בוקר טוב תודה על התמיכה ומקווה שאת מרגישה יותר טוב .

שלך.

-צהריים טובים לך, אחותי האהובה!

-תודה על איחולייך! יש בך,שפע אור. וכצמא במדבר,מרווה צמאוני באיכות דברייך. אוהבת אותך, מנשמתי. צליל...........

היי

אז כך. הייתי בטוח שזה יוס כתב. ומרוב שאני לא יכול לסבול את השטויות שלו. עניתי כך. התנצלתי, תיראי מה כתבתי לסמדר. הייתי חצי רדום! בהצלחה, ויום מקסים! גם לך וגם לסמדר!

-צהריים טובים לך, דניאל!

-מעריכה מאוד את כנותך. ואת יכולת ההתנצלות. דעתי האישית היא, שאתה מקסים! ראשית, מודה לך מאוד, על תגובתך האוהדת, לשיר שכתבתי, בפורום 40 פלוס. שנית, ברשותך אשאלך: התבונן בעצמך היטב,והייה כנה עם עצמך.מה הדבר האמיתי, שגורם לך להרגיש כעס, מדבריו של יוס? האם דבריו,משקפים לך דבר מה,שנמצא אצלך?... כי הרי אתה יודע היטב, "כל הפוסל,במומו פוסל"... -דניאל יקר. אין צורך שתשיב לי כאן. זוהי שאלה למחשבה,בינך לבין עצמך. אצל יוס,נכרת שיפוטיות ישרה. ולא מהיום,רואה זאת. שיהיה לך יום קסום ונפלא! איתך,כאן. צליל..............

הביטי,

וראי מה כתבתי בתגובה לתגובה של סמדר. ומשם זה נובע. אצלי זה בא מתוך הכרה! וחורה לי מאוד שמדברים כמו שיוס מדבר על אבא שלי ועל ציוויו! האמנם יש דברים שלא תמיד אנו מצליחים להיתגבר. ולקיים רצונו במלואו. אך מכאן ולכפור בצורה בוטה ואגרסיבית, באבא שלנו, שהוא ממ"ה הקב"ה. זה פשוט חורה! הייתי מנהל דו שיח לגיטימי ועינייני. אך כשמדובר בהתרסה ורק התרסה. כזה רקוב צריך להוקיע! סורי על הביטוי אבל זה כואב הכפירה הזאת בה' ובתורתו!

-הבט,דניאל!

-האהבה שה' אוהב את יוס,כבן רחוק. גדולה ועצומה,לאין ערוך,משקל ומידה. לאהבה שאתה אוהב, את צדיק הדור... ולא אני אמרתי זאת,אלא,גדולי עולם אמרו זאת... חשוב על כך!... זוכר את המדרש על אברהם אבינו והזקן בן ה 80,שהתארח אצלו וסירב להודות לאלוקים?... חוסר סבלנותו של אברהם אבינו,עמוד החסד!!! לא מצא חן,בעיני ה'... וזו הסיבה, שאני כדתיה,מזדהה עם דבריו של יוס... חוסר הסובלנות כלפי הזולת, מרחיקה מה'... -סליחה מכבודך, אך לא זו הדרך! ומאחורי דברי,עומדים הבעש"ט ונכדו ר' נחמן. מורי ורבי הרוחני.הנ'חל נ'ובע מ'קור ח'כמה. האש שלו,תוקד על המזבח,לא תכבה! -שלו,אני! צליל............

חוזר לשורות

הי חברים אחרי מחלה קצרה שנבעה מעבודה מאומצת על קמפיין פוליטי, שבתי לפקוד את שורות הפורום שמחתי לראות שהפורום פיתח דיון מעמיק ומעניין כשלא הייתי פה. האמת היא שהפורום נראה הרבה יותר קרוב לאיך שפורום דתל"שים צריך להיראות, בשפה (אין ספק שעגנון לא היה מרגיש זר פה) ובתוכן. ולגבי השם, קיבלתי את הביקורת של צליל וחברים נוספים על שם הפורום "חוזרים בשאלה" אין ספק שמדובר בהיפוך מוטעה לגמרי של המונח "חוזרים בתשובה". התשובה, אינה תשובה במשמעותה המקובלת, והחוזרים אינם חוזרים. אני חושב שכמו כל דבר טוב במדינתנו המפריטה את עצמה לדעת, גם את שם הפורום נפתח בקרוב למכרז. עד אז אתם מוזמנים להציע שמות מקוריים יום מצוין

האמנם,

יש צדק בדברייך! אך לצערי רחוקים אנו. מלהיות סבלניים כהקב"ה, אך בהחלט אאמץ זאת לליבי. משום האמת שבזה! אך אנו כבני אדם, פחות סובלניים. וולוואי וניזכה לכך.. כמידותיו של הקב"ה! בהחלט צליל.. ! ! ביקורת בונה,ואני שמח בה! יום טוב ושבת שלום נשיקה לדוד המתוק!

אולי?

אולי! אך פעמים כאשר יש משהו רקוב בצד. אפשר להניחו. אך כאשר הוא מנסה להרקיב אחרים. צריך להדיחו וד"ל. אגב עניתי לו בשפתו. לפי מה שכתב.. נראה לי גם בשפת אם שלו. יום נהדר

-שוב לא הבנת,את דבריה של סמדר...

-יש לך טעות בתפיסה האנושית. אסביר לך כוונתי: ארגז מלא בפרות/ירקות. פרי רקוב,חייב להוציא, כדי שלא ירקיב אחרים - כאן אין בחירה,שמא ואולי... אך בין דוגמא זו, ליהודי רחוק מה'-אין כל קשר! והתדע מפני מה?... מפני שבכל יהודי,גם הרחוק ביותר,יש ניצוץ אלוקי! יש נשמה אלוקית! שום חטא,אינו פוגם במהותה. הנשמה טהורה! לא כך,הינך אומר בכל בוקר?... "אלוקי.נשמה טהורה שנתת בי....". נשמת היהודי,היא יהלום! רק מה? מכוסה חיצונית בכתמי העוונות. ואספר לך סיפור על כך: ערבי מוסלמי-דתי,ניגש לרש"ש זצוק"ל.אמר לו הערבי:אנו הערבים יותר טהורים מכם, היהודים.וזאת מפני שאנו מתפללים 5 תפילות ביום.ולפני התפילה רוחצים ידיים. ואתם מתפללים רק 3 פעמים ביום,וגם רוחצים ידיים.נמצא שאנו יותר טהורים. השיב לו הרש"ש, כאוילותו של הערבי: אמשול לך במשל.אנו דומים לתרנגולת המנקרת באשפתות ומתלכלכת.בניעור אחד של נוצותיה,מתנקה מהליכלוך שדבק אליה.גם אנו וגם אתם אוכלים אותה... אבל,

המשך...

-אתם דומים,לצפרדע. הצפרדע מאוד נקיה,היא רוב הזמן במים. אך גם אנו וגם אתם,לא אוכלים אותה. גם אם הצפרדע,תטבול בכל יום,ש"י טבילות במקוה האר"י,היא תשאר במהותה שרץ,האסור באכילה... -הבנת דניאל?... המהות של יוס,טהורה! על כך,אינך יכול לערער! -ערב נעים,לך.צליל............

חוזר לשורות

הי חברים אחרי מחלה קצרה שנבעה מעבודה מאומצת על קמפיין פוליטי, שבתי לפקוד את שורות הפורום שמחתי לראות שהפורום פיתח דיון מעמיק ומעניין כשלא הייתי פה. האמת היא שהפורום נראה הרבה יותר קרוב לאיך שפורום דתל"שים צריך להיראות, בשפה (אין ספק שעגנון לא היה מרגיש זר פה) ובתוכן. ולגבי השם, קיבלתי את הביקורת של צליל וחברים נוספים על שם הפורום "חוזרים בשאלה" אין ספק שמדובר בהיפוך מוטעה לגמרי של המונח "חוזרים בתשובה". התשובה, אינה תשובה במשמעותה המקובלת, והחוזרים אינם חוזרים. אני חושב שכמו כל דבר טוב במדינתנו המפריטה את עצמה לדעת, גם את שם הפורום נפתח בקרוב למכרז. עד אז אתם מוזמנים להציע שמות מקוריים יום מצוין

למה לא ללכת על דתל"שים? או דתיים לשעבר?

הכי פשוט - לא? שבצ'לום וסופשבוע שקט ונפלא לכולם! נועה

שבת שלום נועה!

בהחלט, נשמע טוב! דתלש"ים! אני ממליץ בכיון הזה!

האמנם,

יש צדק בדברייך! אך לצערי רחוקים אנו. מלהיות סבלניים כהקב"ה, אך בהחלט אאמץ זאת לליבי. משום האמת שבזה! אך אנו כבני אדם, פחות סובלניים. וולוואי וניזכה לכך.. כמידותיו של הקב"ה! בהחלט צליל.. ! ! ביקורת בונה,ואני שמח בה! יום טוב ושבת שלום נשיקה לדוד המתוק!

-ישר כחך.דניאל היקר!

-ליבך ישר! מעריכה מאוד את תגובתך. אל תצטער,נשמה טובה. אנו רק בני אדם,וחובתנו כלפיי שמים,לסייע זה לזה. כי "טובים השניים מן האחד...". תודה לך על מילותייך היפות. תודה על הנשיקה לבני,דוד.הי"ו. בהערכה רבה! שבת שלום ומבורך! אחותך בנשמה, צליל............

המשך...

-אתם דומים,לצפרדע. הצפרדע מאוד נקיה,היא רוב הזמן במים. אך גם אנו וגם אתם,לא אוכלים אותה. גם אם הצפרדע,תטבול בכל יום,ש"י טבילות במקוה האר"י,היא תשאר במהותה שרץ,האסור באכילה... -הבנת דניאל?... המהות של יוס,טהורה! על כך,אינך יכול לערער! -ערב נעים,לך.צליל............

החלטתי,

בשלב זה. לא להגיב! עם כל התובנות, זה מה שנקרא שנה ופירש,קשה מכולן! ואגוז קשה, רק פטיש יכול לבקוע אותו כדי שנטעם ממנו. אני לוקח את הדברים לחשיבה רצינית, ולא אגיב לנושא של יוס ! אך אינני בטוח ששיטתך נכונה לגביו, אך אשקול זאת בחשיבה מרובה! בכ"א זה סוג של הבנה! ולא סוג של השקפה מצידי. וכמו שאני יודע, שכאשר צריך לאכול אגוז או קוקוס שזהו דבר קשה. צריך לבקוע בו האמנם בעדינות וכוונתי לנפש. שאחרת לא יתרסק לגמרי. אך בהחלט פעמים יש צורך בפיצוח! ומי יודע אולי עוד נוכל להתפאר ביוס לכשיחזור.....

-יפה, דניאל!

-הגעת לסוף דעתי! כבר ציינתי,שיש לשנינו הרבה מן המשותף.... (: .... -השקפה ותובנה, אינם בהיכרח,הולכים שלובי זרוע. ואינם אמורים להפריע,זה לזה... -נהנית לשהות כאן,איתך.אתה מקסים! לא שוכחת את הטובה,שעשית למעני... שבת שלום ומבורך! צליל...........

דניאל העיוור ליבי עליך

כל עוד ליצים שכמוך הנושאים שם אלוקים לשווא לא כמוני ולא רבים אחרים בכלל יהרהרו לאן כיצד ולמה מי אתה שתלמד חזרה בתשובה מהי? כמו שמעז הנך לכתוב על יוס.אזי ארשה לי לכתוב עליך. לפי הבנתי ומדגיש זאת אנוכי לפי הבנתי בלבד הנך חוזר בתשובה זה שנם רבות ין ספק שלמדת בעל פה פסוקים שלמים ואין ספק שמקלחת של רותחין והתה שטפו כל חלקה טובה במח המבריק לך כן אינני פוסל זאת נראה שעברת אי אילו עברות קשות שהביאו אותך לאן שהגעת וזאת לפי תגובותיך האם חזרת משום כך בתשובה? ברחת לאוהלי תורה על מנת שיסולח לך? או שמא הסליחה תבוא לךמניסיון דוחה להחזיר אחרים? לעולם בשיחותי עם רבנים אילו ואחרים לא ניסו הלה לדברני תשובה ויודעים את שורשי אזי אתה? ועוד בפורום של יוצאים? זו בערות מצדך כלך לך מכאן של נעליך לפני כניסתך למועד חילןני זה יוס

המשך...

ערב טוב צליל

על מיתר הנפש לפרוט בענווה זו זכות שניתנה לך שמרי עליה נגינתך כאן ערבה לאוזני רבים על אזניים ערלות של מיסינרים אף שכזו לא תשמע גם לא כצרימה חייב לך עדיין תשובה יוס

מהצד הדתי אולי יגידו

יצא מד(ע)תו . מהצד החלוני יגידו עמד על ד(ע)תו והוא יגיד על עצמו שעבר מד(ע)תו מותר לי כחילונית להשתעשע ? רק במחשבה הזו של בחירת השם יש הכרח לחשוב לעומק על הדבר עצמו . רעיון מצויין לתרגיל מחשבתי לילה טוב

מדרש שמות

אין ספק שמדובר בשמות לא רעים בכלל, מה שגוזר כמה נקודות לקראת המכרז. אבל שכחתי לציין שכמקובל בכל מכרז ראוי לשמו, גם במכרז הזה מה שיכריע בסופו של דבר הוא שוחד, ורצוי במזומן (-: ולגבי העובדה שאת חילונית, זה לא גורע ואפילו להיפך, זה מוסיף מבט מבחוץ, כמו שכתב קיפלינג בזמנו:" מה יודע על אנגליה מי שמכיר רק את אנגליה?". או בעברית: "צא ולמד"
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר