לחזור בשאלה! יש לי שאלה? ועוד שאלה? ?...

מי מכם יכול להסביר לי מה זאת אומרת לחזור בשאלה? א'. לאיזה שאלה אני אמור לחזור? ב'. מהי השאלה ששאלו וצריך לחזור על השאלה? ג'. אם צריך לחזור בשאלה אז מה היא התשובה? ד'. אולי אין שאלה אז כך גם אין בעצם לאן לחזור? תשובות ברורות יתקבלו בברכה!

דתי שהופך לחילוני זה חוזר בשאלה וחילוני שהופך לדתי זה חוזר בתשובה

מה באמת חידשת לנו את אמריקה..

בראבו איזה תשובה יפה. חבל"ז לכזאת תשובה לשאלה שנשאלה לא ציפיתי. סימה אם תמשיכי כך יהיה לך עתיד מזהיר.

-שלום לך,דביר!

-אם הבנתיך נכון, אנסה להשיבך. מכיוון ששאלותיך טובות ועמוקות, ושוות דיון. וזו תגובתי: לחזור בשאלה- הגדרה מוטעית שהשתרשה מבלי משים,ומבלי לתת את הדעת הראויה, לכך. תשובה=מלשון, לשוב,ולא כמענה לשאלה. עד כאן, זה מובן?... כעת, תשובות לשאלות: א. מקום של שאלה, הוא לא מקום של חזרה,אלא, הזדמנות להתקדמות... ב. השאלה שנשאלה,היא כדי לקבל תירוץ,ולא תשובה.לכן אין טעם לחזור עליה... ג. במקום של תירוצים,אין תשובות... ד. אם יש שאלות,כדי למצוא באמת תשובות,אז יש לאן לשוב... -יום נעים לך! צליל............

אמייזי

פשוט מדהים! תשובה לעניין! איכותית,פרקטית. ואומרת הכל! שמחתי על הפורום ואשתדל להגיב בו בהזדמנויות שונות!

-תודה לך,דניאל!

-אהבתי את תשובתך להדס. אני נוכחת, שלשנינו אותה הגישה. מאחלת לשנינו,שהות נעימה בפורום. ערב נעים לך! צליל............

תודה צליל...

באמת מקווה כמוך לפתוח את הנושאים ולהרחיב עליהם בפאן חיובי. למען דעת כל עמי הארץ כי ה' הוא האלוקים אין עוד מלבדו. ומה,גם שאנו מחכימים אחד את רעהו. ואין טוב מזה! בהצלחה לכולנו ובהחלט,פורום נחמד

-אכן,דניאל!

-כבר אמר שלמה המלך: "טובים השניים מן האחד.אם יפול האחד,השני יקימנו". לדעתי,הפורום הוא יותר מנחמד,הוא איכותי. אני נהנית כאן. ושמחה שגם אתה, נהנה כאן. יש כאן המון,ללמוד וללמד. צליל..........

יפה לך,צליל!

דרך אגב יש לי בקיאות דיי טובה במשלי, כמו כן ספר בן סירא. המון חכמת חיים והשכלה

מי מכם יכול להסביר לי מה זאת אומרת לחזור בשאלה? א'. לאיזה שאלה אני אמור לחזור? ב'. מהי השאלה ששאלו וצריך לחזור על השאלה? ג'. אם צריך לחזור בשאלה אז מה היא התשובה? ד'. אולי אין שאלה אז כך גם אין בעצם לאן לחזור? תשובות ברורות יתקבלו בברכה!

צליל...

בכמה שנים רכשת את חכמתך?

יש מי שבוחר להיות אדם חופשי מתורה ומצוות בכלל שאלות של אמונה או מתוך זה

שלא מצא את מקומו בעולם הדתי

צליל...

בכמה שנים רכשת את חכמתך?

-דניאל...

-שאלתך,לא כפשוטה... ולאמר לך במדוייק, קשה! אך אספר לך בקצרה על עצמי. מהיום הראשון שידעתי לקרוא היטב,הספרים היו חבריי,ידידיי, מנחמיי, הם היוו את כל עולמי... בגיל 20, חזרתי בתשובה, נשאתי,ילדתי 7 ילדים מקסימים, שיהיו בריאים. התגרשתי,וכעת בת 42, בימים הקרובים, עומדת להיות סבתא לראשונה..... (: ...... וכתגובה לתגובתך הקודמת, גם לי יש בקיאות לא מעטה,(אוהבת מאוד את ספרי שלמה המלך,משלי וקוהלת.וספרי מחשבה...), ניסיון חיים עשיר מאוד,והשכלה תיכונית בלבד("בני עקיבא"...). הכשרון העיקרי שלי,כתיבת שירים. חלקם נמצאים באתר וואלה! בשני פורומים אחרים. וכעת,ספר מעט על עצמך... הוגן,לא?.... (: ...... שהות נעימה, לך. צליל...........

יש מי שבוחר להיות אדם חופשי מתורה ומצוות בכלל שאלות של אמונה או מתוך זה

שלא מצא את מקומו בעולם הדתי

-אדם חופשי...

-אין מצב כזה! "אדם, לעמל יולד"- עצם עיניין העמל, אינו בבחירתו של האדם.(לדוגמא:"לא עליך,המלאכה לגמור,(אך...)ואין אתה רשאי להיבטל ממנה"-פרקי אבות.). הבחירה היא,בסוג העמל: או עול תורה,או עול דרך ארץ-או עמל הנפש, או עמל הגוף. וחז"ל סיכמו: "יפה תורה עם דרך ארץ". ולמדו זאת,מרשב"י. אלף תלמידים, נכנסים לבית המדרש,ורק אחד,יוצא גדול הדור... השאלה:מי?... -ערב נעים לך,שלמה. צליל.........

-דניאל...

-שאלתך,לא כפשוטה... ולאמר לך במדוייק, קשה! אך אספר לך בקצרה על עצמי. מהיום הראשון שידעתי לקרוא היטב,הספרים היו חבריי,ידידיי, מנחמיי, הם היוו את כל עולמי... בגיל 20, חזרתי בתשובה, נשאתי,ילדתי 7 ילדים מקסימים, שיהיו בריאים. התגרשתי,וכעת בת 42, בימים הקרובים, עומדת להיות סבתא לראשונה..... (: ...... וכתגובה לתגובתך הקודמת, גם לי יש בקיאות לא מעטה,(אוהבת מאוד את ספרי שלמה המלך,משלי וקוהלת.וספרי מחשבה...), ניסיון חיים עשיר מאוד,והשכלה תיכונית בלבד("בני עקיבא"...). הכשרון העיקרי שלי,כתיבת שירים. חלקם נמצאים באתר וואלה! בשני פורומים אחרים. וכעת,ספר מעט על עצמך... הוגן,לא?.... (: ...... שהות נעימה, לך. צליל...........

צליל

אז יפה, החיים העשירו את הידע שבך! אבל אני מה שנקרא קיבלתי חכמת חיים,או יותר נכון חייתי חכמת חיים. האמת הרבה יותר צעיר ממך! לא התכוונתי שתספרי לי כל כך הרבה ע"ע כאן בפורום. אבל בכייף לא אכפת לי לספר לך באופן אישי יש לי תיבה בתפוז מסרים דנייי10 אם יש לך גם אשמח לספר לך שם מה שתירצי.. אם אין לך זה מאוד פשוט לפתוח ע"י שם משתמש סיסמא 4ספרות. ודואר.. ואז שלחי ל, דנייי10 בשמחה. לילה מקסים

לו היו כותבים לצאת בשאלה?

לצאת בשאלה זה יותר ברור בעקבות מלחמת יום כיפור הזכורה לרעה ישבה על קו ברלב החטיבה הירושלמית שרובה ככולה היו חובשי כיפות רבים מהם נפלו שם ערב המלחמה ביום שישי לאחר הארוחה מפסקת ישבנו בורה בבית מסוים והרוב קיבלו את הלילה במשתה ישבתי בצד ולא אכלתי נו ציך לצום בבוקר צלצלצ הטלפון אבי שידע היכן אני צלצל ואמר תדליקו את רדיו הביביסי חשבנו שהשתגע האיש בערב כבר לא היינו בבית חזרתי ללא כיפה לאחר המלחמה לראשי היא לא תחזור אני מצאתי את השאלה לתשובה אמונה טובה במידה כל מונה מעבר לכך זו פנאטיות נקודה יוס
עבור לעמוד
, , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר