לא חובה דוא"ל

את יכולה סתם להמציא משהו, כמו MISES@ZTLIL.CO.IL

-תודה לך,דניאל!

-האמת, שלא מבינה בזה. אך אבדוק זאת כעת. אם תיווצר לי בעיה,אבקשך שתתן הסבר מפורט. ביי לבנתיים. צליל........

פליז צליל

מקווה שתצליחי אם לא ב16:15 אכנס לצ'אט שמך יהא צליל ואני דנייי10 ואסביר לך שם בפרטי בחדר בלובי או משהו אחר, אם כן אכתוב לך.

-מודה באשמה,יוס ... (: .....

-שמחה מאוד על תגובתך, יוס! האם אפשר לדעת,מפני מה לא זכיתי לתגובותיך,שם?... חששת מדבר מה?...(וכאן,בין השורות,מגיעה לך ת-ו-ד-ה ענקית....מקוה שתבין!...). לגבי ניתוח דבריך לדניאל, נוכחת אני שנגעתי בנקודה רגישה, ולכן תגובתך.שאם לא כן,היית ממשיך לקרוא דבריי,ולא להגיב... האם אני טועה?... אומנם, לא הוגן מצידי לנתח מבלי לבקש רשות ממך לכך... אך... ולכן ציינתי שמחתי בתגובתך...והבן זאת!... לגבי שאלת קיומו של בורא עולם, אצטט כדרכי בקודש,...(: .... לשון הזהב,של הרמב"ם: "אילו ידעתיו, הייתיו"! יוס יקר. מה דעתך על משפט זה?.... הגב לי על משפט זה,ומשם נמשיך,צעד צעד. הערה חשובה: גם אני נגד כפיה דתית. ואולי אף אחדש לך,גם בורא עולם נגד כפיה דתית! ואל תתן ראיה הפוכה, ממעמד הר סיני. שאמרו חז"ל: כפה עליהם,הר כגיגית... כאן,תקצר היריעה מלהשתרע, בפלפולי המפרשים. מצריך לימוד מקיף ומעמיק. עד כאן לעת עתה. יום נפלא לך! בהערכה והוקרה! צליל..........

צליל מיתר

מבטיח לענות על שאלתך הניה ולגבי הראשונה מדוע לא עניתי לך או הגבתי לך בפורום 50+ הרי שתשובתי היא אינני מרבה להגיב שם לאחרונה מפאת כבודי לעצמי העיוורון שם הוא קשה לדעתי בלבד שם הויכוח הוא בעיקר פוליטי מודה ומתוודה שכאשר מנסים להטיף שם לתורה הריני יוצא נגד כך בקצף שצף כאן בפורום חדש זה השפה מדהימה הרמה לא פחות הדיונים כיאה לפורום אמנם עוקצנים מעט(אני מודה בעוקצניות וציניות מה)ך תענוג לקרוא ולהתפלפל אף כי דעתי נחרצת אין זה אומר שלא אשמע את דברי האחר אך בניגוד לאחר אני יכול לחיות איתו הוא לא יכול לחיות איתי אימי באה מבית דתי מאוד בגולה זוגתי האהובה באה מבית דתי מאוד גם היא אנו כולנו חילונים בהכרה וברצון איננו רואים באדם מאמין אדם שחסר לו אני כן יכול לטעון שצורת חיי הדתיים האורתודוכסים לא לרוחי אך גם טוען אני ש"נוער הגבעות"לדוגמא משתמ בכיסוי הראש שלו כמסכה בלבד על מנת להפרידו בינו לבין אספסוף לפני שנים רבות עבדתי עם אדם הנמנה על פלג די קיצוני בעדה החרדית בעל עסק הוא היה איש ישר וירא אלוקים ראשת עבד לפרנסתו ואחר כל למד תורה ולא להיפך את הלהיפך אינני אוהב ך הסייפא הינה שאותו עברי יקר לא ניסה להחזיריני בתשובה לא ציטט ממקורות לעולם לא אמר שחילוני זה מושמד או כדומה הוא חי את חייו ואני את חיי התווכחנו על פרשנויות כן הוא מחצר זו אני ממדרש שונה ולגבי הרמב"ם בפעם אחרת מבטיח יוס

פליז צליל

מקווה שתצליחי אם לא ב16:15 אכנס לצ'אט שמך יהא צליל ואני דנייי10 ואסביר לך שם בפרטי בחדר בלובי או משהו אחר, אם כן אכתוב לך.

דניאל...

-הצלחתי. שלחתי לך מסר. צליל........

ראיתי,והגבתי.

כנסי לשם ותיראי מסר חדש..

דבר אחד ברור

ושלא תטעה לחשוב שיש אדם מושלם. ובהחלט,לא קבעתי שאני מושלם. אך בדבריך זה מחזק אצלי את המשנה "שנה ופירש,קשה מכולן" אין לי מושג מי ומה אתה היית. אך אבוי, שעל שכמותך שרק מתריסים ולא רוצים לנהל דו שיח לגיטימי אלא הכפשה נטו. כל הלומד על מנת לקנטר. מוטב שנהפכה שלייתו על פניו. אז כדי שלא תהיה בקטגוריה הזאת למד לשונך לדבר יפה. כי מי שברא את העולם ברא את הים ואת כל אשר בם. תיזהר מלהכעיסו שמא יקח לך את הנאותיך וכשהוא רוצה הוא עושה הוריקן וכדומה! או כדרך שעשה לדור המבול! אז שמור נפשך. ואל תתעסק איתו יותר מידי כי מלא כל הארץ כבודו. אתה אומר מי אמר ומי אמר... אך בטוחני שלא היית בסמינר! ואם היית ואתה ממשיך בשרירות ליבך. אין זה כי אם או שאתה שקרן או שאתה לא נורמלי. זהו! אין משהו אחר! ולשקר אין רגליים. אז יבוא יום ותיתפכח משכרותך הניבערת. אחר תענוגות העולם הזה! שאין בהם תועלת! אלא רק הנאה ריגעית! צר לי עליך אחי היקר כי יהודי הינך, והולך בדרך הכופרים!

כי אם או שאתה שקרן או שאתה לא נורמלי

דניאל אתה איש אשר מסונוור מהבלי התורה לא לימדו אותך תורה כראוי אחרת לא היית משתלח ומנאץ שטוף במחילה פיך בסבון כי עדיף להיות כופר כמוני ממיסינר עלוב שכמוך אילו שכמוך הם המשניאים את המגזר הדתי על החילוני את הצביעות והשקר ראיתי במקום ממנו אתה בא ולכן אינני שם חפש לך מקום אחר להרעיל דברי תורה מלמדים או מדברים בהם באורך רוח וניקיון כפיים האם חוזר בתשובה הינך? צא ולמד את דברי רבי עקיבא ואחר כך בוא באוהלי החילונים להשמיע זמירותיך משום שזמירות מזמרים מטוהר לב להנעים אוזן ולא לצרום לה ואם יש דבר מה במשפט הבל החן ושקר היופי הרי שאתה בתשותך התהרת בהם ואפרופו רק לסבר אוזניך הרעלות למדתי גמרא שנים רבות וגם אמשיך כאשר אמצע מקום במשכני החדש אך לבטח שכמוך לא ישבו שם ערב טוב לך רוץ להתפלל על נפשך רבות לך עד שתגיע לרמת מורה ולמד ילדי סייג לשתיקה חוכמה יוס

עות'מאן בן עפאן -לדניאל החכם

כליף זה הוא שהעלה או כך מיוחס לו את הקוראן על הכתב שעד לתקופתו היה אוסף של תורה איסלמית שבעל פה המיוחסת למוחמד גם על כך על מוחמד אין הוחכות היסטוריות למעט הידוע היכן למד ומהיכן שאב את ידיעותיו התאולוגיות

יפה!

אז מה לך בתורתינו? אלא מה? שאתה מת לחזור לחסות בצל כנפינו. מה זה משנה איך? העיקר הוא החשוב. שתחזור לכור מחצבתך. אני לא מגיב לך.. משום שאתה לא מעוניין לשמוע. אלא להשמיע. אך דע והיזהר. שלא ילמדו ממך אחרים. ואז אבוי לחלקך שלא תוכל לתקן. אתה יודע את האמת. ונימלט ממנה. אך אמת היא אמת. וחקוקה! בהצלחה ידיד הזדרז פן יהיה מאוחר.. וזאת אני אומר גם לעצמי. שאנו צריכים לתקן מעשינו מהר.. כי תיכף כבר לא נוכל.. ויהי רצון שיבנה ביהמ"ק במהרה. ויגאל אותנו משיח צידקנו ויאמר דיי לצרותינו. ויזכו כל עמ"י לחזור בתשובה וגם אתה בתוכם! אמן כן יהי רצון!!

וכפי שאמרתי אתה מיסיונר-דניאל איש קריות

ומהסוג הגרוע ביותר ולוואי ויקום בית מקדש וכנסת גדולה צבועים שכמוך יוקעו מיד אל חומות העיר אכתוב לך שוב ושוב דברי תורה בנחת מושמעים ונשמעים ולא בלהט משיחי חולני כי משיחי שקר ידעו דורות ישראל לאין סוף ומלחמות אחים פרצו משום אטומי מח ובערים שכמוך כל שאתה זה חובש כיפה פנאט ומסוכן לך ולמד ראשית דרך ארץ למד מאותה קבוצת שומרי מצוות שחירפו נפשם לחזק את חיילי צה"ל בדרם אם משום כך יחזור חייל בתשובה ויחליט להאמין כמוהם יבורך אך אתה? מי אתה יבחוש בן שלולית שתטיף פה מוסר ותנבל פיך? מי אתה שדברי תורה מקודשים תכתוב באתר וירטואלי השייך למעום האין סוף? כלך לך צא ולמד תורת אמת תורת הקב"א וככל שתתעמק בתורה כך תבין אומלל קטן ומפוחד שכמותך

יש מי שבוחר להיות אדם חופשי מתורה ומצוות בכלל שאלות של אמונה או מתוך זה

שלא מצא את מקומו בעולם הדתי

לא צריך מצוות כאשר יש חוקים

צליל מיתר

מבטיח לענות על שאלתך הניה ולגבי הראשונה מדוע לא עניתי לך או הגבתי לך בפורום 50+ הרי שתשובתי היא אינני מרבה להגיב שם לאחרונה מפאת כבודי לעצמי העיוורון שם הוא קשה לדעתי בלבד שם הויכוח הוא בעיקר פוליטי מודה ומתוודה שכאשר מנסים להטיף שם לתורה הריני יוצא נגד כך בקצף שצף כאן בפורום חדש זה השפה מדהימה הרמה לא פחות הדיונים כיאה לפורום אמנם עוקצנים מעט(אני מודה בעוקצניות וציניות מה)ך תענוג לקרוא ולהתפלפל אף כי דעתי נחרצת אין זה אומר שלא אשמע את דברי האחר אך בניגוד לאחר אני יכול לחיות איתו הוא לא יכול לחיות איתי אימי באה מבית דתי מאוד בגולה זוגתי האהובה באה מבית דתי מאוד גם היא אנו כולנו חילונים בהכרה וברצון איננו רואים באדם מאמין אדם שחסר לו אני כן יכול לטעון שצורת חיי הדתיים האורתודוכסים לא לרוחי אך גם טוען אני ש"נוער הגבעות"לדוגמא משתמ בכיסוי הראש שלו כמסכה בלבד על מנת להפרידו בינו לבין אספסוף לפני שנים רבות עבדתי עם אדם הנמנה על פלג די קיצוני בעדה החרדית בעל עסק הוא היה איש ישר וירא אלוקים ראשת עבד לפרנסתו ואחר כל למד תורה ולא להיפך את הלהיפך אינני אוהב ך הסייפא הינה שאותו עברי יקר לא ניסה להחזיריני בתשובה לא ציטט ממקורות לעולם לא אמר שחילוני זה מושמד או כדומה הוא חי את חייו ואני את חיי התווכחנו על פרשנויות כן הוא מחצר זו אני ממדרש שונה ולגבי הרמב"ם בפעם אחרת מבטיח יוס

-יוס...

-ראשית,תודה על תשובתך היפה. ואכן,ראיתי שאינך הרבה שם.והגעתי לאותה מסקנה שלך. אך,דבר אחד עדיין מושך אותי לשם, כמגנט- השירה של... ולצערי,לאחרונה התגובות ששם מקבלת... הייתי מעדיפה התעלמות מאשר בוטות...ושנאת חינם!... ): .... ולהציגני באור שלילי,כשלא עשיתי רעה לאיש. פשוט,כדבריך, עיוורון קשה... לכן, גישתך אלי,כאן, מוערכת בעיניי מאוד.כי אני נוכחת בכך,שאינך מאפשר התערבות שלילית, בשיפוטיות הישרה שלך!!!.ועל כך,הערכתי אליך! וכדבריך,גם אם יש חילוקי דעות קשים/קיצוניים, אינו אומר,שמותר להשפיל/לרמוס/ לנבל את הפה/ לרצוח אופי/למחוק אישיות... אלו תגובות המעידות על אופי שלילי מאוד...לצערי! וכבר גמלה בליבי ההחלטה,שמיציתי עצמי,בנוגע לפורומים באתר. רק שפורום זה,משך את תשומת ליבי,ולעת עתה נשארת כאן. בתקוה שימשיך להשאר איכותי וברמה גבוהה... אחרת,זה יהיה סוף פסוק,עבורי. ולגבי הציטוטים,שאני מרבה להשתמש בהם.זה לא נובע ממקום סתמי.אלא ממקום של אהבת הכתיבה

המשך.....

-היוצרת. אהבת השפה התנ"כית. אהבת השפה הפיוטית. זו שפה איכותית מאוד ומדהימה. כהגדרה: לשון זהב. זו שפה שהעשירה את עולמי הפנימי. יופיה,והדרה,פשוט הקסים אותי! זו הסיבה לשימושי בציטוטים, ולא כפי שסוברים,צרי העין... שאיכות כתיבתי,להם לצנינים... צר לי, באמת! -יוס היקר,תודה על דבריך,שפתחו לי פתח,לשיתוף הגיגים... סליחה על האריכות. היה לי צורך נפשי. המון תודה! ליל מנוחה שלו ורגוע,לך! בהערכה כנה. צליל.........

ליל מנוחה בצלילי רוגע הנפש

נפלא לקרוא מילים המנוגנות על נבל של נפש אשריך את באמונתך הזכה עד כדי שאור נגלה לך במחשבותיך האור והטוהר שלי עם זוגתי הינו האור המובילנו הלאה לא עמד אד לצידנו במסע החיים עד שנודענו האחת לשני, זו היתה התרוממות רוח שלא דעכה ולו במעט ומיום ליום מתעצמת היא היא מבית מאוד דתי היתה ואת שראתה שם נתן לה הכח לצאת, ולא להשאב לחיי גלות פה בארצנו אין אנו כופריםבכוחה של אמונה שאלפיים שנה ליוותה את עמנו אך איננו עיוורים מכך שמלחמות החצרות לא פסקו שכעט כל חוזר בתשובה נהיה מיסיונר שרבים ישמעו לרב שלהם כאילו הם אלוהים חיים עד כדי גיעה ביהודי אחר שבת אחים גם יחד? קדמה דרך ארץ לתורה? ואהבת לרעך כמוך? מרוב פרשנויות לא רועים את העיקר שאלת אותי שאלה לפרוש מדברו של הרמב"ם וכיצד אפרש? כלשון המסורת הספרדית או האשכנזית? ובכלל מי אני שאפרש? מי בכלל רשאי לפרש? לתקופתו היה נכון ורבים הלכו בדרכו דרך של נועם עד ההתנגשות עם החצרות במזרח אירופה אינני מפרש את הכתובים קורא אני אותם כלשונם הן בשפת המקור והן בארמית בשאיפה כמוסה שאכן נכתבו הם מטוהר ולא בשפעת התקופה ואין לאמונה דבר בכך עדיף לי שלא אומר דבר ורק אנגן דברי במילה ובמשפט ללא רצון או צורך להשפיע כי דרכי היא דרכי ומתאימה היא לי דרכה של זוגתי היא דרכה ומתאימה לה אשרינו שמתאימים אנו זו לזה עברנו דרך חתחתים עד שניפגשנו בשניים זה מהנה יותר לשבר בחיוך את קשיי היום ליל מנוחה לך צליל מיתר הנפש יוס

ועוד מילה

היתה לי הרגשה שלהגיב לך שם היה מבזה אותי ואת דרכי ון אותך לו היה שם המקום מקום של אמת ולא היו משתלחים ברוע ובעיורון על כל נושא הייתי מגיב שם לא מצאתי לנכון להגיב למעט אולי להגן יש שם רבים שלשונם ארסית כלשונם של מיני מחזירים בתשובה הצובעים את דבריהם בהבאת שם שמים לשווא אין הבדל בין עיוור פוליטי לעיוור באמונתו אני נהנה לעורר שם סערות מידי פעם הרי כתוב יצר האדם רע מנעוריו לכן שמחתי שנפתח פורום שכזה ואין ספק שבהתחלתו יהיה נעים פה ולא משעמם ואי פלא? גם מוצאים רע לעט אף כי דעותינו שונות ואולי במרחק רב דברים מסוימים די להלילה יוס

יפה כתבת שלמה

יוס זוהי דעתי למרות שאני אדם המקיים תורה ומצוות

עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר