמי כ"מאמין" בתיאוריה. הייתי מסביר לך את התיאוריה לעומקה ולרוחבה אבל נראה לי שבכל מקרה תדחי אותה על הסף. וזה לגיטימי. (האמונה בתיאורית האבולוציה אינה יעילה במיוחד מבחינה אבולוציונית, שהרי אם בתורשה עסקינן, רוב הילדים הנולדים כיום, נולדים לחברות שמאמינות בתיאוריות בריאתניות ולא אבולוציוניות. כלומר, קשה להסביר את האמונה בתיאוריית האבולוציה אפילו בכלי הניתוח שלה עצמה) ונעבור לבדיחה ששמעתי בשיעור של הרב אבינר בכבודו ובעצמו. אבא: בן, מה למדת היום בגן? בן: על תורת האבולוציה אבא: מה אומרת תורת האבולוציה? בן: שהאדם נולד מהקוף אבא: שטויות, אולי אתה נולדת מהקוף, לא אני! שיהיה יום נפלא יאיר

נכון בערך ובנוסף

תאוריה -היא מכלול של הסרים לעובדות ניצפות אפשר לקבל אותה ,לקבל אוה בהסתיגויות מומקות גם ע"י עובדות ניצפות, או לדחות אותה גם ע"י ....בכל אופן אין כאן עניין של אמונה .זה לא שתאוריה מסויימת מחליפה את האמונה הדתית. ישנם הסברים לתופעות שונת בטבע שחלקם הוסברו כבר בתנ"ך וחלק אחר הוסבר ע"י מדענים מאוחר הרבה יותר .עצם הסיפור של גן עדן (חזרנו לכאן שכן זה בן יסוד-שאלה ראשונה) -מסביר מדוע לאדם יש כל הזמן נטיה לחקור וללמוד לשאול ולהסיר הסברים . האם כתוב באיזה שהוא מקום שזה אסור ? לא ניראה לי כי תראו איך התדמה הרפוה,והצלת חיים -משהו ידע פעם ,(אחרי שאדם יצא מגן עדן) שאפשר להשתיל לב- להשתמש באינסולין מחזיר, ששסתום הלב של חזיר דומה לשסתום לב של אדם ?ועוד ועוד .ללא מחקר וחקר ,ללא כל מיני תאוריות לא היינו מגיעים לכך . תודה.
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר