-ערב נעים לך,סמדר יקרה!

-הרי,כבר נאמר:"אין חכם,כבעל הניסיון". הייתי בכל העולמות, טעמתי מכולן... מכאן נובעת,יכולתי להבין את נועה,ואת כל הדת"לשים. מכירה מקרוב,באופן אישי, את עולמם.למרות שנותרתי שומרת תורה ומצוות,אני יותר קרובה בהבנה, לעולמם. ודווקא בזכות משנתו של ר' נחמן.(אני לא ברסלבית,אך נמשכת אל משנתו). לגבי המפגש,אהיה כאן יותר...כנראה. שלך, צליל...........

לילה טוב לך צליל

כן אני רואה שאת מוצאת עניין בפורום כאן ,ובצדק. יש כאן אנשים עם משא ובמסע . אני חושבת שאחרי חודש של התנסות בפורומים אני יכולה להגיד שמיציתי . לילה טוב לך -וכל טוב והצלחה בכל התחומים בחייך . שלך סמדר

האמת היא שהתכוונתי לשתי תגובותייך

אבל בעיקר לנושא ההתבוננות מחדש. יש הרבה טעם בדברייך, ואני מבינה שטעמת מכל העולמות - וזוהי הדרך הטובה ביותר לאדם לבחור איך הוא מעוניין לחיות - מתוך ידע אישי והתנסות, ולא מתוך מה שטוחנים לו בראש מהחטיבה (ולפעמים גם מהיסודי). ערב נפלא

היה נעים להכיר למרות שאת מתעלמת ממני

מאחלת לך כל טוב והצלחה בדרכך .

היי סמדי

אני מצטערת שלא הגבתי. לא התכוונתי להתעלם, ואני מאוד מעריכה את תגובתך. השרשור הפך לאורך מאוד ולא שמתי לב בגלל שלא הגבתי מיד להודעתך. סליחה אם נפגעת ממני. כך או כך אני מעריכה מאוד את מה שאמרת. את צודקת מאוד לגבי התמודדות עם תגובות שונות, ואפילו עוינות. אני לא התמודדתי עם תגובות עוינות כ"כ כמו התגובה של הדס, אולם כן התמודדתי, ועדיין מתמודדת, עם תגובות מזלזלות מצד הציבור הדתי שממנו יצאתי - אם זה חברה טובה שאמנם נשארה חברה טובה שלי אך לעתים, שלא במודע, היא מזלזלת בידיעותיי בנושא הדת ומסבירה לי כל דבר קטן (כשהיא שוכחת ששתינו למדנו באותו מקום), ואני אף לעתים זוכה לתגובות כאלה מצד המשפחה שלי, שמאוד אוהבת אותי, אך מתקשה לקבל את הדרך שבה בחרתי לחיות את חיי ושוכחת שפעם הייתי דתייה כמותם, ובשלב מסוים של חיי אפילו הקפדתי יותר מהם. מה גם שלפעמים הם חושבים שהפכתי ל"כופרת" מוחלטת (מה שלא נכון), ובלי משים מתייחסים אליי בהתאם. וחבל. בנוסף, חברות דתיות שלי (ואפילו משפחתי, עד לא מזמן), נמנעו מלהגיע אליי לקפה, שלא לדבר על ארוחות, למרות שיש לי 3 מערכות כלים: מעורבת (שבה אני משתמשת), מערכת כלים בשרית ומערכת כלים חלבית. (תחשבי כמה כלים יש לי בבית:), וזה מאוד קשה, ואף מעליב. כאילו אני לא מבינה, לא יודעת את ההלכות ויותר מזה - לא מכבדת את האנשים שאיתם גדלתי. ההתמודדות עם התגובות השליליות לדרך שבה בחרתי אינה מחזקת אותי, למרות שאני מאוד מאמינה שכל חוויה, אפילו שלילית, היא מצמיחה ומחזקת. מאוד חבל לי שנוצר מצב של ריחוק, ואף התנשאות. הדבר היחיד שמצב זה מחזק זה את תחושותיי נגד החברה הדתית וחוסר היכולת לקבל באמת מישהו שהחליט לחיות אחרת. נהניתי לקרוא אותך מאוד, תודה על כל התמיכה. מקווה לראות אותך כאן הרבה:) נועה

הי נועה

אני לא יוצאת ולא חוזרת , אלא חילונית כל חיי .טיילתי לי בפורום . רציתי לומר לך שגם אני לא מבינה איך הנוהג הזה נהייה כל כך מקובל . בכל חברה נורמות שמי שלא פועל לפי נראה אאוטסיידר או מרגיש כזה . פעם אמר בחור שבפעם הראשונה שלא ברך בירכת המזון ציפה לרעמים וברקים והתפלא ששום דבר לא קרה . השינוי הוא גדול ,גם באורח החיים וגם אני מניחה בתגובות האוטומטיות של הסביבה . אלו המגיבים בכעס או בעויינות אני מניחה שזה נובע מפחד - מהמקום שלהם המפגש שלך עם תגובות שונות ,גם כאלו שאינן תומכות יש בו כדי לתרום לצמיחה ולהתפתחות שלך . נהניתי מתגובתך ומדברייך -בהצלחה

היי sem

אז כך אענה לך ממש בצורה עיניינית! לגבי תגובתך. יש מושג של הגנה. ובדרך כלל ההגנה הכי טובה זה התקפה! לפעמים כאשר אדם מוצא את עצמו בסבך החיים מותקף פיזית, נפשית, רוחנית, או כל דבר אחר שנוגד את דעתו והשקפתו. הדבר הטיבעי ביותר, זה מיגננה! אחר כך הוא יסביר יתנצל, וכו' אבל יש מושג שכך גדלתי וזו דרך טובה אז למה שלא אמשיך בה? ילד שגדל בבית עשיר וגדל כל חייו לסדר מסויים. יש אוכל יש מיטה מוצעת. יש פינוקים טיולים וכו' מדוע שיחפש לעצמו למשל דרך חיים אחרים. והלא טוב לו אז אין סיבה שישאל מאיפה העושר וכו' אך,לכשיגדל ויתפתח יותר ויבין את החיים.. אולי ישאל מאיפה אנו עשירים?? ואז יספרו לו שהסבא רבא שלו השאיר ירושה ענקית ואנו נהנים מזה עד היום.. כך אצלינו בתורה המסורה לנו מימים ימימה אלפי שנים... אך אולי יהיה ילד שישאל מאיפה סבא התעשר וממה? יחקור וישאל.. יצא לעולם הרחב לפעמים קצת יפגע אולי אך ילמד עוד דרך של אנשים אחרים. אך ההיגיון אומר שבסופו של דבר יעדיף לחזור לכור מחצבתו. ולהנות מהחיים הטובים.. ממה שסבא השאיר.. אך ילמד גם איך להשאיר לצאצאיו את זאת,ויש הרבה דרכים!! עם קצת מאמץ והשקעה בחשיבה נכונה. בוודאי יוכל להנחיל דרך זו גם לצאצאיו!! בהצלחה רבה, דניאל

היי סמדי

אני מצטערת שלא הגבתי. לא התכוונתי להתעלם, ואני מאוד מעריכה את תגובתך. השרשור הפך לאורך מאוד ולא שמתי לב בגלל שלא הגבתי מיד להודעתך. סליחה אם נפגעת ממני. כך או כך אני מעריכה מאוד את מה שאמרת. את צודקת מאוד לגבי התמודדות עם תגובות שונות, ואפילו עוינות. אני לא התמודדתי עם תגובות עוינות כ"כ כמו התגובה של הדס, אולם כן התמודדתי, ועדיין מתמודדת, עם תגובות מזלזלות מצד הציבור הדתי שממנו יצאתי - אם זה חברה טובה שאמנם נשארה חברה טובה שלי אך לעתים, שלא במודע, היא מזלזלת בידיעותיי בנושא הדת ומסבירה לי כל דבר קטן (כשהיא שוכחת ששתינו למדנו באותו מקום), ואני אף לעתים זוכה לתגובות כאלה מצד המשפחה שלי, שמאוד אוהבת אותי, אך מתקשה לקבל את הדרך שבה בחרתי לחיות את חיי ושוכחת שפעם הייתי דתייה כמותם, ובשלב מסוים של חיי אפילו הקפדתי יותר מהם. מה גם שלפעמים הם חושבים שהפכתי ל"כופרת" מוחלטת (מה שלא נכון), ובלי משים מתייחסים אליי בהתאם. וחבל. בנוסף, חברות דתיות שלי (ואפילו משפחתי, עד לא מזמן), נמנעו מלהגיע אליי לקפה, שלא לדבר על ארוחות, למרות שיש לי 3 מערכות כלים: מעורבת (שבה אני משתמשת), מערכת כלים בשרית ומערכת כלים חלבית. (תחשבי כמה כלים יש לי בבית:), וזה מאוד קשה, ואף מעליב. כאילו אני לא מבינה, לא יודעת את ההלכות ויותר מזה - לא מכבדת את האנשים שאיתם גדלתי. ההתמודדות עם התגובות השליליות לדרך שבה בחרתי אינה מחזקת אותי, למרות שאני מאוד מאמינה שכל חוויה, אפילו שלילית, היא מצמיחה ומחזקת. מאוד חבל לי שנוצר מצב של ריחוק, ואף התנשאות. הדבר היחיד שמצב זה מחזק זה את תחושותיי נגד החברה הדתית וחוסר היכולת לקבל באמת מישהו שהחליט לחיות אחרת. נהניתי לקרוא אותך מאוד, תודה על כל התמיכה. מקווה לראות אותך כאן הרבה:) נועה

הי נועה ,לא לא נעלבתי פשוט נפרדתי מהפורום אתמול ו

הרגשתי שהמסר שלי אלייך נשאר ככה ללא מענה ... ואת רואה למרות שנפרדתי,נמשכתי לכאן שוב וראיתי את תגובתך הנעימה . אז קודם כל תודה. בהתייחס לפיסקה האחרונה בדברייך לגבי התגובות השליליות . היחס האמביוולנטי לתגובות השליליות -שמצד אחד לא מחזק ומצד שני כן מחזק - בסופו של דבר הוא מה שמצמיח אותך כי זה מה שגורם לך לחשוב לעומק על הבחירה,(קונפליקט בין שני העולמות)לא לראות אותה כמובן מאליו, להפוך בה ולברר עם עצמך אם הבחירה שלך נכונה לך,אם מותר לך לעשות בחירות ולהעמיד את הרצון והזכות שלך מול התגובות הלא מכבדות הלא מקבלות. במקום הזה את נאלצת ללמוד לכבד את עצמך . תזכרי שכל קבוצה מנסה להגן על עצמה ע"י שמירה על ערכיה . והמקום הזה המזלזל ,המתנשא ,בא מתוך הפחד שלהם , שהעולם הבטוח והברור שלהם יסדק. זה בא ממקום של חולשה ולכן במקום להיעלב נסי החליף זאת באמפטיה לחרדות שלהם ויהיה לך הרבה יותר קל להמשיך בחייך מבלי להפגע אלא מתוך קבלה שכך הם בוחרים להתייחס לדברים ואת -את במצב חזק יותר כשאת יכולה לאפשר להם להתייחס כמו שהם רוצים וצריכים . מקווה שהצלחתי להעביר את הדברים בכתיבה ,באופן ברור . בחיבוק גדול - סמדר

סמדר ונועה,

לא כולם כך ולגבייך נועה. בהחלט זהו מצב של חוסר ידע איך מתמודדים עם נתון כזה מצד משפחתך. אך דעי יקירתי, כי לא כולם כך. ועם קצת הדרכה למשפחתך הכל היה נראה לך שונה לגמרי! זהו נטו חוסר מודעות בהיתנהגות הם לא יודעים איך לאכול את זה.. אבל,לא מרוע לב! אשמח להשיב בכל עניין שאדע לענות. ומה שלא אדע אומר איני יודע. או שאברר ובעזרת ה' אחזור עם תשובות שחקוקות בסלע. בהצלחה לכן יקירות!

תודה לך על התובנות:)

ואל תיפרדי מאיתנו כל כך מהר, רק עכשיו נפתח הפורום:) את באמת צודקת בדברייך. למרות שזה קשה. זה לא שהפסקתי להיות דתייה רק עכשיו. הפסקתי לנהל אורח חיים דתי לגמרי כבר לפני 6 שנים בערך, ובחרתי באורח חיים מסורתי יותר. אבל אני חושבת שבגלל שאני יודעת מה יש בצד השני (יש גם דברים טובים), תמיד תהיה ההתבוננות, המחשבה מה טוב יותר ומה פחות טוב. זו הסיבה שגם את ילדיי ארצה לחנך בצורה דומה - שיידעו מה יש בשני הצדדים, ויוכלו להחליט איך מתאים להם לחיות כשיגדלו. ותמיד תהיה צביטה קטנה בלב בגלל הריחוק המסוים שבו בוחרים לנקוט כמה מהסובבים אותי, וחבל. אבל כבר למדתי להשלים עם זה. אבל את צודקת כשאת אומרת שאנשים מפחדים שאצלם משהו ייסדק. הרבה פעמים, כשאני מדברת עם חברות דתיות שלי, רואים שהן קצת מקנאות בדברים שלי "מותר" לעשות ולהן אסור - משום שהן חלק מהחברה הדתית. אבל לא להרבה אנשים יש את האומץ או את היכולת לעבור שינויים כל כך מהותיים בחיים שלהם. באופן כללי, הכוח הגדול ביותר הוא היכולת לבחור מתוך ידיעה ברורה של שני הצדדים. רק כך, לדעתי, אפשר לחיות חיים אמתיים, וזו הנקודה שממנה אני צומחת:) ערב נעים נועה

סמדר ונועה,

לא כולם כך ולגבייך נועה. בהחלט זהו מצב של חוסר ידע איך מתמודדים עם נתון כזה מצד משפחתך. אך דעי יקירתי, כי לא כולם כך. ועם קצת הדרכה למשפחתך הכל היה נראה לך שונה לגמרי! זהו נטו חוסר מודעות בהיתנהגות הם לא יודעים איך לאכול את זה.. אבל,לא מרוע לב! אשמח להשיב בכל עניין שאדע לענות. ומה שלא אדע אומר איני יודע. או שאברר ובעזרת ה' אחזור עם תשובות שחקוקות בסלע. בהצלחה לכן יקירות!

תודה על תגובתך ועל עזרתך:)

אולם עליי לציין כי המקרה אינו כל כך רע כמו שאולי גרמתי לזה להיראות. משפחתי אינה מנדה אותי, אלא להפך. יש לי משפחה מדהימה. הם גם לא מנותקים, הם לא חרדים, הם מנהלים אורח חיים "נורמאלי" לחלוטין, רק עם כל הסממנים הדתיים-לאומיים. אמא שלי גם לובשת מדי פעם מכנסיים, אז זה לא שהמצב הוא קיצוני. ובכל זאת, מה שחבל לי זה שהתפישה שלהם כלפיי השתנתה והם תופשים אותי כמי שהלכה נגד כל הדברים בדת ועברה לקיצוניות השנייה, וזה פשוט לא נכון. וזה יוצר סגנון קצת מתנשא. אבל זה באמת לא נורא. רק חבל:) ערב נפלא!

תודה לך על התובנות:)

ואל תיפרדי מאיתנו כל כך מהר, רק עכשיו נפתח הפורום:) את באמת צודקת בדברייך. למרות שזה קשה. זה לא שהפסקתי להיות דתייה רק עכשיו. הפסקתי לנהל אורח חיים דתי לגמרי כבר לפני 6 שנים בערך, ובחרתי באורח חיים מסורתי יותר. אבל אני חושבת שבגלל שאני יודעת מה יש בצד השני (יש גם דברים טובים), תמיד תהיה ההתבוננות, המחשבה מה טוב יותר ומה פחות טוב. זו הסיבה שגם את ילדיי ארצה לחנך בצורה דומה - שיידעו מה יש בשני הצדדים, ויוכלו להחליט איך מתאים להם לחיות כשיגדלו. ותמיד תהיה צביטה קטנה בלב בגלל הריחוק המסוים שבו בוחרים לנקוט כמה מהסובבים אותי, וחבל. אבל כבר למדתי להשלים עם זה. אבל את צודקת כשאת אומרת שאנשים מפחדים שאצלם משהו ייסדק. הרבה פעמים, כשאני מדברת עם חברות דתיות שלי, רואים שהן קצת מקנאות בדברים שלי "מותר" לעשות ולהן אסור - משום שהן חלק מהחברה הדתית. אבל לא להרבה אנשים יש את האומץ או את היכולת לעבור שינויים כל כך מהותיים בחיים שלהם. באופן כללי, הכוח הגדול ביותר הוא היכולת לבחור מתוך ידיעה ברורה של שני הצדדים. רק כך, לדעתי, אפשר לחיות חיים אמתיים, וזו הנקודה שממנה אני צומחת:) ערב נעים נועה

הי נועה

אני רואה מדברייך , שאת יודעת מה הדרך שלך ואת חכמה וישרה עם עצמך וסביבתך ומחוברת מאוד לרגשותייך . כל החיים יש שאלות ותהיות זה נורמלי וזה בריא. לי למשל לא מתאים אורח החיים הדתי, למרות שאני חושבת שאני אדם לא מאוד ארצי . יש הרבה דברים שאימצתי מהדרך הרוחנית והאנושית שמדריכה היהדות את האדם . אני גם יודעת שלא התכוונת שהדברים כל כך נוראיים מצד חברוייך ומשפחתך- אני הגבתי בעיקר לתגובה שקיבלת כן בפורום (זוכרת? אי שם בשרשור למעלה .) הכאב מההתרחקות של אנשים הוא טבעי ואכן את עשית צעד אמיץ ואני מקווה שלכאן ,לפורום יגיעו עוד אנשים שהם יותר קרובים אלייך בדעותיהם ויהיה לכם הוואי משותף וקריצות משותפות . הסוג הזה של הבנה דדי שדרך ההומור והביחד עושה את הכל יותר קל . שזו מטרת הפורום ,כך נראה לי . המשך ערב נעים . ואת נהדרת באמת .

לילה טוב לך צליל

כן אני רואה שאת מוצאת עניין בפורום כאן ,ובצדק. יש כאן אנשים עם משא ובמסע . אני חושבת שאחרי חודש של התנסות בפורומים אני יכולה להגיד שמיציתי . לילה טוב לך -וכל טוב והצלחה בכל התחומים בחייך . שלך סמדר

-סמדרי!

-שאבין,אחותי היקרה. רצונך לאמר,שיותר לא אראך כותבת???.... אם כך, חבל לי מאוד! שנה אני בפורומים השונים, ואומר לך,נשים ספורות,ראיתי שכותבות באיכות מדהימה,כשלך. ומאידך,מבינה לליבך מאוד...מזדהה עם הסיבה למיצוי... זו הסיבה,שלעת עתה אני כאן...עד ש..... -סמדרי היקרה. עולמנו כפר גלובאלי...מאוד מקוה שאפגשך,ביום מן הימים,ויזואלי... ותיווכחי שאהבתי לך,לא באה ממקום תאטראלי... -מאחלת לך,הצלחה בחייך האישיים והמדהימים. וכל משאלות ליבך, יתגשמו לטובה ולברכה. אמן! מעריצה אותך,באהבה רבה,אחותך, צליל..........
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר