חוזר לשורות

הי חברים אחרי מחלה קצרה שנבעה מעבודה מאומצת על קמפיין פוליטי, שבתי לפקוד את שורות הפורום שמחתי לראות שהפורום פיתח דיון מעמיק ומעניין כשלא הייתי פה. האמת היא שהפורום נראה הרבה יותר קרוב לאיך שפורום דתל"שים צריך להיראות, בשפה (אין ספק שעגנון לא היה מרגיש זר פה) ובתוכן. ולגבי השם, קיבלתי את הביקורת של צליל וחברים נוספים על שם הפורום "חוזרים בשאלה" אין ספק שמדובר בהיפוך מוטעה לגמרי של המונח "חוזרים בתשובה". התשובה, אינה תשובה במשמעותה המקובלת, והחוזרים אינם חוזרים. אני חושב שכמו כל דבר טוב במדינתנו המפריטה את עצמה לדעת, גם את שם הפורום נפתח בקרוב למכרז. עד אז אתם מוזמנים להציע שמות מקוריים יום מצוין

יציאה בשאלה

זה ההיפוך של לחזור בתשובה כך גם בפי אי אילו רבנים פעם לפני שנים רבות נשאלתי היצאת בשאלה? ואכן יצאתי ומצאתי לשם אין מה לחזור אין שם יש כאוס עיוורון ובורות רבה לצרכיו שלהאחר נו שויין שיהיו בריאים לילה טוב יוס

פורוס שאלת השאלות או פורום הבחירה החופשית

יציאה בשאלה

זה ההיפוך של לחזור בתשובה כך גם בפי אי אילו רבנים פעם לפני שנים רבות נשאלתי היצאת בשאלה? ואכן יצאתי ומצאתי לשם אין מה לחזור אין שם יש כאוס עיוורון ובורות רבה לצרכיו שלהאחר נו שויין שיהיו בריאים לילה טוב יוס

גיי שלופן!

ממש כאפיניש דיווארט! אגרוייסע שכוייך! אדעת'א דו ממש אביסלע! אזאך כופר. אזאך שייגעץ! אגרוייסע גיהנום!

חוזר לשורות

הי חברים אחרי מחלה קצרה שנבעה מעבודה מאומצת על קמפיין פוליטי, שבתי לפקוד את שורות הפורום שמחתי לראות שהפורום פיתח דיון מעמיק ומעניין כשלא הייתי פה. האמת היא שהפורום נראה הרבה יותר קרוב לאיך שפורום דתל"שים צריך להיראות, בשפה (אין ספק שעגנון לא היה מרגיש זר פה) ובתוכן. ולגבי השם, קיבלתי את הביקורת של צליל וחברים נוספים על שם הפורום "חוזרים בשאלה" אין ספק שמדובר בהיפוך מוטעה לגמרי של המונח "חוזרים בתשובה". התשובה, אינה תשובה במשמעותה המקובלת, והחוזרים אינם חוזרים. אני חושב שכמו כל דבר טוב במדינתנו המפריטה את עצמה לדעת, גם את שם הפורום נפתח בקרוב למכרז. עד אז אתם מוזמנים להציע שמות מקוריים יום מצוין

מהצד הדתי אולי יגידו

יצא מד(ע)תו . מהצד החלוני יגידו עמד על ד(ע)תו והוא יגיד על עצמו שעבר מד(ע)תו מותר לי כחילונית להשתעשע ? רק במחשבה הזו של בחירת השם יש הכרח לחשוב לעומק על הדבר עצמו . רעיון מצויין לתרגיל מחשבתי לילה טוב

כלך לך

ושפוך זוהמתך בצל הגויים. גם הם מאמינים באלוקים! והיהודים מאמינים בה' ובמשה עבדו!

-דניאל!

-להוי ידוע לך, סאם היא חברתי היקרה, ושמה סמדר. ותגובתך רחוקה מתגובתה היחודית, כרחוק מזרח ממערב... אינך מבין את דבריה. תשתדל לעקוב אחר דבריה האיכותיים. יש המון,מה ללמוד ממנה. בעיקר-דרך ארץ,וכבוד הזולת. זו עצתי הטובה,לך! ליל מנוחה שלו ורגוע,לך! צליל..........

חוזר לשורות

-רפואה שלימה. וברוך שובך לשורותינו,יאיר!

-מבחינתי. חסרונך הורגש מאוד! שמחה לשובך.חשוב שתהיה כאן,להשגיח על איכות כתיבה טובה. חן חן לך, על המחמאות לכולנו, הכותבים. לגבי המכרז להצעת שם חילופי. זו הצעתי- 'פרשת דרכים' / 'מפגש בין עולמות' /'מסע אל לב הדברים'.....זה מה שעלה בדעתי כרגע. אחשוב על עוד. בנתיים אאחל, ליל מנוחה שלו ורגוע, לך ולכולם. איתך כאן, צליל...........

כלך לך

ושפוך זוהמתך בצל הגויים. גם הם מאמינים באלוקים! והיהודים מאמינים בה' ובמשה עבדו!

דניאלס יקר,רציתי להרגע אותך

כניראה שגם אני יהודייה - . אבל אתה קצת מנסה להשוות את משה בשפת הגויים ,כמו שמדברים על יישו-רחמנא לצלן . ככל שידוע לי ממה שלמדתי משה הא אדם שהביא את לוחות הברית מרמות מאד גבהות לעם שהיה ברמות מאד נמוכות ארציות . ומשם אני זוכרת -משהו כמו - "לא תשא שם ....לשוא " בו נלמד נעשה חברותא - ורבי עקיבא להבדיל אמר " ואהבת לרעך כמוך " הוא גם היה יהודי לא ? זה קו שמנחה אותי ואמרו לי שזה טוב . בבקשה אל תקלל אותי . המון בריאות אושר ורווחה .

-דניאל!

-להוי ידוע לך, סאם היא חברתי היקרה, ושמה סמדר. ותגובתך רחוקה מתגובתה היחודית, כרחוק מזרח ממערב... אינך מבין את דבריה. תשתדל לעקוב אחר דבריה האיכותיים. יש המון,מה ללמוד ממנה. בעיקר-דרך ארץ,וכבוד הזולת. זו עצתי הטובה,לך! ליל מנוחה שלו ורגוע,לך! צליל..........

בוקר טוב תודה על התמיכה ומקווה שאת מרגישה יותר טוב .

שלך.

דניאלס יקר,רציתי להרגע אותך

כניראה שגם אני יהודייה - . אבל אתה קצת מנסה להשוות את משה בשפת הגויים ,כמו שמדברים על יישו-רחמנא לצלן . ככל שידוע לי ממה שלמדתי משה הא אדם שהביא את לוחות הברית מרמות מאד גבהות לעם שהיה ברמות מאד נמוכות ארציות . ומשם אני זוכרת -משהו כמו - "לא תשא שם ....לשוא " בו נלמד נעשה חברותא - ורבי עקיבא להבדיל אמר " ואהבת לרעך כמוך " הוא גם היה יהודי לא ? זה קו שמנחה אותי ואמרו לי שזה טוב . בבקשה אל תקלל אותי . המון בריאות אושר ורווחה .

היתבלבלתי,, חשוב שתקראי.

הייתי עם חצי עין עצומה! והייתי בטוח שזה יוס שבא שוב רק להכפיש את הדת! כנראה הs ג

דבר נוסף

אין לי שום אינטרס לקלל. אף שאני מבין גם אידיש ואנגלית. ולא נאמר בפורום מאיזה מוצא אני. אבל, ממש אני בטוח בעצמי, שלא הייתי מגיב לאישה שבדרך כלל מה שמדבר אליה יותר זה רגש. ממש לא הייתי פוגע! אלא מסביר. ורק לאותו מיסטר יוס. חורה לי על דברי כפירותיו. אתמול הייתי עם חצי עין יושן. אך אקרא שוב את דברייך בהמשך! ואגיב כמו שאני באמת חושב. ובצורה מנומסת!

-דניאל!

היי

אז כך. הייתי בטוח שזה יוס כתב. ומרוב שאני לא יכול לסבול את השטויות שלו. עניתי כך. התנצלתי, תיראי מה כתבתי לסמדר. הייתי חצי רדום! בהצלחה, ויום מקסים! גם לך וגם לסמדר!

היתבלבלתי,, חשוב שתקראי.

הייתי עם חצי עין עצומה! והייתי בטוח שזה יוס שבא שוב רק להכפיש את הדת! כנראה הs ג

קיבלתי את התנצלותך אבל

כשאתה לא אוהב משהו- גם אם הוא ממש רשע ואתה יונה לו בלשון פוגעת ובוטה- הוא לא אשם בדרך שאתה ,פונה, מדבר ובמילים שאתה בוחר. מקווה שהבנת אותי יום טוב, חייבת לעוף

אולי?

אולי! אך פעמים כאשר יש משהו רקוב בצד. אפשר להניחו. אך כאשר הוא מנסה להרקיב אחרים. צריך להדיחו וד"ל. אגב עניתי לו בשפתו. לפי מה שכתב.. נראה לי גם בשפת אם שלו. יום נהדר
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר