יהדות נצרות איסלאם בודהיזם=ויציאה בשאלה

נכנסים לכאן לפורום רבים הקו הראשוני הוא אנחנו לא דתיים אנחנו לא מאמינים כמו האורתודוכסים אמונתנו שלמה בעצמנו סיפורים קללות ונאצות לא מפחידים פה אף אחד כאן מתנהלות שיחות בין אדם לחבר כאן מייעצים כיצד להתמודד מול החברה הקנאית שממנה יצאנו יכול היות פה איש או אישה שיצא מיהדות האורתודוכסית או נוצרי שאיננו אדוק(לשם הכתיבה)או מוסלמי או וסלמי או הוטנטוטי ה לא משנה את ה"הוכחות" בדבר בריאת העולם כבר שמענו לא פעם. אנחנו מכירים את איוב ואת קוהלת במדבר ותהילים-אז מה? פרק קי"ט בתהילים הינו הפרק הארוך בתנ"ך-ואיך אני יודע? בצעירותי העונש על משובות נעורים היה לשבת ולהעתיק את הפרק נו ושיגץ שכמוני העתיק אותו הרבה פעמים. מנסים פה להכנס אנשים דתיים לנסות להחזיר בתשובה לנאץ לקלל ולקרוא לחברים פה בשמות גנאי אנו לא רוצים בכם כאן יש פורום דתיים חילוניים שם תפיצו את המיסיונריות שלכם כאן כאן כאן זה שבת אחים גם יחד פה לא הדת מלכדת אלא יחסים בין אדם לחברו פה אשה היא לא מוקצת ויושבת בעזרת נשים פה כל אשה היא חלק שווה בפורום כולם שווים כאשר אנו מורדים לקבר-אי לכך אנו שווים גם היום בחיים וכל מי שלא מבין זאת הוא החריג-אל תנסו להחזיר פה בתשובה ואל תטיפו פה מוסר אתם לא שליחי אלוהים ועדיין לא הוכח שיש כזה- שששש...לא לקפוץ.. להרגע.. לכו לפורום של דתיים. האיסיים הרגו בחרב את מי שחשבו שלא קיים חוקי תורה...... תזהרו הם יפגעו גם בכם המחזירים למיניהם מפני שמה לכם ודברי תורה במקום כה טמא מבחינתכם? שבת מנוחה לכולם יוס

מקבל את דבריך

לחבר'ה הדתיים

יוס צודק. לא יכולתי לבטא זאת טוב יותר ממנו. האמת היא שהתלבטתי האם לומר משהו בסגנון. זאת בגלל שלמרות שזה פורום ש"מיועד" לדתיים לשעבר, נכנסים אליו גם דתיים וגם חילוניים, ויכולים להיווצר כאן דיונים מעניינים מאוד, כפי שאכן קרה לא אחת. חוץ מזה, אני חושבת שאנחנו דוגלים מאוד ב"שבת אחים גם יחד" (לפחות רובנו), ומכיוון שאנו מכירים את 2 הצדדים, אנחנו יכולים להבין ואפילו ליהנות משני העולמות. אבל, יותר מדי קורה שאנשים מהצד הדתי מתחילים להטיף, לדבר לא לעניין ואף להתבטא בצורה מאוד לא נעימה. אולי באמת כדאי שאותם אלה שמנסים להטיף לחבר'ה שהחליטו לעזוב את הדת, לא לכתוב כאן אלא לעבור לפורומים דתיים יותר. הפורום הזה לא נועד להתנגחויות. הוא כן נועד לתמיכה, להזדהות, להתפלפלויות בנושאים מגוונים ועוד דברים מעניינים. לא להטפות - ובטח שלא לשיחות בשפה כל כך בוטה - כמו שקרה כאן לא אחת. אז באמת, חבר'ה, עם כל הכבוד לכם ולדרך שבה בחרתם לחיות - אנא הניחו לנו והפסיקו להטיף וללעוג לנו על שהחלטנו לעזוב את הדרך שלכם. וזהו בברכת שבת שלום וסופשבוע שלוו ומלא בשמחה ובבילויים:) נועה

שבת שלום נועה -תודה

שבת שלום

יפה דיברתם . הבן שלי מתארח השבת אצל משפחה דתית .לא ממש מתוך בחירה -לא אוכל לפרט , חלק מאיזו שהיא חובה שלו . אני חושבת שבשבילו זו פעם ראשונה הוא מתארח בסביבה שהיא ממש דתית. כלומר -הוא מכיר את המסורת מהבית ,קידוש מחלקים מסוימים במשפחה ומהצבא ,וכמובן מהבר מצווה שלו ובנסיבות שונות משפחתיות כשהמסורת מערבת גם את הדת . מעניין איך זה יראה לו .הוא יפגוש חברה צעירים ,כיפות סרוגות . יש כוח לקבוצתיות הזו . אני מקווה שיהנה ושלא ירגיש כפיה .שידע לעשות הפרדה בין חייו לחיים של אחרים , אולי גם יש משהו חשוב בלהכיר את החיים האלה מבפנים . שבת שלום שבת מנוחה , שבת של בילויים טיולים .

היי סמדר

אני גם מקווה שהבן שלך יהנה, באמת אפשר ללמוד הרבה על הצד השני כשמבלים ביחד בשבת. לפי דעתי זה מאוד חשוב להכיר את 2 הצדדים - הדתי והחילוני. רק כך אתה בוחר לעצמך באמת את הדרך שבה אתה רוצה לחיות את חייך. ספרי לנו איך היה לו:)

בכייף

מקווה שיתקשר במוצ"ש , אני כבר קיצרת רוח לשמוע ממנו ...

בלי חשש לא אוכלים בני אדם הדתיים

לחבר'ה הדתיים

יוס צודק. לא יכולתי לבטא זאת טוב יותר ממנו. האמת היא שהתלבטתי האם לומר משהו בסגנון. זאת בגלל שלמרות שזה פורום ש"מיועד" לדתיים לשעבר, נכנסים אליו גם דתיים וגם חילוניים, ויכולים להיווצר כאן דיונים מעניינים מאוד, כפי שאכן קרה לא אחת. חוץ מזה, אני חושבת שאנחנו דוגלים מאוד ב"שבת אחים גם יחד" (לפחות רובנו), ומכיוון שאנו מכירים את 2 הצדדים, אנחנו יכולים להבין ואפילו ליהנות משני העולמות. אבל, יותר מדי קורה שאנשים מהצד הדתי מתחילים להטיף, לדבר לא לעניין ואף להתבטא בצורה מאוד לא נעימה. אולי באמת כדאי שאותם אלה שמנסים להטיף לחבר'ה שהחליטו לעזוב את הדת, לא לכתוב כאן אלא לעבור לפורומים דתיים יותר. הפורום הזה לא נועד להתנגחויות. הוא כן נועד לתמיכה, להזדהות, להתפלפלויות בנושאים מגוונים ועוד דברים מעניינים. לא להטפות - ובטח שלא לשיחות בשפה כל כך בוטה - כמו שקרה כאן לא אחת. אז באמת, חבר'ה, עם כל הכבוד לכם ולדרך שבה בחרתם לחיות - אנא הניחו לנו והפסיקו להטיף וללעוג לנו על שהחלטנו לעזוב את הדרך שלכם. וזהו בברכת שבת שלום וסופשבוע שלוו ומלא בשמחה ובבילויים:) נועה

ללא כותרת

אני מסכים עם הכותבת (וגם עם יוס, שניסח זאת בלשון אחרת). יהיה נחמד אם המטיפים בשער, וכל אלו שנכנסים לפורום במיוחד כדי להחזיר דתיים לשעבר לחיק הדת, יפתחו לעצמם פורום נפרד (אני ממליץ על השם "פורום המטיפים בשער וכל אלו שנכנסים לפורום דתיים לשעבר במיוחד כדי להחזיר את הגולשים לחיק הדת". בעצם, אולי זה ארוך מדי..) ובנימה רצינית: מצחיק לראות את כמות התגובות שכותבים גולשים שמאמינים באמת ובתמים שבכמה שורות הם ישנו מהקצה אל הקצה את ההשקפה של שאר הגולשים, לטוב ולרע. הפורום הזה לא בא לשכנע אנשים לחזור בשאלה או בתשובה. מטרתו היא לאפשר למשתתפים בו לשתף אחד את השני בדעות, לבטים, מחשבות סיפורים וסתם אנקדוטות. כך שמי שבא לשכנע את עצמו דרך הפורום, טוב יעשה אם יציין זאת בכותרת, כך ששאר החברים יידעו למה לצפות. שבוע טוב יאיר

מצפים להבנה באמת

מאז חל מפנה בתרבות פה. היו שניסו להכניס פה מיני אופציות.. וזכותו של כל אחד להגיב כך אני חושב ברגע שמכניסים סלוגן אחר. לכל אדם יש את פורקן רגשותיו, וכל אדם צריך לפרק את מרצו. רק חשוב שיעשה זאת נכון! כמו שאחד פורץ זאת ע"י משחק כדורגל או כל דבר אחר מתורבת הנה מה טוב. אך לא יתכן שאדם יכנס למקום הומה אנשים,ויתחיל לירות לכל עבר מפיו. הרי שאחד שכזה ושכמותו. ינסו לבלום אותו, ואם לא אז יחסלו אותו. באותה שיטה שהוא פתח בה. ולכן,דעתי נוטה שכאשר בא משהו ומטיף ומסלף משמיץ ומקנטר ללא הרף.. צריך לפחות לבלום אותו! וזה לא אמור להיות רק מצידי כדתי. אלא מצד כולם! גם לנו כדתיים, צפים ועולים לפעמים שאלות למה כך? ועל שום מה כך? ואנו לא עיוורים,אולי ישנם כאלה. אך הרבה באים ושואלים גורם מוסמך ורוחני ומקבלים תשובות. שאם אינם מספקות, שואלים שוב להגיע לחקר האמת שבדבר ולא חייבים להשמיץ! אנו לא משכונת ג'ונגל שאינם מבינים דבר. אנו אנשים אינטלקטואלים ובעלי חשיבה הגיונית! והמון ידע לצופן וטמון בחיי היום יום! שבוע טוב ומבורך!!

דניאל בוקר טוב

מצפים להבנה באמת-זה נכון אך שאתה שבא מהצד השני של המתרס וזה לא גנאי חלילה תוכל להבין את האמת רק באם תפריד לעבוד את אלוקים הינה אמונה בדרך מסוימת לא מאתמול אילו שלא קיבלו את "כזה ראה וקדש"היו מוקצים מחמת מיאוס בחברה הדתית מהם הם יצאוכולל חרמות והתאבלות על חיים כאילו מתים הם כבר זה כבר לא קיים היום לפחות לא במגזר הכללי דניאל אין ניסים ונפלאות ולא היו אף פעם יש מעשה ידי אדם נקודה יש יהודי שבשבילו מילה בר מצווה ונישואין לפי הרבנות זה מספיק בשבילו יש כאילו שרק קיום תרי"ג מצוות זו הדרך אין ולא היה ולא יהיה שופט הילכתי או חילוני שיכול לשפוט והחיים לאחר המוות? מי שמאמין בחיים לאחר המוות נפלא מי שלא גם נפלא שוב עיניין של אמונה אם אינני מאמין כמוך אני כופר? טוב בסדר לדעתי אני לא אך לא אומר שאתה כופר באמונה שלי מפני שאני מאמין כן מאמין שלכל אחד זכות מולדת להאמין במה שהוא מבין שגה?ישלם לא שגה לא ישלם כל כך פשוט יוס

בכייף

מקווה שיתקשר במוצ"ש , אני כבר קיצרת רוח לשמוע ממנו ...

היי סמדר

נו... מה הילד סיפר? שבוע נפלא נועה

דניאל בוקר טוב

מצפים להבנה באמת-זה נכון אך שאתה שבא מהצד השני של המתרס וזה לא גנאי חלילה תוכל להבין את האמת רק באם תפריד לעבוד את אלוקים הינה אמונה בדרך מסוימת לא מאתמול אילו שלא קיבלו את "כזה ראה וקדש"היו מוקצים מחמת מיאוס בחברה הדתית מהם הם יצאוכולל חרמות והתאבלות על חיים כאילו מתים הם כבר זה כבר לא קיים היום לפחות לא במגזר הכללי דניאל אין ניסים ונפלאות ולא היו אף פעם יש מעשה ידי אדם נקודה יש יהודי שבשבילו מילה בר מצווה ונישואין לפי הרבנות זה מספיק בשבילו יש כאילו שרק קיום תרי"ג מצוות זו הדרך אין ולא היה ולא יהיה שופט הילכתי או חילוני שיכול לשפוט והחיים לאחר המוות? מי שמאמין בחיים לאחר המוות נפלא מי שלא גם נפלא שוב עיניין של אמונה אם אינני מאמין כמוך אני כופר? טוב בסדר לדעתי אני לא אך לא אומר שאתה כופר באמונה שלי מפני שאני מאמין כן מאמין שלכל אחד זכות מולדת להאמין במה שהוא מבין שגה?ישלם לא שגה לא ישלם כל כך פשוט יוס

בוקר אור יוס

דעתי נוטה שבמקום שאתה גדלת במגזר הדתי... וממנו פרשת ישנם 2צדדים למטבע. 1שאין שום ראיה לבחוץ,הכל בפנים כחומה. 2.זה שכן יצא לבחוץ יכול להתמרמר.. כי מה השוני? הנה גם יהודים שומרים את הדת במלואה אך מעט פתוחים לעולם וכי מה יש בזה?? אך,מאידך שוב,יש להם פחות התמודדות עם הבחוץ. ופעמים שזה טוב.. ואתה מבין למה...!! אבל אני למשל שגדלתי בסגנון שונה ומכיר את העולם קצת יותר מהם יוצא יותר נחשל מבחינתי! אני נפגש לעיתים קרובות עם אנשי משפט.. ורוח.. אנשי ציבור.. מהמגזר החילוני ומנהל איתם שיחות חברות ודיאלוגים ממש ברוח חיובית ומגלה פעמים רבות שרמת האינטלגנציה שלי לא פחותה משלהם ברמה השיכלית למרות שהם מבוגרים ממני בהרבה ופעמים כפול ממני וכל פעם מחדש הם נפעמים מכך למרות השקעתם בסוגי לימודים ותוארים. ואנוכי חסר התארים למיניהם מגלה ידע לא פחות בכל חישובי מהלך החיים וזה מה שמושך אותם להכיר את העולם הדתי יותר והם אף מעמיקים בו לאט ובטוח.. וזה הסוד האמיתי שזה לא בא בכפיה, אלא במציאות שטופחת להם. והם רואים זאת! ואנשים שכמותם שלמדו והשכילו באמת וחושבים שהגיעו לרמה דיי גבוהה ומגלים לעיתים דרך נוספת שעליה לא שמעו או הכירו מקרוב זה דבר שפותח להם צוהר חדש לחיים. למרות גילם הנושק להיותם עתידים לראות דור שלישי. ודווקא כ"ז בא מתוך דיאלוג ברוח הטובה. ובהבנה אמיתית! אך,גם הם. האמינו שיש לנו ק-ל אחד. בתת מודע שלהם! רק שלא הכירוהו מקרוב. יום טוב יוס

דניאל לא הבנתי את הקשר

מה הקשר לאינטילגנצ'יה? אין לי ספק שאתה בחור חד מחשבה לולא היית כזה לא היית מתנסח כך אתה לא מכיר את העולם שגדלתי בו ואני לא מכיר את שלך אז אל תביא דוגמאות כגון אילוהן השערות ולא עובדות. הקנאות היחידה שאני מקיים זה אורך החיים שלי ושל זוגתי בביתינו נקודה אינני מנסה להשפיע או להוכיח לאף אחד שום דבר אינני בזרם הדתי ולא מעניין אותי נושא הדת יש לי דברים אחרים להתעסק בם לחקור אותם להתעניין בהם. אני מכבד כל אדם כולל אילו שלא מכבדים אותי.זה לא אומר שאני מסכים להם. את החרב השלופה אני שומר להגנה עצמית בלבד להגנה קיומית לא להגנה על ערכים אילו ואחרים אין לערכים כל ערך באם לא מקיימים אותם ככלל. והערכים הללו הם נימוס ניסיון להבין את הזולת לקיים חיים של שלווה ושלום כל האפשר אינני נלחם בירוקים ולא בצהובים אני כן מביע דעה כזו או אחרת ועומד מאחריה ללא צורך להסביר מדוע ולמה, אך בפרוש אינני עיוור מנסה ללמוד משגיאותי ע"מ שהקרובים לי והחשובים לי לא יפגעו. בית המקדש נהרס מזמן.האמונה היוקדת ששמרה עלינו כעם בכל תפוצות העולם לא נפסקה.מה שיפסיק אותה הוא הפרוש של שני הקצוות ומלחמת העמדות והעיוורון. כל ניסיון לנסות להסביר לי ולדומי שצריך לחזור בתשובה ולנהוג לםי דיני תורה עבד עליו הכלח.זה מתאים לתמימים ומחפשי דרכם אתה לא מחפש את דרכך יש לך אותה וזה מכובד גם אנחנו פה מצאנו את דרכנו וזה מכובד כבד אותנו בבקשה על תנהג באנו מעחיונות כי אתה לא אנו שווים בקולקטיב ושונים בדרך תבין האמונה שלך איננה שלי אין לי יותר צלעות ולא תצא בת קול משמים ותשרוף אותי. אינני מאמין בחיים של אחרי,אני מאמין שכן בסופו של דבר אנפח את נשמתי ואו שיקברו את הגופה או שלא. זה כבר ממש לא מעניין מפני שבין כה וכה לא אדע, זו תפיסתי ואל תנסה לערער עליה כשם שאינני מנסה לערער את שלך אפשר לנהל חיים ללא אמונה ואפשר עם אמונה כל אחד במינון שמתאים לו ברגע שמנסים לשכנע באותות ובמופתים או בנאצות ובקריאת השמד זה לא עובד ולא יעבוד מאות אלפי יהודים מתו על קידוש השם,מאות אלפי נוצרים נטבחו ע"י מוסלמים ונהפוך הוא דוד המלך גייר את אדום על פי חרב להדיוט כמוני זה אומר או שתתגייר או שתמות אני לא מקבל קנאות דתית משום סוג שהוא אף אחד במאה העשרים בארץ ישראל לא נהרג על גבעה במלחמה מול האויב בקריאה מי לאדוני אלי. נהרגו על הגנת המולדת נגד אויב חסר מצפון ותאב נקמה יהודה המכבי וחבר לוחמיו נלחמו נגד שלטון שאיים והצליח להחריבם הם הגנו על מולדתם מלחמות ישראל בישראל עד שלא יפסקו יגרמו לכולנו רק נזק וזו אמורה להיות שאיפתנו לאחד את העם כדי לבצר את ביתינו זו המורשת שלנו כאן אנו נמצאים מכח הקיניין שקנה אברהם אבינו ומשה רבנו חזר למקום קיניינו של אבי אבותיו זוהי דעתי אולי אכתוב פעם ספר על כך יום נפלא ושבוע טוב יוס

יהדות נצרות איסלאם בודהיזם=ויציאה בשאלה

נכנסים לכאן לפורום רבים הקו הראשוני הוא אנחנו לא דתיים אנחנו לא מאמינים כמו האורתודוכסים אמונתנו שלמה בעצמנו סיפורים קללות ונאצות לא מפחידים פה אף אחד כאן מתנהלות שיחות בין אדם לחבר כאן מייעצים כיצד להתמודד מול החברה הקנאית שממנה יצאנו יכול היות פה איש או אישה שיצא מיהדות האורתודוכסית או נוצרי שאיננו אדוק(לשם הכתיבה)או מוסלמי או וסלמי או הוטנטוטי ה לא משנה את ה"הוכחות" בדבר בריאת העולם כבר שמענו לא פעם. אנחנו מכירים את איוב ואת קוהלת במדבר ותהילים-אז מה? פרק קי"ט בתהילים הינו הפרק הארוך בתנ"ך-ואיך אני יודע? בצעירותי העונש על משובות נעורים היה לשבת ולהעתיק את הפרק נו ושיגץ שכמוני העתיק אותו הרבה פעמים. מנסים פה להכנס אנשים דתיים לנסות להחזיר בתשובה לנאץ לקלל ולקרוא לחברים פה בשמות גנאי אנו לא רוצים בכם כאן יש פורום דתיים חילוניים שם תפיצו את המיסיונריות שלכם כאן כאן כאן זה שבת אחים גם יחד פה לא הדת מלכדת אלא יחסים בין אדם לחברו פה אשה היא לא מוקצת ויושבת בעזרת נשים פה כל אשה היא חלק שווה בפורום כולם שווים כאשר אנו מורדים לקבר-אי לכך אנו שווים גם היום בחיים וכל מי שלא מבין זאת הוא החריג-אל תנסו להחזיר פה בתשובה ואל תטיפו פה מוסר אתם לא שליחי אלוהים ועדיין לא הוכח שיש כזה- שששש...לא לקפוץ.. להרגע.. לכו לפורום של דתיים. האיסיים הרגו בחרב את מי שחשבו שלא קיים חוקי תורה...... תזהרו הם יפגעו גם בכם המחזירים למיניהם מפני שמה לכם ודברי תורה במקום כה טמא מבחינתכם? שבת מנוחה לכולם יוס

זה פורם פתוח שבו ניתן להביע דעה באופן חופשי ואישי

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר