רחל הסכיתי וקראי

הם לא מסכנים כלל וכלל הם חיים באמונתם ואנו באמונותינו הנקודה היא הדרך יש שינסו להחזיר בתשובה במגזר הדתי אנו לא מוציאים בשאלה אך אני מנסה ומצליח להגן על אורך החיים שאני מאמין בו והוא ראשית ציות לחוקי המדינה ונגד כפיה דתית או אחרת לפעמים אני עושה זאת בנועם הליכות ולפעמים בטלטלה תלוי כיצד עונה לי האחר מרבית החלוצים בעליה ראשונה ושניה באו מבתים דתיים מפני שזה מה שהיה בגולה אך הם הקימו מדינה לכולנו את הסטטוס קוו קבע בן גוריון טוב או לא?ההיסטוריה תשפוט אני לא שופט גם את לא וגם הם לא חלק מעשרת הדברות אני מקיים לא תרצח לא תגנוב לא תנאף כבד את....לו כולם היו ראשית מקיימים זאת לא היו מלחמות אחים בארץ ישראל עד אז נשמור על זהות הפורום זו דעתי זה אינו פורום דתי וזה אינו פורום של מחזירים בתשובה זה פורום של אילו שלא רוצים ולא מאמינים בדרך האורתודכסית אפרופו מילה בכלל לטינית ואןתנו רבים ינסו לקעקע ולא יצליחו יוס

קראתי את דברך

אני מכבדת זכותו של כל אחד לחיות באומנותו, לא מכבדת מחבתי"ם הנכנסים לפורומים של חוזרים בשאלה ומנסים למכור את מרכלותם, בשביל זה יש פורומים דתיים.

היי לכולם..(: אני חדשה פה..

היי..רציתי לשתף אתכם במשו שאני קצת לא יודעת מה לעשות עם זהה :\ אני מבית דתי כל המשפחה שומרת שבת,כולם דתיים.. הבעיה היא אצלי שכבר תקופה של איזה שנה וחצי אני לא רוצה לחיות ככה יותר..שאני לא בבית אנלא שומרת שבתת..ואני יודעת שאני גם לא רוצה להיות ככה..אני עם הפלא' בשבת עושה דברים בלי שהם ידעו וגם אני הולכת עם חצאיותת אבל אני לא רוצה את זהה..ואני פוחדת מהתגובה שלהם שאני יגיד להם את זה.. =[ אנלא דעת מה לעשותת.. כי אני בטוחה שהם יכעסו והם בטוח רוצים שאני אלך בדרך שלהםם למרות שאני ממש לא.. :\\

מה זה עיניינך רחל???

אני ויוס מנהלים דיאלוג ברוח טובה. תגיבי קודם בצורה עיניינית ומכובדת ונשמח לנהל איתך דיאלוג מורחב בלי הכפשות. ובלי דברי סרק שגדולי העולם המערבי מודים בכך כדוגמת הרמב"ם שהיה רופאו האישי של מלך מצרים. וברור שרופא בינוני איננו רופאו האישי של המלך! ערב טוב

מה זה עיניינך רחל???

אני ויוס מנהלים דיאלוג ברוח טובה. תגיבי קודם בצורה עיניינית ומכובדת ונשמח לנהל איתך דיאלוג מורחב בלי הכפשות. ובלי דברי סרק שגדולי העולם המערבי מודים בכך כדוגמת הרמב"ם שהיה רופאו האישי של מלך מצרים. וברור שרופא בינוני איננו רופאו האישי של המלך! ערב טוב

בוא נעמיד דברים על דיוקם

לא באתי מנטורי קרתא סבי היה מנטורי קרתא בתחילת המאה הקודמת ומשפחתו נהרסה מכך חלק ממשפחתי בנטורי קרתא ואני כמעט היחיד מהצד היחלוני שהם איתו בקשר אנחנו לא מדברים דת ואינני גאה בהם ובדרכם למדתי כן מתוך עיניין להבין את העולם הזה את סבתי עליה השלום הערצתי כבת חוה לעולם לא ניסתה אף לא בקמצוץ להחזיר את נכדיה שלא היו בזרם הקנאי בתשובה מתוך כבוד אליה בהיותי אצלה נהגתי בביתה בדרכה כפי שכתבתי לך אמונתו של אדם בביתו אין על כך עוררין רבנית מעוררת השראה היתה ודמות מיוחדת במינה למדנו לחיות כל אחד בעולמו ללא התנגשויות יוס

זו הגישה שאנו צריכים להנהיג 1 כלפי ה2

עיוור.חרש.אילם. זה אתה ללא תורה אתה הרי יודע זאת

כתוב עיבדו את ה' בשימחה באו לפניו ברננה ולא כתוב עיבדו בצער בסבל וחוסר שימחה

מה זה עיניינך רחל???

דיאלוג אישי

ברצונך לנהל דיאלוג אישי עשה זאת בצורה אישית, פה זה פורום פתוח וזכותו של כל אחד להגיב. באם היית כותב שהרמב"ם היה פילסוף ענק או גאון גדול לא הייתי חולקת על כך, כי כתביו מעידים על כך, אבל אין שום ראיה שהרמב"ם היה רופא גדול. בזמן הרמב"ם הרפואה לא היית מפותחת ולא היו רופאים גדולים. הסיבה שהרמב"ם היה רופא המלך היא כנראה, מפני שהיה אישיות מכובדת ומפורסמת. הרמב"ם התעסק בעיקר ברפואה מונעת ואין בכתביו מחקרים או תרופות כיצד לרפא מחלות. הראה לי את גדולי העולם המערבי שכותבים שהרמב"ם היה רופא גדול (לא אמנון יצחק או זמיר כהן). תמיד אתה מדבר בגוף שלישי? ערב מצוין.

קראתי את דברך

אני מכבדת זכותו של כל אחד לחיות באומנותו, לא מכבדת מחבתי"ם הנכנסים לפורומים של חוזרים בשאלה ומנסים למכור את מרכלותם, בשביל זה יש פורומים דתיים.

-בוקר טוב לך,רחל!

-מסכימה עם דברייך לחלוטין.אך בואי וראי. מצד אחד,יש את הדתיים,המנסים למכור מרכולתם... ומצד שני,יש את אלו שלא מאמינים בקיום הבורא,שגם הם,מנסים למכור מרכולתם... ובינותם נמצאת סקלה דיי נרחבת של דת"לשים... מה שמזכיר לי את המשחק של משיכת חבל...המנצח,זה שיש לו הרבה כח. ולאו דווקא חיובי... וכמו שאמר הכותב האלמוני(ללא הניק...): קנאים,היו פעם. בצד היהודי,היה רק קנאי אחד אמיתי,שאין שני לו,ולא יהיה,כך נראה על פניו. ולהבדיל, בצד הלא מאמין,היו אנשי האינקויציה/ הקומוניזם/הנאצים...וכו'...המסקנה המתבקשת,לדעתי בלבד: קנאות שאינה באה ממקום טהור,ויש בה פניה אישית, היא הרסנית ומסוכנת מאוד!!! לשני הצדדים! בסוף היא חוזרת כבומרנג...והיו דברים מעולם,אין חדש תחת השמש... -תקוה גדולה, הצוברת תאוצה, מפעמת בלב האנושות-והיא,האחדות!!! יום נפלא לך,ולכולם! צליל............

היי לכולם..(: אני חדשה פה..

היי..רציתי לשתף אתכם במשו שאני קצת לא יודעת מה לעשות עם זהה :\ אני מבית דתי כל המשפחה שומרת שבת,כולם דתיים.. הבעיה היא אצלי שכבר תקופה של איזה שנה וחצי אני לא רוצה לחיות ככה יותר..שאני לא בבית אנלא שומרת שבתת..ואני יודעת שאני גם לא רוצה להיות ככה..אני עם הפלא' בשבת עושה דברים בלי שהם ידעו וגם אני הולכת עם חצאיותת אבל אני לא רוצה את זהה..ואני פוחדת מהתגובה שלהם שאני יגיד להם את זה.. =[ אנלא דעת מה לעשותת.. כי אני בטוחה שהם יכעסו והם בטוח רוצים שאני אלך בדרך שלהםם למרות שאני ממש לא.. :\\

ממש לא אישי! מכובד,כן! בלי ביטויים שאינם ראויים! o.k.ג<High>9.15285380699001</High><Low>9.0608677113q

זה כל הסיפור! אנחנו דיברנו לגבי התרבות שלנו. יוס אינו מזלזל בה. הוא פשוט לא בחר בה. ואין סיבה שתמחקי זאת מהמפה! ובהחלט ניתן לחיות זה לצד זה ברוח טובה. כמו אצלנו בשכונה. דתיים וחילונים חיים ביחד בשלום אחדות וכבוד אז נשמח אם תגיבי בטעם. ולא בפורקן של שנאה ואיבה לדת

תדברי לעניין

אנחנו אנשים אינטלקטואלים. ומביני עניין! פה זה לא שוק הפישפשים שכל צעצוע שעולה לך בראש תמכרי פה. אנו מדברים על דברים עתיקים.. עם עבר.. של אנשים גדולים וחכמים ממנו בהרבה... אז במטותא מינך, כבדי עצמך ודברי בכבוד הראוי להם! ובאמת בושה שאני צריך לבוא ולהוכיח לך מהי גדלות הרמב"ם. כאשר אלה שאינם בני בריתנו שבחו והודו לו ועל גדלותו גדוליהם נכנעו לו. אז באמת?????

ממש לא אישי! מכובד,כן! בלי ביטויים שאינם ראויים! o.k.ג<High>9.15285380699001</High><Low>9.0608677113q

זה כל הסיפור! אנחנו דיברנו לגבי התרבות שלנו. יוס אינו מזלזל בה. הוא פשוט לא בחר בה. ואין סיבה שתמחקי זאת מהמפה! ובהחלט ניתן לחיות זה לצד זה ברוח טובה. כמו אצלנו בשכונה. דתיים וחילונים חיים ביחד בשלום אחדות וכבוד אז נשמח אם תגיבי בטעם. ולא בפורקן של שנאה ואיבה לדת

בוקר טוב דניאל

מאחר ואין אנו סנהדרין בטוחני שלאט לאט כל אחד יכתוב בשפה נאותה זה פורום חדש והוא מקבל ציביון יפה דעה של אדם היא דעה אפשר לחלוק אפשר להסכים אני אעשה לעצמי קצת אאוטינג כאשר למדתי את כתביו של האר"י הבינותי כמה אני לא מתחבר לדת של היום יכול להיות שלו הייתי חי לפני 500 שנה הייתי משהו אחר אך אני חי היום ופה בארץ במפגשים של שבט לוריא רק אימי הולכת אני לא אינני מתהדר ב"ייחוס אבות"מפני שהם אילו שהיו תלמידי חכמים לא אני אני לא סוגד לאף אחד ויכולתי לעשות כסף רב לו הייתי נותן לכמה רבנים להציגני כנצר של... לכל מי שכותב כן יש את דרכו שלו בעולם יש החרדים לעולמה של תורה ויש החרדים לעולמה של נפש ללא התניא צריך הבין שיש כאן אסופה של אנשים מאוד אינטיליגנטים שחיו את העולם הדתי ולא מצאו בו את מקומם,הם מצאו מקום אחר כמוני כנראה טוב לנו ואיננו עיורים פשוט לא מאמינים בדרכים מסוימות אינני רואה בכך פסול אם אתה ואני מוצאים שפה משותפת ולא על דברי קודש מה רע בכך? הרמב"ם היה דגול או לא מה זה משנה? יום טוב ואני עוד חייב לך תשובה לא שכחתי יוס

תדברי לעניין

אנחנו אנשים אינטלקטואלים. ומביני עניין! פה זה לא שוק הפישפשים שכל צעצוע שעולה לך בראש תמכרי פה. אנו מדברים על דברים עתיקים.. עם עבר.. של אנשים גדולים וחכמים ממנו בהרבה... אז במטותא מינך, כבדי עצמך ודברי בכבוד הראוי להם! ובאמת בושה שאני צריך לבוא ולהוכיח לך מהי גדלות הרמב"ם. כאשר אלה שאינם בני בריתנו שבחו והודו לו ועל גדלותו גדוליהם נכנעו לו. אז באמת?????

בוקר טוב דניאל

אני עד עתה,רק קראתי את התגובות כאן שלך,ושל כולם.. צורם לי בעין מאוד,תגובתך ל"אני" אולי פיספסתי תגובה כזו או אחרת אבל אתה כותב לה,שבושה שאתה צריך להוכיח לה את גדולת הרמב"ם. הבחורה בסה"כ שיתפה את באי הפורום,לא בדילמה האם לחזור או לא לחזור ב"שאלה" היא בפירוש ביקשה עצה ותשובה לקונפליקט הזה עם משפחתה. היא קיבלה החלטה שאינה רוצה באורח חיים דתי מדובר בצעירה שעדיין חיה תחת קורת גג אחת עם הוריה ואתה בא ומטיף לה את דעתך ותורתך. כבד אתה את האחרים למען יכבדו אותך קרן שמש

זה היה עבור רחל! תקלה טכנית הביאה זאת בעמוד התגובות הראשי!

עייני בהמשך התגובות עם רחל והביני. זה לא היה מיועד עבור "אני". איצ אוקיי? דווקא אני משתדל לנהל דיאלוג ברוח טובה.. רק עדיף שתקראי את תגובותיה של רחל, והביני יקירתי! יום נהדר

באמת שלא הבנתי מאיין הבאת

את השם רחל... דווקא גילגלתי את הדף ולא ראיתי. אם כך,וזו בעיית גלישה,ולא היה מכוון אליה מקבלת ולוקחת דבריי חזרה בברכת יום טוב קרן

בוקר טוב דניאל

מאחר ואין אנו סנהדרין בטוחני שלאט לאט כל אחד יכתוב בשפה נאותה זה פורום חדש והוא מקבל ציביון יפה דעה של אדם היא דעה אפשר לחלוק אפשר להסכים אני אעשה לעצמי קצת אאוטינג כאשר למדתי את כתביו של האר"י הבינותי כמה אני לא מתחבר לדת של היום יכול להיות שלו הייתי חי לפני 500 שנה הייתי משהו אחר אך אני חי היום ופה בארץ במפגשים של שבט לוריא רק אימי הולכת אני לא אינני מתהדר ב"ייחוס אבות"מפני שהם אילו שהיו תלמידי חכמים לא אני אני לא סוגד לאף אחד ויכולתי לעשות כסף רב לו הייתי נותן לכמה רבנים להציגני כנצר של... לכל מי שכותב כן יש את דרכו שלו בעולם יש החרדים לעולמה של תורה ויש החרדים לעולמה של נפש ללא התניא צריך הבין שיש כאן אסופה של אנשים מאוד אינטיליגנטים שחיו את העולם הדתי ולא מצאו בו את מקומם,הם מצאו מקום אחר כמוני כנראה טוב לנו ואיננו עיורים פשוט לא מאמינים בדרכים מסוימות אינני רואה בכך פסול אם אתה ואני מוצאים שפה משותפת ולא על דברי קודש מה רע בכך? הרמב"ם היה דגול או לא מה זה משנה? יום טוב ואני עוד חייב לך תשובה לא שכחתי יוס

תודה יוס, וישנם דברים שא"א להכחישם..

כי באמת קח כדוגמא מה שכתבתי לרחל.. חוץ מזה שהרמב"ם הוא הפוסק לעדתי.. כן. חוץ מזה! באמת במחשבה ריאלית מציאותית. אנחנו יחסית אנשים קטנים, וישנם חכמים ממנו שהביעו דעתם על הרמב"ם בפילאיות מדהימה. אז אנו הנספחים שבעץ זה מעט מביך אותי... כ"כ הרבה מלכים ורוזנים,אף גויים העריצו אותו גם אנשים חכמים בדורינו לאו דווקא שומרי הדת, מעריצים את הרמב"ם. אז לומר שהיה רופא בינוני ומטה. סורי אבל זה מגוחך! הבט לתשובותיה של רחל. תודה על תגובותיך יוס, יום נהדר.

באמת שלא הבנתי מאיין הבאת

את השם רחל... דווקא גילגלתי את הדף ולא ראיתי. אם כך,וזו בעיית גלישה,ולא היה מכוון אליה מקבלת ולוקחת דבריי חזרה בברכת יום טוב קרן

רוב תודות קרן

אך לצערי הרב פעמים שהתגובות צריכות להיות ככאלה. כי משנאי ה' אשנא. אך מאלה שרוצים לדעת לחקור להבין את דרך ה' או לא מבינים את דרך ה' או קשה או לא מסכימים עם דרך מסויימת... אך אינם כופרים אשמח לענות להם כשאוכל ואדע לענות ובכבוד! אך לצערי נכנסה פה אחת בשם rachel והתחילה לקטר ולקנטר בלי סוף את אלוקים. שברא את העולם ואת כל היקום. ורק מקטרת ומחרפת ומגדפת. והיא בטוחה שהעולם נברא מהמחקר של סטיוואן הוקינג או דרווין. מפיצוץ של פסוליה. או מהקופים. היא יכולה להביע דעתה בכבוד ולא בזלזול. זכותה, אך חובתה לשמור על נימוס ודרך ארץ! אגב או שזה לא נמצא או שנמחק.. בתוך הודעות הפורום. אך אני חושב שהבאתי הרבה דברים יפים מוצקים ובעלי תוכן לגבי כל מה שזילזלה כולל מקורות ספרותיים. מחקרים מדעיים. וביולוגיה! אך היא בשלה. רק מכחישה. ורק מסלפת! נראה לאן היא תגיע בסוף?! שתספר לנו.
עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר