מהיכן הרשעות הזאת

סך הכל הם כמה מסכנים המנסים ללקק לחברם הדמיוני בתקווה להגדיל את חלקם בעולם הבא. עזוב את האומללים האלו לנפשם.

דניאל הרי אתה מת לקבל תשובה לא?

לו הייתי כה חכם ונאור לא הייתי עונה לאדם שכמוך הסגור בתוך דלת אמותיו ואינו מסוגל להבחין בין קודש לחול לו היית תלמיד חכם באמת לא היה לך זמן רצון ועיניין להכנס לפורומים שכאלה ברט ולאינטרנט בכלל אך מאידך גיסא אולי אתה מקבל כסף בכדי לשאת כאן את דבריך ורץ אחר כך להראות את מאמציך לתקן עולם אם כך נניח לך לחיות באשליית עולמך אינך יודע מה היה עולמי בעבר ולא תדע אותו גם כיום אתה חושב שאתה מבין אך קטונת דבר אחד מקובל עלי ועל כך אני מכבד אותך באם זה מעניין אותך או לא אתה דבק במטרה אתה מאמין בדרכך והרי זה משובך תן לאחרים גם להנות מעולמם מה שטוב לך לא טוב לאחר ונהפוך הוא הרי חבל שתוציא אנרגיה לשווא לך והתפלל תעשה מצוות פרס את ביתך בכבוד וחנך את בניך ובנותיך למעשים טובים מה דעתך? יוס

קודם כל אני חי ב"ה!

ובמה שאתה צודק אני יודה! ובמה שלא אז לא! אני שמח שאתה מכבד אותי ודעותיי,ולכן אשמח להשיב לך בצורה מכובדת לכל דבר! וכאשר שואלים שאלה או מביעים דיעה,מותר לשני לומר את דעותיו גם הוא. רק מה? שזה ישאר בצורה מכובדת! בא באמת נהיה ריאלים ונדבר כמו שצריך, ועינייני בלי להתריס,ובלי לקחת בפאן האישי. אלא כנטו חילוקי דיעות! אני אוהב אותך אחי היקר.

דניאל כך אפשר לנהל דיאלוג

והיה ומישהו היה בא ומאיים על ביתך ואורך החיים שלך בתוך ביתך אני הראשון לבוא ולא לתת למבצרך יפגע אך כך גם לגבי ביתי אני מקיים קשרים הדוקים עם משפחתי שחיים בחו"ל אורך חייהם הדתי אני מאמין שהיה גם מפריע לך הם נטורי קרתא אך עוד מימי סבתי עליה השלום אנו לא מערבבים דת ומשפחה אני לא מקבל את דרכם אך מכבד את רצונם אין קשר בין זה שאני דתי או לא או שאתה דתי או לא באם לא תהיה הדברות תהיה שנאת חינם עיוורת על תנסה להראות לי את אמונתך ואני לא אנסה להראות לך את שלי קראתי את שכתבת לגבי הטוהר בתורה אין ספק שיש בספר התורה חוכמת חיים שלא ימדד ערכה גם בממון זוזים רב אף אחד לא מתכחש לעובדות כתובות, אך אין להתכחש למדע ולרואה שלא מבית היוצר הנ"ל המדינה הוקמה ע"י דתיים וחילוניים וגם על דמם של בני דתות אחרות מספיק יש וויכוחים תאולוגיים במגזר הדתי שמשסעים אותו לצערי לגזרים כפי שיש אי הסכמות בנושאים חילוניים במגזר החילוני אך בו לא נוציא את העניים אחד לשני לא אתה ואני ולא המזר שלך למגזר שלי על כל טענה שתביא יש לי נגד וזו הרי לא חוכמה החוכמה לחיות אחד ליד השני לו היית כותב את כל טענותיך בפורום דתיים חילוניים זה סיפור אחד ושם אולי יש לכך מקום אך כאן זה פורום של דתיים לשעבר האין לנו זכות ליות לפי הבנתנו ואמונתנו שלנו? האם בגלל זה אנו מוקצים? אם כן אני שמח להיות מוקצה הרי דניאל כשם שאתה נטוע היכן שאתה עומד כל גם אני. אני מניח ששרתת בצבא ולא משנה באיזה תפקיד גם אני ראשית בו נבנה מקום של שבת אחים גם יחד ללא קשר לעומקה של האמונה הזו או האחרת הרי אם יקומו עלינו הגויים הרי נעמוד יחד מולם ואז זה משנה מי ידמם יותר להגן על ארצנו?לא טוב אני חס על חשבון הסלולרי שלך אז אקצר נמשיך בפעם הבאה או לא(כן עם חיוך) יוס

שכחת??

שהרמב"ם היה רופא גדול. וריפא רבים! וכל החכמים ריפאו אז אך ורק בזכות שתלו עצמם באלוקים. תיראי את הרופאים של היום כמה טעויות הם עושים! וישנם רופאים בכירים ביותר שמודים שיש להם ניסים מעל הטבע בטיפולים. אז מה? זה ע"י כשפים? אלא מה?! שיד ה' משגיחה ושומרת על עם ישראל! הבנת רחל? ציט,

מי מוכר לך את השטויות שאתה מנסה למכור לנו?

הרמב"ם היה רופא בינוני, מה שהרמב"ם ידע ברפואה יודע היום כל אח או אחות מתחיל/ה. בזמן הרמב"ם תוחלת החיים היית נמוכה, הרמב"ם שנחשב לזקן בזמנו מת בגיל 69 שזה נחשב גיל צעיר היום. עד לפני 200 שנה אוכלסית העולם מנתה מליראד בני אדם, נשים ותינוקות מתו בלידתם, תוחלת החיים היית בסביבות 50 שנה, היום בזכות המדע ולא האלוהים תוחלת החיים מתקרבת ל 85 ובעולם חיים כ 6 מליארד בני אדם.

מהיכן הרשעות הזאת

סך הכל הם כמה מסכנים המנסים ללקק לחברם הדמיוני בתקווה להגדיל את חלקם בעולם הבא. עזוב את האומללים האלו לנפשם.

רחל הסכיתי וקראי

הם לא מסכנים כלל וכלל הם חיים באמונתם ואנו באמונותינו הנקודה היא הדרך יש שינסו להחזיר בתשובה במגזר הדתי אנו לא מוציאים בשאלה אך אני מנסה ומצליח להגן על אורך החיים שאני מאמין בו והוא ראשית ציות לחוקי המדינה ונגד כפיה דתית או אחרת לפעמים אני עושה זאת בנועם הליכות ולפעמים בטלטלה תלוי כיצד עונה לי האחר מרבית החלוצים בעליה ראשונה ושניה באו מבתים דתיים מפני שזה מה שהיה בגולה אך הם הקימו מדינה לכולנו את הסטטוס קוו קבע בן גוריון טוב או לא?ההיסטוריה תשפוט אני לא שופט גם את לא וגם הם לא חלק מעשרת הדברות אני מקיים לא תרצח לא תגנוב לא תנאף כבד את....לו כולם היו ראשית מקיימים זאת לא היו מלחמות אחים בארץ ישראל עד אז נשמור על זהות הפורום זו דעתי זה אינו פורום דתי וזה אינו פורום של מחזירים בתשובה זה פורום של אילו שלא רוצים ולא מאמינים בדרך האורתודכסית אפרופו מילה בכלל לטינית ואןתנו רבים ינסו לקעקע ולא יצליחו יוס

מי מוכר לך את השטויות שאתה מנסה למכור לנו?

הרמב"ם היה רופא בינוני, מה שהרמב"ם ידע ברפואה יודע היום כל אח או אחות מתחיל/ה. בזמן הרמב"ם תוחלת החיים היית נמוכה, הרמב"ם שנחשב לזקן בזמנו מת בגיל 69 שזה נחשב גיל צעיר היום. עד לפני 200 שנה אוכלסית העולם מנתה מליראד בני אדם, נשים ותינוקות מתו בלידתם, תוחלת החיים היית בסביבות 50 שנה, היום בזכות המדע ולא האלוהים תוחלת החיים מתקרבת ל 85 ובעולם חיים כ 6 מליארד בני אדם.

רחל תיקון קטן

הרמב"ם היה רופא דגול לזמנו זאת אין להכחיש הוא יש עם רופאים אחרים באותה התקופה לימד ולמד אין ספק שחלק מחוקי הטהרה האישית הגנו על יהודים רבים בתקופת מגפת הדבר הנוראי בימי הביניים משום נטילת ידיים וטבילה דבר שהאירופאים לא השכילו תחילה להבין אך גם באיטליה ארץ המרחצאות לא פגע הדבר כה קשה בקרב האזרחים משום שנהגו לרחוץ עצמם אין קשר בין זה לאלוהים יש לזה קשר עם אמונה חוץ מזה שאחר כך האשימו את היהודים שהם הביאן את המגפה ופרעו בהם זה סיפור אחר נכון אף אחד לא הגן עליהם יוס

דניאל כך אפשר לנהל דיאלוג

והיה ומישהו היה בא ומאיים על ביתך ואורך החיים שלך בתוך ביתך אני הראשון לבוא ולא לתת למבצרך יפגע אך כך גם לגבי ביתי אני מקיים קשרים הדוקים עם משפחתי שחיים בחו"ל אורך חייהם הדתי אני מאמין שהיה גם מפריע לך הם נטורי קרתא אך עוד מימי סבתי עליה השלום אנו לא מערבבים דת ומשפחה אני לא מקבל את דרכם אך מכבד את רצונם אין קשר בין זה שאני דתי או לא או שאתה דתי או לא באם לא תהיה הדברות תהיה שנאת חינם עיוורת על תנסה להראות לי את אמונתך ואני לא אנסה להראות לך את שלי קראתי את שכתבת לגבי הטוהר בתורה אין ספק שיש בספר התורה חוכמת חיים שלא ימדד ערכה גם בממון זוזים רב אף אחד לא מתכחש לעובדות כתובות, אך אין להתכחש למדע ולרואה שלא מבית היוצר הנ"ל המדינה הוקמה ע"י דתיים וחילוניים וגם על דמם של בני דתות אחרות מספיק יש וויכוחים תאולוגיים במגזר הדתי שמשסעים אותו לצערי לגזרים כפי שיש אי הסכמות בנושאים חילוניים במגזר החילוני אך בו לא נוציא את העניים אחד לשני לא אתה ואני ולא המזר שלך למגזר שלי על כל טענה שתביא יש לי נגד וזו הרי לא חוכמה החוכמה לחיות אחד ליד השני לו היית כותב את כל טענותיך בפורום דתיים חילוניים זה סיפור אחד ושם אולי יש לכך מקום אך כאן זה פורום של דתיים לשעבר האין לנו זכות ליות לפי הבנתנו ואמונתנו שלנו? האם בגלל זה אנו מוקצים? אם כן אני שמח להיות מוקצה הרי דניאל כשם שאתה נטוע היכן שאתה עומד כל גם אני. אני מניח ששרתת בצבא ולא משנה באיזה תפקיד גם אני ראשית בו נבנה מקום של שבת אחים גם יחד ללא קשר לעומקה של האמונה הזו או האחרת הרי אם יקומו עלינו הגויים הרי נעמוד יחד מולם ואז זה משנה מי ידמם יותר להגן על ארצנו?לא טוב אני חס על חשבון הסלולרי שלך אז אקצר נמשיך בפעם הבאה או לא(כן עם חיוך) יוס

אין בעיה יקירי

אני משלם בסלולר חודשי מראש. והאמת שבכלל זה היה למשהו עיסקי שנכנסתי להיתחייבות. ואין מנוס עד סוף חודש זה אם אינני טועה.. שנית,שמחתי לתגובתך המלבבת בהחלט. ואשמח לנהל דיאלוג ברוח טובה.

רחל תיקון קטן

הרמב"ם היה רופא דגול לזמנו זאת אין להכחיש הוא יש עם רופאים אחרים באותה התקופה לימד ולמד אין ספק שחלק מחוקי הטהרה האישית הגנו על יהודים רבים בתקופת מגפת הדבר הנוראי בימי הביניים משום נטילת ידיים וטבילה דבר שהאירופאים לא השכילו תחילה להבין אך גם באיטליה ארץ המרחצאות לא פגע הדבר כה קשה בקרב האזרחים משום שנהגו לרחוץ עצמם אין קשר בין זה לאלוהים יש לזה קשר עם אמונה חוץ מזה שאחר כך האשימו את היהודים שהם הביאן את המגפה ופרעו בהם זה סיפור אחר נכון אף אחד לא הגן עליהם יוס

הרמב"ם לא היה רופא דגול בזמנו

בזמנו הידע הרפואי היה מועט, מאוד יכלת ללמוד רפואה בחדש, מה שהרמב"ם ידע ברפואה ידע כל רופא. פחות יהודים מתו במגפה השחורה משום שנהגו ליטול את ידיהם (לא טהרת המשפחה). אם חז"ל רצו למנוע מחלות היו אומרים לנו לרחוץ ידים עם סבון.

לא מתאים לי? האם אתה מכיר אותי...?

סתם שתדע, שבאופן כללי זה דווקא כן מתאים לי:) בכל מקרה, אף אחד לא בורח לשום מקום - פשוט כל אדם זכאי לבחור את הדרך שבה מתאים לו לחיות את חייו. אני שמחה לראות שאתה שלם עם הדרך שבה בחרת לחיות. אבל אתה צריך להבין שיש אנשים שחיים בדרך מסוימת רק בגלל שנולדו לתוך אותה מציאות, ואין הדבר נעשה מתוך בחירה אמיתית. וברוח דבריך כדאי שתבין שיש אנשים שלא מאמינים בדת ולא מאמינים ב"דמיונות שווא" או באבא רחום וחנון. זה לא אומר שהם בורחים ממנו, כי הם כנראה לא מאמינים בקיומו, ולכן אין ממה לברוח - רק לבחור את צורת החיים שבאמת מתאימה להם. יום נפלא נועה

אני לצידך למרות שאני מסתייג במשהו למרות שאני אדם המקיים תורה המצוות

אין בעיה יקירי

אני משלם בסלולר חודשי מראש. והאמת שבכלל זה היה למשהו עיסקי שנכנסתי להיתחייבות. ואין מנוס עד סוף חודש זה אם אינני טועה.. שנית,שמחתי לתגובתך המלבבת בהחלט. ואשמח לנהל דיאלוג ברוח טובה.

אזי לא אדאג לחשבון

ראה דניאל כמה זה מהנה לנהל דיאלוג ללא ניסיון להביא אחד את האחר זה לעולמו האישי של זה העלתה במוחי רעיון אולי מפה נמצא את הגשר שרצו בו הרב ורהפטיג ומר ן גוריון? אולי מהפורום הזה תצא הבשורה לשבת אחים גם יחד ונדון בו איך לשפר את איכות החיים לגמור את החודש לנהוג בדרכים ללא אלימות נשב וראשית נדבר נקבל אחד א השני כמות שהוא הרי בסופו של דבר אנו כולנו ברואי אישה ולכולנו אותו המקום באדמה לפני ואחרי?בו לא נכנס לכך יש חוכמה רבה לתלמידי חכמים וחוכמה רבה לתלמידי חכמים מהמגזר השני בו ניקח את הכלים ונשלבם ביחד להקים עולם שלנו הרי באם לא נצליח בדורנו נחזור לתקופת בית ראשון או בית שני למלחמות ישראל בישראל לשנאת אחים שלחינם היא וחבל ממש חבל יוס

אוקיי!

אתה כתבת שהגעת מנטורי קרטא נכון? אז אני דווקא באתי מסיגנון שמרן אבל פתוח לעולם. הרבי אישים חשובים מהדרג הביטחוני והמדיני כמו גם סגל אקדמאי ביקרו לעיתים רבות בביתנו. לשם יעוץ בעיקר! לא אחשוף כאן יותר מידי,, ואומר לך בכינות. תמיד ידענו לקבל את האחר בלי שלטים שיש במא"ש.. ובד"כ הם התאימו עצמם למקומינו... אך דומני שמשום שבאת ממקום שמרני ביותר התנגדת לכך בכל תוקף?!? סתם מעניין אותי מה הביאך להחליף סצ'ינה בחייך? תודה דניאל.

בוא נעמיד דברים על דיוקם

לא באתי מנטורי קרתא סבי היה מנטורי קרתא בתחילת המאה הקודמת ומשפחתו נהרסה מכך חלק ממשפחתי בנטורי קרתא ואני כמעט היחיד מהצד היחלוני שהם איתו בקשר אנחנו לא מדברים דת ואינני גאה בהם ובדרכם למדתי כן מתוך עיניין להבין את העולם הזה את סבתי עליה השלום הערצתי כבת חוה לעולם לא ניסתה אף לא בקמצוץ להחזיר את נכדיה שלא היו בזרם הקנאי בתשובה מתוך כבוד אליה בהיותי אצלה נהגתי בביתה בדרכה כפי שכתבתי לך אמונתו של אדם בביתו אין על כך עוררין רבנית מעוררת השראה היתה ודמות מיוחדת במינה למדנו לחיות כל אחד בעולמו ללא התנגשויות יוס

אני בכוונה כותב בחלקים

כך יהיה לך יותר נח לקרוא מהנייד במלחמת יום כיפור שיניתי כיוון גם אני לא אכתוב על ידידי זה ממש לא לעיניין אציין שעבדתי לאחר המלחמה עם יק"פ דרום בשטח הארמיה השלישית שנתנו לנו להכנס לכנס את מיתינו אז שיניתי כיוון אינני כופר בדת מבחינתי אני יהודי כהן שבני כהן חלל לו הייתי דוד המלך הייתי משנה אולי חוק כזה או אחר אך אני איש פשוט כאחד העם כאשר ניתנה בידי הברירה לחלוק חיי עם אשה ולהקים בית בישראל עשיתי זאת קוממתי עלי את הממסד הרבני מה אומר לך דניאל שמעתי דברי נאצה ושיטנה כה רבים עד שהבנתי שמה שהיה נכון לפני אלפיים שנה לא נכון היום מבחינתי לפחות וכן גם מבחינת זוגתי שבאה מזרם חרדי טוב לנו בעולמנו ומאושרים אנו בצל קורתנו לחברינו מהמגזר הדתי אין אנו באים בשבת על מנת שהם לא יחללו את השבת בביתי שלי? מי שירצה שיביא כלים חד פעמיים ואנו חיים בשלום מחייך לי ומדוע? זוגתי היתה מכינה לאימה עליה השלום אוכל גלאט כושר בכלים מיוחדים,אחרת היא לא היתה אוכלת כיבוד אב ואם נפלא לכן כאשר כתבת את שכתבת יצא קיצפי עליך אשמח להכירך יותר כל עוד לא נפריע אחד לשני באמונותיו אני חילוני וטוב לי עם כך אתה איש דתי ושומר מסורת וטוב לך עם כך אז על מה הפלוגתא? יוס

יוסל' יקירי!

אני חושב ומדמיין לעצמי את הסיטואציה כ שלך! כילד שספג בבית, שלדעתי במיגזר שממנו באתה יש המון רגש ונשמה. זהו דבר שמאוד מחבר אותי. וזו השירה. את האמת יוסל' אתה לא מתגעגע לשירי שבת בחיק המשפחה, ובניך כשתילי זיתים סביב לשולחנך! אני מיתרגש רק מלחשוב זאת, כאשר אני מסתובב לי עם ב"ב בליל שבת עם מעט בוטנים לאחר סעודת השבת ברחובות מא"ש ושומע את השירה החסידית הבוקעת מן המרתפים ומן החלונות. מציץ ונפגע מעוצמת הערגה ושלוות הנפש הנסוכה על כל בני הבית שהצצתי לראותם בשירה עילאית. ומידי פעם הולך אני לרחוב מיוחד שבו אני שומע ילד חסידי ששר לדעתי כמה שעות עם קול פלאי ומרגש עד עמקי הנפש. ילד כ בן 10 ואני עומד מתחת לחלונו ופשוט מיתרגש.. במקהלת קא אכסוף נועם שבת המתאמת ומיתאחדת בסגולתך משוך נועם יראתך אוי אוי אוי ואני עם דמעות בעיניים כעת לעם מבקשי רצונך קדשם קדשם בקדשת השבת המיתאחדת בתורתך פתח להם. פתח להם נועם ורצון, נועם ורצון. הוי פתח להם נועם ורצון לפתוח שערי רצונך, שבת קודש נפשי חולת אהבתך. של ר' אהרון הגדול מקארלין. יוסל'ה אני ממוצא מזרחי בחור מאוד צעיר שאולי תקבל שוק אם תשמע את גילי. אבל איך יכולת להתנתק מהעונג המדהים הזה. איך?? הרי זה ממש כאיל תערוג על אפיקי מים כן נפשי תערוג אליך ה'. ויוסק'ה אני שואל בכינות. אני שלא באתי משם ומציץ כל שבת לחלונותיהם ורואה את הטאטא שלהם יושב בראש השולחן עם כל בניו עם השטריימל והכפטן. וכולי מתקשה להאמין איך לא היה קשה לך? יוסל' אמת אמור לי, האין בליבך געגועים לעברך? מאוד מסקרן אותי. אני בפאן האישי מכיר מקרוב מאוד את חסידי סטמאר ותולדות. אהרון ואברהם יצחק. מתפלל עימם מידי בוקר מכיר את טיבעם ומיזגם. יודע מה מדליק ומה מכבה אותם. בהחלט מכיר טוב.. אותי באופן אישי הם מאוד מחבבים בגלל שאיני נוטש את מסורתי התמנית. וגאה בה תמיד. האמת שאני לפעמים עושה להם בית ספר אבל הם מתים עלי. ומעניין אותי מאד מה דעתך עליהם?

ועוד דבר יוס

יש לי שאלה אליך בכ"ז כיום האינך מיצר על כך שגרמת לבנך להיות חלל פסול לכהונה. בכ"ז אם הוא יחליט לחזור לדרך סבך הרי שהוא מאוד יכעס על מה שגרמת לו לדורות. מה דעתך בנידון?? זה מזכיר לי משהו כמו הסיפור של יוסלה שוחמכר. אני צוחק כמובן! יום טוב!
עבור לעמוד
, , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר