מהצד הדתי אולי יגידו

יצא מד(ע)תו . מהצד החלוני יגידו עמד על ד(ע)תו והוא יגיד על עצמו שעבר מד(ע)תו מותר לי כחילונית להשתעשע ? רק במחשבה הזו של בחירת השם יש הכרח לחשוב לעומק על הדבר עצמו . רעיון מצויין לתרגיל מחשבתי לילה טוב

מדרש שמות

אין ספק שמדובר בשמות לא רעים בכלל, מה שגוזר כמה נקודות לקראת המכרז. אבל שכחתי לציין שכמקובל בכל מכרז ראוי לשמו, גם במכרז הזה מה שיכריע בסופו של דבר הוא שוחד, ורצוי במזומן (-: ולגבי העובדה שאת חילונית, זה לא גורע ואפילו להיפך, זה מוסיף מבט מבחוץ, כמו שכתב קיפלינג בזמנו:" מה יודע על אנגליה מי שמכיר רק את אנגליה?". או בעברית: "צא ולמד"

היאח הידד-יש על מה לדבר

ואם בשוחד עיסקנן הרי יש לנו יותר ממיניין כנצר לכוהנים אבות אבותי הילכו בשדות(אילו שנזרקו מבית המקדש) וחיו על המעשר ואף וגר אלמנה ויתום גזרו חלקם מאחר ומפאת השדה שרדו אומללים אילו אי לכך ובהתאם לזו הריני דורש קבל עם ועדת הוירטואל להעביר לחתום מטה עשרה אחוזין טבין וטקילין ונא לא להחסיר אף לא זוז וחצי זוז דרישה זו אין בא להעיד כי מהמאוסף יבנה בית המקדש לתפארת פורום זה כן ינתן חלק קט יוס

סליחה אני אפיקוירס

ערב טוב צליל

על מיתר הנפש לפרוט בענווה זו זכות שניתנה לך שמרי עליה נגינתך כאן ערבה לאוזני רבים על אזניים ערלות של מיסינרים אף שכזו לא תשמע גם לא כצרימה חייב לך עדיין תשובה יוס

-ערב נעים לך,יוס!

-כמי מעיין זכים, ערבו לי מילותייך היפות,מליבך האמיתי! ושוב,אני נפעמת,לנוכח השיפוט הישר שלך,לגביי.... אין ספור פעמים,חלפנו זה ליד זו,מבלי להחליף מילה,שם בפורום... ותמיד היתה לך,יד רכה, שהסיטה ממני,להבות אש... החרשתי בהשתאות... והערכתי אליך,נותרה במעמקי ליבי... וכעת,שמחה מציפה ליבי,שכאן מתאפשר לי,להודות לך!.... -יוס יקר! ממתינה בסבלנות לתשובתך. קח את כל הזמן הדרוש לך. איתך,כאן. צליל............

ערב טוב גם לך בשנית

ראשית חן חן לך שוב פרטת על מיתר בצורה נפלאה אודה חוא אני על בנגינה על כלי מיתר עממי ואוהב אנוכי לשזור אות במילה ואותן מילות לצמה של משפט נהנה אני בכתבה של סגנון נקי ונזהר על פי רוב בכבודה של שפה זוגתי יושבת אל מול המסך שלה ויחדיו אנו גולשים לנו ברחבי הוירטואל בהיותה ילידת הנכר יש בה מהפחד לשגות בכתיבתה של השפה אך מרותקת היא מהפורום הזה היא היתה שם בעולם האורתודכסי יצאה בשאלה ומצאה את תשובתה בעולם חילוני זה שמחוץ לוירטואל אך אני מרגיש שחייב אני הסבר מסוים על להיטות המחשבה שלי כנגד מחזירי בתשובה כאילו וחרים לא חיליה לי שמאשיםאני אותך ולו ברמז סבי עליו השלום עלה עם משפחתו בתחילת המאה הקודמת לארץ הקוידש לשמור על הקרת כן מנטורי קרתא היה האיש כה גדול עיוורונו היה שזנח אשה צדיקה וחמישה ילדים עד שהאחרונה נאלצה לשוב לארץ מולדתה על מנת לגדל ולפרנס ילדיה בכבוד. והוא?נעלמו עיקבותיו לאחר שחזר לארץ מולדתו בגולה איו מזכירים את שמו בבית אימי רק אוסיף שהיתה סבתי מנהלת אולפנא שם בגולה ונחשבה למודרנית בדעותיה אף שסביבתה היתה אותודכסית ביותר בביקורי הרבים בביתה שבגולה בהיותי צעיר בשנים היו לנו שיחות רבות אף פעם לא אמרה דבר על אורח חיינו החילוני באץ אהבתי את ביתה ובעזרתה אף למדתי את שלמדתי ללא כפיה בנועם הליכות ודרך ארץ עד שהבנתי את ה"אמת"של המלמדיפ ככה סתם רגע של פתיחות הנפש צליל של רגע בעולם קסום מלא בחיים לא סגורים ולא מקובעי שלך בידידות יוס

-ליל מנוחה לך,יוס!

-רגע של פתיחות, פותח צוהר,לעולם קסום ומורכב. מודה לך על כך מאוד! לעיתים,אני נדהמת לראות,לאן נעלמת האינטליגנציה הרגשית. ואיך אנשים מרשים לעצמם להיות במקום נמוך של התבטאות. כדי להתבטא ברמה נאותה,לא צריך השכלה גבוהה.צריך לפתח רגישות לזולת. מה שמדהים אותי,אצל החרדים, שהם משוכנעים, שאלוקים נמצא בכיסם,וכל אימת שמתחשק,מנפנפים בו כבדגל.שוכחים לגמרי שהם בני חלוף,ולא לעולם, חוסן! -אשתף אותך במשהו אישי.זה שהחזיר אותי בתשובה,היה בצבא קבע,שחזר בעצמו בתשובה,ואחרי כן, יצא מהדת לגמרי. ואין לך מושג,עד כמה שאני מבינה אותו.נכנס לדת,כ"כ חזק,גידל פאות ארוכות וזקן.למד להיות מוהל ושוחט. לימד ילדים בת"ת. וביום בהיר אחד,הכל התנפץ והתרסק...כואב לי עליו מאוד!גם אני הייתי קרובה מאוד להתרסקות,עד שגיליתי את האור הנעים,שדיבר אלי לנפש שלי,בגובה העיניים שלי! מלכתחילה,אני מעדיפה לא לספר על כך.אך ישנם שמסתכלים על גישתי,בחוסר הבנה. ומייחסים לי בטעות,חנפנות...

המשך...

-לו רק הבינו, שמוטב להכשל באהבת חינם,מאשר להכשל בשנאת חינם... היה ביהמ"ק,מזמן נבנה... לא עולה בדעתי,להחזיר בתשובה.הלוואי ואצליח להחזיר את עצמי... (: ..... אני כאן,במטרה של הסברה,ותו לא! מי שחפץ,שיקרא.ומי שלא,אינו חייב לקרוא... כי גם ה',מאפשר בחירה ואינו כופה. ומציע,דרך של נועם. ואני מאוד מבינה את ההתלהטות שלך, למול המתלהמים. הינך צודק,בגישתך אליהם. כי,קורח ועדתו,נמצאים בכל דור.לצערנו!!! לא חייבים להסכים עם השקפות.אך חייבים לשמור על כבוד האדם,באשר הוא שם! בין האדם עצמו,לבין מעשיו, חייבים לעשות הפרדה. -יוס יקר! תודה על ידידות מופלאה. מאחלת לך,זוגיות נפלאה! שהות נעימה לשניכם,כאן,יחד איתי. חברתך לפורום. צליל..........

היאח הידד-יש על מה לדבר

ואם בשוחד עיסקנן הרי יש לנו יותר ממיניין כנצר לכוהנים אבות אבותי הילכו בשדות(אילו שנזרקו מבית המקדש) וחיו על המעשר ואף וגר אלמנה ויתום גזרו חלקם מאחר ומפאת השדה שרדו אומללים אילו אי לכך ובהתאם לזו הריני דורש קבל עם ועדת הוירטואל להעביר לחתום מטה עשרה אחוזין טבין וטקילין ונא לא להחסיר אף לא זוז וחצי זוז דרישה זו אין בא להעיד כי מהמאוסף יבנה בית המקדש לתפארת פורום זה כן ינתן חלק קט יוס

-אהבתי.... (: .....

-בוקר טוב ומואר לך,יוס. מה שלומך ידידי?... נעים להכיר את הפאן ההומוריסטי שבך.... (: .... הומור טוב. אהבתי! אמור לי יוס... (: .... , כגרושה,מה חלקי בעיסקה,אם אין לי נחלה,ולא כתובה,ולא חצי דירה,ולא מזונות (לעת עתה...),כי ויתרתי, מכיון שלחופש אין מחיר... , מהיכן אתן לך זוזים?....(: ..... או אולי, יש לי פטור?.... (: ...... יוס ידידי. למרות שהינך מעדיף,שאאחל לך,סתם,סוף שבוע נעים! אאחל לך,גם, שבת שלום ומבורך! ברכה כפולה.מה רע?.... שלך,בידידות אמיצה. צליל..........

דניאלס יקר,רציתי להרגע אותך

כניראה שגם אני יהודייה - . אבל אתה קצת מנסה להשוות את משה בשפת הגויים ,כמו שמדברים על יישו-רחמנא לצלן . ככל שידוע לי ממה שלמדתי משה הא אדם שהביא את לוחות הברית מרמות מאד גבהות לעם שהיה ברמות מאד נמוכות ארציות . ומשם אני זוכרת -משהו כמו - "לא תשא שם ....לשוא " בו נלמד נעשה חברותא - ורבי עקיבא להבדיל אמר " ואהבת לרעך כמוך " הוא גם היה יהודי לא ? זה קו שמנחה אותי ואמרו לי שזה טוב . בבקשה אל תקלל אותי . המון בריאות אושר ורווחה .

כונת רבי עקיבא לכל אדם- ולמה לשנוא כל אדם ללא סיבה רק בגלל שהוא גוי?

סליחה אני אפיקוירס

לגבי דעותך

יוס החביב והיקר הרבה אנשים עברו אירועים קשים בחיים ולא זנחו את הדת בגלל זה

שבת שלום נועה!

בהחלט, נשמע טוב! דתלש"ים! אני ממליץ בכיון הזה!

היי דניאל

שמחה שהצעתי מוצאת חן בעיניך:) נראה לי שהכי טוב ללכת על פשוט... שבת שלום וסופשבוע נפלא לכולם!

מהצד הדתי אולי יגידו

יצא מד(ע)תו . מהצד החלוני יגידו עמד על ד(ע)תו והוא יגיד על עצמו שעבר מד(ע)תו מותר לי כחילונית להשתעשע ? רק במחשבה הזו של בחירת השם יש הכרח לחשוב לעומק על הדבר עצמו . רעיון מצויין לתרגיל מחשבתי לילה טוב

מעולה

מתה על שעשועי לשון:) כיף לראות שהחלטת להישאר איתנו... שבצ'לום!

-אהבתי.... (: .....

-בוקר טוב ומואר לך,יוס. מה שלומך ידידי?... נעים להכיר את הפאן ההומוריסטי שבך.... (: .... הומור טוב. אהבתי! אמור לי יוס... (: .... , כגרושה,מה חלקי בעיסקה,אם אין לי נחלה,ולא כתובה,ולא חצי דירה,ולא מזונות (לעת עתה...),כי ויתרתי, מכיון שלחופש אין מחיר... , מהיכן אתן לך זוזים?....(: ..... או אולי, יש לי פטור?.... (: ...... יוס ידידי. למרות שהינך מעדיף,שאאחל לך,סתם,סוף שבוע נעים! אאחל לך,גם, שבת שלום ומבורך! ברכה כפולה.מה רע?.... שלך,בידידות אמיצה. צליל..........

ומה רע בברכת שבת שלום?

קדש אתיום השבת לקדשו ולזוגתי אומר אני בואי כלה יום מנוחה לנפש רק בריא לנשמה יש ויעשו זאת בבתי מדרש ויש שינוחו או יבקרו את שארי בשרם אילו היחפצו לטייל יסעו ואילו הרוצים לשבות לבריאות רק אנא אל תיכפו רצונכם על הכלל יש בורא עולם? שהוא ישפוט אף אחד לא נתן לאף רב את הזכות לדון לכף חובה בני אנוש ולגבי הזוזים? נו לא נשסע בך את האיסיים ומה רע בלהיות גרושה? לולא זוגתי התגרשה לא היתי זוכה להכירה שבת שלום ובמבורך יוס(שימשיך לכתוב גם בשבת)

דבר נוסף

אין לי שום אינטרס לקלל. אף שאני מבין גם אידיש ואנגלית. ולא נאמר בפורום מאיזה מוצא אני. אבל, ממש אני בטוח בעצמי, שלא הייתי מגיב לאישה שבדרך כלל מה שמדבר אליה יותר זה רגש. ממש לא הייתי פוגע! אלא מסביר. ורק לאותו מיסטר יוס. חורה לי על דברי כפירותיו. אתמול הייתי עם חצי עין יושן. אך אקרא שוב את דברייך בהמשך! ואגיב כמו שאני באמת חושב. ובצורה מנומסת!

דניאל אתה מכפיש את תורת משה

אתה במילותיך מצטייר כאדם רע ומסית אין בכל אשר כתבתי מילה אחת שמכפישה את תורת משה יש כן מילים שמכפישות אותך בפרוש ובכוונה תחילה מפני שזה אתה צדקן מהסוג הזול ביותר שחושב שאם הוא חזר בתשובה יעליל על אחר ויאשימו בהכפשה מאחר ולא נראה לי הוגן לנבל את פי במקוםזה הרי שמאחל אני לך שבת שלום והלוואי ומעט ממשנתו של רבי עקיבא תשכון בין אוזניך אמן כן יהי רצון יוס הידעת מסית שכמותך שאמן הינה אוסף מילים שפירושן-ארור מקלל נפשי-

מעולה

מתה על שעשועי לשון:) כיף לראות שהחלטת להישאר איתנו... שבצ'לום!

שבת שלום שבת מנוחה

לא החלטתי להשאר פשוט הסקרנות שולחת אותי לשוטט הדברים שאני פוגשת מגרים את המחשבה ומושכים אותי להגיב ... וכניראה שהחלטתי להישאר ...
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר