תדברי לעניין

אנחנו אנשים אינטלקטואלים. ומביני עניין! פה זה לא שוק הפישפשים שכל צעצוע שעולה לך בראש תמכרי פה. אנו מדברים על דברים עתיקים.. עם עבר.. של אנשים גדולים וחכמים ממנו בהרבה... אז במטותא מינך, כבדי עצמך ודברי בכבוד הראוי להם! ובאמת בושה שאני צריך לבוא ולהוכיח לך מהי גדלות הרמב"ם. כאשר אלה שאינם בני בריתנו שבחו והודו לו ועל גדלותו גדוליהם נכנעו לו. אז באמת?????

אין נחתום מעיד על עיסתו

כל חובש מתחיל היום מבין ברפואה יותר מהרמב"ם. בזמנו לא היית רפואה, הרמב"ם התעסק בעיקר בתזונה וברפואה מונעת, אם היית צריך נתוח היום, במי היית בוחר לנתח אותך? ברמב"ם או כל רופא מתחיל אחר. פה זה פורום לחוזרים בשאלה ולא פורום למחבתי"ם, דבר בנימוס.

תודה יוס, וישנם דברים שא"א להכחישם..

כי באמת קח כדוגמא מה שכתבתי לרחל.. חוץ מזה שהרמב"ם הוא הפוסק לעדתי.. כן. חוץ מזה! באמת במחשבה ריאלית מציאותית. אנחנו יחסית אנשים קטנים, וישנם חכמים ממנו שהביעו דעתם על הרמב"ם בפילאיות מדהימה. אז אנו הנספחים שבעץ זה מעט מביך אותי... כ"כ הרבה מלכים ורוזנים,אף גויים העריצו אותו גם אנשים חכמים בדורינו לאו דווקא שומרי הדת, מעריצים את הרמב"ם. אז לומר שהיה רופא בינוני ומטה. סורי אבל זה מגוחך! הבט לתשובותיה של רחל. תודה על תגובותיך יוס, יום נהדר.

הרמב"ם גם היה גזען לא קטן

ופסק להרוג ילדה קטנה גויה שנאנסה ע"י יהודי מפני שגרמה ליהודי לחטוא.

-בוקר טוב לך,רחל!

-מסכימה עם דברייך לחלוטין.אך בואי וראי. מצד אחד,יש את הדתיים,המנסים למכור מרכולתם... ומצד שני,יש את אלו שלא מאמינים בקיום הבורא,שגם הם,מנסים למכור מרכולתם... ובינותם נמצאת סקלה דיי נרחבת של דת"לשים... מה שמזכיר לי את המשחק של משיכת חבל...המנצח,זה שיש לו הרבה כח. ולאו דווקא חיובי... וכמו שאמר הכותב האלמוני(ללא הניק...): קנאים,היו פעם. בצד היהודי,היה רק קנאי אחד אמיתי,שאין שני לו,ולא יהיה,כך נראה על פניו. ולהבדיל, בצד הלא מאמין,היו אנשי האינקויציה/ הקומוניזם/הנאצים...וכו'...המסקנה המתבקשת,לדעתי בלבד: קנאות שאינה באה ממקום טהור,ויש בה פניה אישית, היא הרסנית ומסוכנת מאוד!!! לשני הצדדים! בסוף היא חוזרת כבומרנג...והיו דברים מעולם,אין חדש תחת השמש... -תקוה גדולה, הצוברת תאוצה, מפעמת בלב האנושות-והיא,האחדות!!! יום נפלא לך,ולכולם! צליל............

יחי ההבדל הקטן

יש הבדל בין חרדי המחזר על הפתחים ונכנס לפורומים של יוצאים בשאלה בנסיון להחזירם בתשובה, (בעברית קוראים לו "מסיונר") לבין מי שלא מאמין ולא מנסה למכור את מרכולותו בפורומים חרדיים, אלא יושב בביתו ומסביר לאורחים את אמונתו. >בצד הלא מאמין,היו אנשי האינקויציה/ הקומוניזם/הנאצים< כפי הידוע לי אנשי האינקויציה היו דתיים מאוד, גם הנאצים היו דתיים (לרבות היטלר), והקומניזם הוא גם סוג של דת. עד היום שום בן אדם לא הרג את השני בשם האתאיזם, אבל מליונים מתו בגלל הדתות "הרוחניות'. יום נפלא גם לך.

זה היה עבור רחל! תקלה טכנית הביאה זאת בעמוד התגובות הראשי!

עייני בהמשך התגובות עם רחל והביני. זה לא היה מיועד עבור "אני". איצ אוקיי? דווקא אני משתדל לנהל דיאלוג ברוח טובה.. רק עדיף שתקראי את תגובותיה של רחל, והביני יקירתי! יום נהדר

"הרוצה לשקר ירחיק עדותו"

>דווקא אני משתדל לנהל דיאלוג ברוח טובה< זה מה שכתב לי הבחור הנחמד "דניאל" בפורום; "דתיים חילונים". אני בפורום חוזרים בשאלה עניתי לרחל מילים כדורבנות. ומפוצצות. מחקרים מדעיים וביולוגיים. מכל הסוגים. ועכשיו תפסתי שהיא מסיונרית.. בהצצה ראשונית לפורום זה אני קולט שרחל מככבת פה. אז זהו זה רחל זה ידוע כשם של מסיונרים צריך לבער אותה. מרשעת ומלאת זילות. טיפשות. ובהמיות. הדס ומישהי, ועוד מי שפה. חשוב שתכנסו לפורום חוזרים בשאלה. הביטו וראו. מה כתבתי לה בתוך התגובות... ואני הגשתי שם שאלה מה זאת האבולוציה המטורללת הזאת. צריך להיות חולה בנפש כדי להאמין בה. אך כרגע אני בקטע של מתעניין בזה. על מנת לפתח את הנושא ואז לקרוע להם אותו לגזרים. בפורום שם אני בקשר עם דתל"ש של כבוד הדדי. אך באה המחפופה הזאת והתחילה להשתולל! פושעת נבערת מדעת!

אין נחתום מעיד על עיסתו

כל חובש מתחיל היום מבין ברפואה יותר מהרמב"ם. בזמנו לא היית רפואה, הרמב"ם התעסק בעיקר בתזונה וברפואה מונעת, אם היית צריך נתוח היום, במי היית בוחר לנתח אותך? ברמב"ם או כל רופא מתחיל אחר. פה זה פורום לחוזרים בשאלה ולא פורום למחבתי"ם, דבר בנימוס.

רחל את יהודיה ?

כי אם את לא יהודיה אז אין לך מה לעשות בפורומים האלה לכי לישו ומוחמד המשוגעים ותלכלכי עליהם ולא על הקדוש לעם היהודי

אתה מתבקש לנהוג כאן בנימוס

rez הכוונה אליך

היי לכולם..(: אני חדשה פה..

היי..רציתי לשתף אתכם במשו שאני קצת לא יודעת מה לעשות עם זהה :\ אני מבית דתי כל המשפחה שומרת שבת,כולם דתיים.. הבעיה היא אצלי שכבר תקופה של איזה שנה וחצי אני לא רוצה לחיות ככה יותר..שאני לא בבית אנלא שומרת שבתת..ואני יודעת שאני גם לא רוצה להיות ככה..אני עם הפלא' בשבת עושה דברים בלי שהם ידעו וגם אני הולכת עם חצאיותת אבל אני לא רוצה את זהה..ואני פוחדת מהתגובה שלהם שאני יגיד להם את זה.. =[ אנלא דעת מה לעשותת.. כי אני בטוחה שהם יכעסו והם בטוח רוצים שאני אלך בדרך שלהםם למרות שאני ממש לא.. :\\

היי יוס.

תראה מה שקורה בפורום דתיים וחילונים. שמעתי לעצתך,ושם פרקתי את כל דעתי ומה שאני חושב. בעצם רחל היא סוג של כופרת בכל דבר מציאותי. ואיך כתוב?! ענה כסיל כאיוולתו. אז שם עניתי לה! פה בפורום בהחלט חשוב לשמור על רמה מסויימת ולא להגרר.. כי מדובר באוכלוסיה שונה. משא"כ שם, היא מנסה בכח,שאינו כח למשוך יהודים לאמונתה. אז קבל זאת בהבנה שהוא חמום עליה מפורום הנ"ל.. מה קורה? איך הסתדר עם החוב שנחת? ואני עדיין מחכה לתשובותיך! לילה טוב יוס !! דניאל

הרמב"ם גם היה גזען לא קטן

ופסק להרוג ילדה קטנה גויה שנאנסה ע"י יהודי מפני שגרמה ליהודי לחטוא.

תגידי את הזויה?

מאיפה את מביאה את כל ההמצאות שלך? ספרי לנו הכיצד ממציאים כאילו דברים? רואים שאת מנסה רק לקנטר.. לא משנה מה,העיקר בר בר בר דברים פורחים באויר.

"הרוצה לשקר ירחיק עדותו"

>דווקא אני משתדל לנהל דיאלוג ברוח טובה< זה מה שכתב לי הבחור הנחמד "דניאל" בפורום; "דתיים חילונים". אני בפורום חוזרים בשאלה עניתי לרחל מילים כדורבנות. ומפוצצות. מחקרים מדעיים וביולוגיים. מכל הסוגים. ועכשיו תפסתי שהיא מסיונרית.. בהצצה ראשונית לפורום זה אני קולט שרחל מככבת פה. אז זהו זה רחל זה ידוע כשם של מסיונרים צריך לבער אותה. מרשעת ומלאת זילות. טיפשות. ובהמיות. הדס ומישהי, ועוד מי שפה. חשוב שתכנסו לפורום חוזרים בשאלה. הביטו וראו. מה כתבתי לה בתוך התגובות... ואני הגשתי שם שאלה מה זאת האבולוציה המטורללת הזאת. צריך להיות חולה בנפש כדי להאמין בה. אך כרגע אני בקטע של מתעניין בזה. על מנת לפתח את הנושא ואז לקרוע להם אותו לגזרים. בפורום שם אני בקשר עם דתל"ש של כבוד הדדי. אך באה המחפופה הזאת והתחילה להשתולל! פושעת נבערת מדעת!

רחל מסלפת ה כ ל ! ! !

כתוב שהרוצה לשקר ירחיק עולם, ואת באה ברוב חוצפתך ומציפה דברי ארס וגנאי! מכיון שבפורום הזה, חשוב לשמור על סטטוס מסוים לכן לא אגיב לך כמו שאת רוצה. אבל במקומות אחרים. אומר את כל דעתי. ואת זה אני מרשה לעצמי לומר גם פה. שמשנאיך ה' אשנא. כך כתוב וכך דעתי. את מסלפת דברים בדיוק כמו העוזר של מוחמד.. ומביאה פה דברי הבל ללא כחל וסרק דברים מתנדנדים ברוח קלה עד מאוד. ומכיון שקלטתי שאת מדברת בצורה בוטה כל כך וגסה אז אני מרשה לעצמי לענות כסיל כאיוולתו. וזה חד פעמי בפורום זה. אך בפורום השני אגיב בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. אנו יהודים ואיננו מעוניינים בצירוף גויים ליהדותינו. אך אם מתעקשים אז יש לנו ציווי ואהבתם את הגר. אך את מה לכם כל הזמן לתור אחר ציד נפשות יהודיות תמימות מאוכלוסיות סוציואקונומי, ואנשים חלשים!?? מה?? הרקמות של היהודים שונים משל הגויים. אז מה אתם מחפשים? מה יצא לכם מזה? שהכומר בכנסיה יגיד לכם כל הכבוד? מה? הרי אנו מכירים ים של סיפורים של יהודים וגויים שברחו מהנצרות בגלל השקר שגילו שם. ואתם תמיד רצים לחפש איך לצוד עוד נפש יהודית. מה תרוויחי מזה? אפילו גדולי הכמורה שלכם בסתר ליבם יודעים את האמת, ומספרים זאת בסוד. רק שאין להם הרבה ברירות אז הם ממשיכים במסע שיקרי. אז מה בעצם את מחפשת פה? ציד? לא תצליחי. נקודה! אנחנו נפרט כל דבר לאשורו ונעזור לאחינו הטועים. תמיד. כי הם שאר בשרינו. ואעשה זאת מתוך דאגה אמיתית לאחינו!! לא יעזור לך כלום! סורי ממנהל הפורום. השתדלתי לשמור על סטטוס. אך לא הוגן שיהיה רק צד אחד! ואני מקווה שהיא תפסיק לומר המצאות בקצב מסחרר. שאין לי מושג מתי היא מספיקה להמציא כל יום המצאה חדשה. ה ברית ה חדשה !! כנראה שזה הבסיס. כל יום משהו חדש. לא משנה אם מציאותי או לא. העיקר,חדש! זה מה שקורה למי שאין לו עבר. אז בוודאי שאין לו עתיד!

תגידי את הזויה?

מאיפה את מביאה את כל ההמצאות שלך? ספרי לנו הכיצד ממציאים כאילו דברים? רואים שאת מנסה רק לקנטר.. לא משנה מה,העיקר בר בר בר דברים פורחים באויר.

בבקשה

ח [ט] גוי הבא על בת ישראל--אם אשת איש היא, נהרג עליה; ואם פנויה היא, אינו נהרג. [י] אבל ישראל שבא על הגויה--בין קטנה בת שלוש שנים ויום אחד בין גדולה, בין פנויה בין אשת איש, ואפילו היה קטן בן תשע שנים ויום אחד--כיון שבא על הגויה בזדון, הרי זו נהרגת: מפני שבאת לישראל תקלה על ידיה, כבהמה. ודבר זה מפורש בתורה, שנאמר "הן הנה היו לבני ישראל . . . וכל אישה, יודעת איש למשכב זכר--הרוגו" (במדבר לא,טז-יז).(רמב"ם הלכות איסורי ביאה פרק יב). היה עדיף שתלמד קצת לפני שתענה.

רחל מסלפת ה כ ל ! ! !

כתוב שהרוצה לשקר ירחיק עולם, ואת באה ברוב חוצפתך ומציפה דברי ארס וגנאי! מכיון שבפורום הזה, חשוב לשמור על סטטוס מסוים לכן לא אגיב לך כמו שאת רוצה. אבל במקומות אחרים. אומר את כל דעתי. ואת זה אני מרשה לעצמי לומר גם פה. שמשנאיך ה' אשנא. כך כתוב וכך דעתי. את מסלפת דברים בדיוק כמו העוזר של מוחמד.. ומביאה פה דברי הבל ללא כחל וסרק דברים מתנדנדים ברוח קלה עד מאוד. ומכיון שקלטתי שאת מדברת בצורה בוטה כל כך וגסה אז אני מרשה לעצמי לענות כסיל כאיוולתו. וזה חד פעמי בפורום זה. אך בפורום השני אגיב בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. אנו יהודים ואיננו מעוניינים בצירוף גויים ליהדותינו. אך אם מתעקשים אז יש לנו ציווי ואהבתם את הגר. אך את מה לכם כל הזמן לתור אחר ציד נפשות יהודיות תמימות מאוכלוסיות סוציואקונומי, ואנשים חלשים!?? מה?? הרקמות של היהודים שונים משל הגויים. אז מה אתם מחפשים? מה יצא לכם מזה? שהכומר בכנסיה יגיד לכם כל הכבוד? מה? הרי אנו מכירים ים של סיפורים של יהודים וגויים שברחו מהנצרות בגלל השקר שגילו שם. ואתם תמיד רצים לחפש איך לצוד עוד נפש יהודית. מה תרוויחי מזה? אפילו גדולי הכמורה שלכם בסתר ליבם יודעים את האמת, ומספרים זאת בסוד. רק שאין להם הרבה ברירות אז הם ממשיכים במסע שיקרי. אז מה בעצם את מחפשת פה? ציד? לא תצליחי. נקודה! אנחנו נפרט כל דבר לאשורו ונעזור לאחינו הטועים. תמיד. כי הם שאר בשרינו. ואעשה זאת מתוך דאגה אמיתית לאחינו!! לא יעזור לך כלום! סורי ממנהל הפורום. השתדלתי לשמור על סטטוס. אך לא הוגן שיהיה רק צד אחד! ואני מקווה שהיא תפסיק לומר המצאות בקצב מסחרר. שאין לי מושג מתי היא מספיקה להמציא כל יום המצאה חדשה. ה ברית ה חדשה !! כנראה שזה הבסיס. כל יום משהו חדש. לא משנה אם מציאותי או לא. העיקר,חדש! זה מה שקורה למי שאין לו עבר. אז בוודאי שאין לו עתיד!

נבואה ניתנה לשוטים

מדוע החלטת שאני נוצריה? אולי אני מוסלמית או בודהיסטית. הברית החדשה, הברית הישנה (תנ"ך) והקוראן נכתבו בידי בני אדם, ואנא דבר בנימוס, אתה לא בבית.

קראתי בעיון את המובאה של רחל

דניאל אתה מאכזב אותי מי שמאמין באבולוציה הוא חולה נפש? לא ידידי מי ששם לפניו שפה כמו שלך הוא החוטא כאן צר לי ידידי לא כולם מאמינים בכתבי התנ"ך כלשונם אף לא אתם המשייכים עצמכם לשומרי העם עצם צורת כתיבתך מעמידה אותך כשווה בין שווים לו היה אלוהים רוצה שישמרו על שמו היה מציב שומרים ונותן בם סימנים אתה מוכרח להבין דניאל בתפיסה התאולוגית שלי ושלך יש תהום מאוד עמוקה לדעתך אני ועוד שכמה פסולים אנחנו ורק אם נחזור בתשובה נגיע לגן עדן אסוף מצוות ותגיע לגן עדן אני אלך לגהינום בדרך אולי ניפגש זה לא עובד כך דניאל.אי אפשר להחזיק את הטלית משתי קצותיה העם היהודי מתחלק לכמה רבדים חילונים ודתיים חילוני חרד חילוני חילוני מסורתי קצת מסורתי חילוהי קצת דתי דתי חרד וגם בניהם יש רבדים רבדים וכל אחד בטוח שדרכו היא הנכונה אז מה נעשה? נשפד מילים על כידון ונילחם? נמתח את קשת מיתרי הקול ונקלל? נשחיז חרצובות לשוננו ונגיר ריר ודם להגן על דרכינו? לא אינני מוציא את האנרגיות שלי על מלחמות איך לכתוב מה לכתוב במה תאמין זה לא אני שיורה לך או אשכנע אותך באפשרותי היחידה כאן זה לענות ולהגיב או להתעלם לא חרטתי על דגלי מסע שכנוע לחילוניות זה לא מעניין אותי דתו של אדם מעניין אותי האדם עצמו נטו לו כך היה בין כל בני האנוש לא היה רוע בעולם לא פה בארץ ולא בארצות אחרות בני האנוש אינם טובים יותר משבטי האריות הנמלים ושאר חיות כולם מנסים לשרוד וכולם נוקטים בדרך אלימה זו אבולוציה זו דרכם של בחיים לא מאמין? ראה את בתי הקברות הם לא מתרוקנים רק מתמלאים יוס

בבקשה

ח [ט] גוי הבא על בת ישראל--אם אשת איש היא, נהרג עליה; ואם פנויה היא, אינו נהרג. [י] אבל ישראל שבא על הגויה--בין קטנה בת שלוש שנים ויום אחד בין גדולה, בין פנויה בין אשת איש, ואפילו היה קטן בן תשע שנים ויום אחד--כיון שבא על הגויה בזדון, הרי זו נהרגת: מפני שבאת לישראל תקלה על ידיה, כבהמה. ודבר זה מפורש בתורה, שנאמר "הן הנה היו לבני ישראל . . . וכל אישה, יודעת איש למשכב זכר--הרוגו" (במדבר לא,טז-יז).(רמב"ם הלכות איסורי ביאה פרק יב). היה עדיף שתלמד קצת לפני שתענה.

רחל קראתי זאת מזמן

צריך להבין את התקופה שאז זה נכתב צורת הניסוח היתה גם צורת החיים במדבר וקיימת עד היום במקומות רבים לא שחיליה יש לקבל זאת הרי זו גזענות לשמה אך אז בימי קדם אילו היו חוקי ההשרדות של שבטים ואומות וכן זה חילחל ליהדות לאיסלאם לנצרות ולעוד כמה דתות שהיום אינן קיימות.זה נבע מחוקים שונים שמטרתם היתה לשמור על איזה שהוא סדר חברתי מסוים והם אף חקוקים על אבנים שעדיין נשתמרו מהעת העתיקה. אך נוח יותר ליהדות לנצרות לאיסלאם להתבצר בעמדותיהם ולומר קדוש קדוש קדוש הרי לא נשנה את העולם- מצד שני אין להטיל ספק בכך שיש גם חוכמה בכתבים עתיקים-חוכמת ההישרדות יוס

רק לא לשכוח שר' נחמן היה מטורף שסבל משגעון גדלות.

רחל היקרה אני מברך בכל טוב

העמדי דבריך על דיוקם לגבי הרמב"ם או רבי נחמן
עבור לעמוד
... , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר