רחל קראתי זאת מזמן

צריך להבין את התקופה שאז זה נכתב צורת הניסוח היתה גם צורת החיים במדבר וקיימת עד היום במקומות רבים לא שחיליה יש לקבל זאת הרי זו גזענות לשמה אך אז בימי קדם אילו היו חוקי ההשרדות של שבטים ואומות וכן זה חילחל ליהדות לאיסלאם לנצרות ולעוד כמה דתות שהיום אינן קיימות.זה נבע מחוקים שונים שמטרתם היתה לשמור על איזה שהוא סדר חברתי מסוים והם אף חקוקים על אבנים שעדיין נשתמרו מהעת העתיקה. אך נוח יותר ליהדות לנצרות לאיסלאם להתבצר בעמדותיהם ולומר קדוש קדוש קדוש הרי לא נשנה את העולם- מצד שני אין להטיל ספק בכך שיש גם חוכמה בכתבים עתיקים-חוכמת ההישרדות יוס

תקופת הרמב"ם

יש דברים שאפשר לייחס לתקופה בה הוא חי, כמו להכות בשוט אשה המסרבת לרחוץ רגלי בעלה, אבל לפסוק שיש להרוג ילדה קטנה גויה שנאנסה ע"י מוסלמי, זה מראה על גזענות, מה גם שהרמב"ם היה היחידי שפסק כך, זה לא מתקבל על המח האנושי, לא משנה הסיבה והתקופה.

קראתי בעיון את המובאה של רחל

דניאל אתה מאכזב אותי מי שמאמין באבולוציה הוא חולה נפש? לא ידידי מי ששם לפניו שפה כמו שלך הוא החוטא כאן צר לי ידידי לא כולם מאמינים בכתבי התנ"ך כלשונם אף לא אתם המשייכים עצמכם לשומרי העם עצם צורת כתיבתך מעמידה אותך כשווה בין שווים לו היה אלוהים רוצה שישמרו על שמו היה מציב שומרים ונותן בם סימנים אתה מוכרח להבין דניאל בתפיסה התאולוגית שלי ושלך יש תהום מאוד עמוקה לדעתך אני ועוד שכמה פסולים אנחנו ורק אם נחזור בתשובה נגיע לגן עדן אסוף מצוות ותגיע לגן עדן אני אלך לגהינום בדרך אולי ניפגש זה לא עובד כך דניאל.אי אפשר להחזיק את הטלית משתי קצותיה העם היהודי מתחלק לכמה רבדים חילונים ודתיים חילוני חרד חילוני חילוני מסורתי קצת מסורתי חילוהי קצת דתי דתי חרד וגם בניהם יש רבדים רבדים וכל אחד בטוח שדרכו היא הנכונה אז מה נעשה? נשפד מילים על כידון ונילחם? נמתח את קשת מיתרי הקול ונקלל? נשחיז חרצובות לשוננו ונגיר ריר ודם להגן על דרכינו? לא אינני מוציא את האנרגיות שלי על מלחמות איך לכתוב מה לכתוב במה תאמין זה לא אני שיורה לך או אשכנע אותך באפשרותי היחידה כאן זה לענות ולהגיב או להתעלם לא חרטתי על דגלי מסע שכנוע לחילוניות זה לא מעניין אותי דתו של אדם מעניין אותי האדם עצמו נטו לו כך היה בין כל בני האנוש לא היה רוע בעולם לא פה בארץ ולא בארצות אחרות בני האנוש אינם טובים יותר משבטי האריות הנמלים ושאר חיות כולם מנסים לשרוד וכולם נוקטים בדרך אלימה זו אבולוציה זו דרכם של בחיים לא מאמין? ראה את בתי הקברות הם לא מתרוקנים רק מתמלאים יוס

שבוע טוב ומבורך יוס.

האמת שאני כבר מפסיק לקרוא את דיבותיה של רחל, משום שהיא רק משמיצה. אני חושב ואף בטוח שרוב היהודים מאמינים באלוקים. 1ויחיד! נדמה לי שגם אתה.. אלא מה? קשה להם בהבנה, בהכוונה לדרך המסוימת.. או,שאינם מבינים מדוע כך? ולמה כך? אך אינם כופרים. יו אנדר סטינד? באה מיסס רחל ומכניסה טראנד של כפירה בלי שום קשר! אתה יודע בעצמך את הקישקושים שהיא מבטאת פה,אף הגבת לה על כך! לא באתי להחזיר פה בתשובה. אם הייתי רוצה ומרגיש ראוי לעשות זאת,הייתי אומר זאת ומכריז ללא פחד. אין זה כוונתי כרגע. כי אם כן,שוב הייתי עושה שטייגען בנושא. אתה מבין את השפה! ח ח . ואז אני בטוח שכל מה שהיו שואלים הייתי משיב כהוגן. אלא פה מדובר באחת שמכניסה דברים לא קשורים בצורה ברוטאלית גסה ומזלזלת ופוגעת. ויוס אם לא הייתי מכבד אותך לא הייתי טורח לכתוב זאת. ואחר כך באה רחל בשם טוהר הנימוס ומדברת על אופי התגובה. רק ששכחה איך דיברה קודם. אני חושב שכן הייתי צריך להגיב ובשיא העוז. בדיוק כמו שאתה היית מגיב למי ששולל את דרכך בגסות ובלי להבין! אמת???

חבל שאתה לא מיישם את דבריך שלך

אתה כל הזמן "מגיב למי ששולל את דרכך בגסות ובלי להבין! אמת???" ואתה הוא זה שטוען כי יחס גורר יחס - אז למה אתה מצפה כאשר אתה נוהג בצורה בלתי הולמת, בוגרת ומכובדת? רק בגלל שאתה מסרב להכיר במציאות, לשמוע דעות של אחרים, לבדוק ולחקור לעומק את מה שאומרים לך - אין זה אומר כי אה צודק, למעשה רחוק מיכך.

עשה לי טובה,

אל תצמד להיפוך האמת! וחבל שגם אתה תמציא סתם דברים. אם תירצה לנהל איתי דיאלוג ברוח טובה. אנהל איתך. ניהלתי בעבר הרבה פעמים, והצלחתי להוכיח את צדקת דרכי. ולא. אנני מחפש כעת לעשות זאת פה להוכיח לכולם את צדקת דרכי. אלא למי שיהיה מוכן לשמוע. אך מי שמסלף דברים ומדבר בגסות למי שברא אותו. זה כבר משהו אחר! משום שישנם כאלה המעוניינים לשמוע. וישנם,שמעוניינים נטו להתריס! מקווה שהבנת?

'אך מי שמסלף דברים ומדבר בגסות למי שברא אותו"? - אף אחד לא ברא אותי ולא אותך

לך יש אבא ואמא ולי יש אבא ואמא. ואם מישהו לא מאמין בחבר דימיוני שלך זה לא מקנה לך שום זכות לדבר ולהתייחס אליו בזילזול. עד כה כל תגובה שלך היתה תוקפנית ורדודה מתוכן. אתה לא מעוניין לדון או להקשיב אלא להטיף. אתה מעוניין לדבר אך ורק עם אנשים שחושבים כמוך ועל כן אין לך שום מקום בפורום שמטרתו ליצור דיאלוג/דיון תרבותי בין אנשים המחזיקים בדעות שונות. תבין משהו טוב מאוד! זה לא הדרך/אמונה שלך או קללות! וזה לא הדרך/אמונה שלך או שקר! לא מספיק שהידע שלך לוקה בחסר בהרבה מאוד תחומים אלא את מזזל באחרים שבקיעים יותר בנושאים הנדונים מימך רק מישום שהם יודעים יותר מימך. תעשה טובה לכולם כאן, לפני שאת מגיב למישהו תקדיש כמה דקת מחשבה, תברר את דבריו ובמיוחד את דבריך לפני שאתה כותב אותם והכי חשוב! תפסיק לזלזל ולהתיחס בצורה מבישה לאנשים רק מישום שהם לא מאמינים ו-/או חושבים כמוך. הבנת?
עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר