מכתב פתיחה רשמי לפורום, או:למה בעצם צריך פורום כזה?

שלום דתל"שים ודתל"שיות אחרי שנים בלי בית אינטרנטי ראוי לשמו, הגיע הזמן שגם לקהילת הדתל"שים ההולכת וגדלה יהיה פורום משלה. על פי הסטטיסטיקה, אחד מכל חמישה דתיים מוריד את הכיפה, וקהילת הקודש האיכותית והחושבת הזו צריכה מקום שבו תוכל להביע את דעתה בשלווה. בפורום הזה נעסוק בנושאים דתל"שיים במובהק: היציאה מארון הספרים היהודי, המעבר בין העולם הדתי לעולם החילוני, הלבטים, ההרהורים, השאלות, היחסים עם המשפחה והחברים, ועוד כהנה וכהנה נושאים שזר לא יבין ושעד היום לא קיבלו במה ראויה מעל דפי האינטרנט. כמקובל בקרב קהילות החוזרים בשאלה, בפורום הזה תוכלו לשאול הכל, משאלות גדולות והרות גורל כמו שאלת ההוכחה האונטולוגית לקיום האל, האם תורה מן השמים ומה עניין שמיטה להר סיני, ועד שאלות גדולות והרות גורל כמו כיצד דתל"שים מזהים אחד את השני, מדוע החוזרים בשאלה כל כך גרועים ביחסים עם המין השני, ולמה למרות זאת הם עדיין מצרך מבוקש בשוק. תשובות, מן הסתם, לא תמצאו כאן (בקרוב בפורום חזל"שים). אבל על הדרך תזכו להכיר אנשים טובים שעומק ותהיה הן לא מילים גסות בשבילם. וחוץ מזה, אם לא תשאלו, איך תחיו?

-ערב נעים לך,יאיר!

-יפה לך,על שפתחת פורום יחודי זה.ישר כחך!!! אכן,כפי שציינת,אין מי שמבין את הדת"לשים. את מצוקותיהם הנעים בין ייצרי הגוף לבין ידיעת האמת. בין האהבה לאלוקים לבין העולם הקורץ בססגוניותו. בין מוסריות לפיתויי יצרים. בין אור לחושך....ובין... לבין......באין ספור מצוקות נפש.... -אין חכם כבעל הניסיון.... לכן,אשמח להיות לעזר, להקשיב, להכיל, ולחבק אם יהיה צורך. ברשותך,אציג עצמי. אומנם,אינני חוזרת בשאלה. אך הייתי בעברי הלא רחוק,חוזרת בתשובה חרדית מאוד!... כיום, שומרת תורה ומצוות, שלא משתייכת לאף מגזר וזרם. ולאף רב, בן זמננו. חשה כמו נטע זר,ולא מובן. לא בעולם החרדי,שלא פתח שעריו בפני... ולא בעולם החילוני, שלא מצאתי את עצמי בו.... מקוה מאוד, שהשתלבותי כאן, תועיל גם לי... -התקבלני?.... בברכת, הצלחה! צליל..............

במחשבה שניה..

אומנם דתיה אנוכי,חוזרת בתשובה 12 שנה ולפעמים יש לי שאלות וספקות,בילבולים אך תמיד חוזרת לאלוקי,אולי תהיו המקום שבוא אשאל? שכאן אומר גם דברים שלא אומרים??????

-ערב נעים לך,מירי!

-מה שלומך חברה? אני שמחה ששינית דעתך... מאחלת לשתינו שהות נעימה ומועילה. איתך,כאן. צליל...........

צלילונת...

כן,בהתחלה קצת נבהלתי אך במחשבה שניה יכול להיות מענין

-מירי!

-שתפי אותי. מה הדבר שהבהיל אותך? ... איתך,כאן. צליל.........

הפחד מהנפילה....

הרי חוזרת בתשובה אנוכי,ואני נאחזת בכוחותיי כדי לשמור על יציבות בתוך ביתי והדבר קשה מאוד כי יש פיתויים ויש יצרים אין סוף.וכול דבר שיכול להוביל אותי לכיוון השני מבהיל אותי,אני משתדלת לשמור מרחק מדיבורי כפירה.אך לפעמים יצרי מתעתע בי ואז אני שואלת שאלות כאלה ואחרות...לא תמיד מקבלת תשובות...אני מקווה שכאן יהיה המקום שאשאל שאלות ואקבל תשובות בשעות של חולשה

יש שוני עצום בין חוזרים בתשובה לבין כאלה שנולדו בבית דתי

מירי נשמה!

-בואי ונחשוב ביחד,וננסה לעשות סדר בדברים. ממה נובע הפחד? מנפילה. אם ניפול,מה יקרה? אנו אבודות? חסרות תקנה? לא! אז מה כן? נכנס לעצבות. אם כך,המסקנה המתבקשת,שיצר הרע,לא מחפש את העברה,הוא יודע שישנם דרכים רבות לתשובה. אז מה הנפקא מינה שלו? עצבות! זה מה שהוא רוצה,שנהייה עצובות... העצבות היא הנשק החזק שלו. לא איכפת לו, אם תהיי דתיה או חילונית,זה לא מעניין אותו.הוא מחפש שתהיי עצובה ומדוכאת... -חשבת על זה פעם? ... בתורה,לא כתוב שצריך להיות חרדי פאנאטי מפוחד... כתוב:" דרכיה,דרכי נועם.וכל נתיבותיה שלום". אם דרכיה נעימות,מה מקום לפחד?... דעי לך,מירי. פחד,הוא דימיון. העדר אור,ותו לא! רק שמכורח ההרגל וחוסר החשיבה העצמאית, הורגלנו בסילוף מושגים. ורחקנו מהאמת הטהורה. כי יותר משאנו אוהבים את הצדיק, ה' אוהב דווקא את הרחוק ממנו... מדהים! איתך,כאן. צליל............

יש שוני עצום בין חוזרים בתשובה לבין כאלה שנולדו בבית דתי

ממש לא!לפעמים הדתי ה"מקצועי" יותר בקי בחומר.אך האמונה של ה"מתחזק" זכה ביותר!

הפחד מהנפילה....

הרי חוזרת בתשובה אנוכי,ואני נאחזת בכוחותיי כדי לשמור על יציבות בתוך ביתי והדבר קשה מאוד כי יש פיתויים ויש יצרים אין סוף.וכול דבר שיכול להוביל אותי לכיוון השני מבהיל אותי,אני משתדלת לשמור מרחק מדיבורי כפירה.אך לפעמים יצרי מתעתע בי ואז אני שואלת שאלות כאלה ואחרות...לא תמיד מקבלת תשובות...אני מקווה שכאן יהיה המקום שאשאל שאלות ואקבל תשובות בשעות של חולשה

אני מוסמך להקשיב ולענות...

מירי נשמה!

-בואי ונחשוב ביחד,וננסה לעשות סדר בדברים. ממה נובע הפחד? מנפילה. אם ניפול,מה יקרה? אנו אבודות? חסרות תקנה? לא! אז מה כן? נכנס לעצבות. אם כך,המסקנה המתבקשת,שיצר הרע,לא מחפש את העברה,הוא יודע שישנם דרכים רבות לתשובה. אז מה הנפקא מינה שלו? עצבות! זה מה שהוא רוצה,שנהייה עצובות... העצבות היא הנשק החזק שלו. לא איכפת לו, אם תהיי דתיה או חילונית,זה לא מעניין אותו.הוא מחפש שתהיי עצובה ומדוכאת... -חשבת על זה פעם? ... בתורה,לא כתוב שצריך להיות חרדי פאנאטי מפוחד... כתוב:" דרכיה,דרכי נועם.וכל נתיבותיה שלום". אם דרכיה נעימות,מה מקום לפחד?... דעי לך,מירי. פחד,הוא דימיון. העדר אור,ותו לא! רק שמכורח ההרגל וחוסר החשיבה העצמאית, הורגלנו בסילוף מושגים. ורחקנו מהאמת הטהורה. כי יותר משאנו אוהבים את הצדיק, ה' אוהב דווקא את הרחוק ממנו... מדהים! איתך,כאן. צליל............

הפחד הוא לא מהנפילה ...

כי אחרי כול ירידה יש עליה,ותמיד היא חזקה יותר. הפחד הוא מכך שקל יותר ליפול מאשר לקום ואם את לא נאחזת באמונה הדרך החוצה קלה ביותר...השאלה איכן את אוחזת אחותי.

אני מוסמך להקשיב ולענות...

תודה לך רענן

אני אזכור שאתה כאן כשצריך

ממש לא!לפעמים הדתי ה"מקצועי" יותר בקי בחומר.אך האמונה של ה"מתחזק" זכה ביותר!

נכון וזה השוני חוזרים בתשובה ...

לבין דתיים מבית.זה כול הענין.

-ערב נעים לך,יאיר!

-יפה לך,על שפתחת פורום יחודי זה.ישר כחך!!! אכן,כפי שציינת,אין מי שמבין את הדת"לשים. את מצוקותיהם הנעים בין ייצרי הגוף לבין ידיעת האמת. בין האהבה לאלוקים לבין העולם הקורץ בססגוניותו. בין מוסריות לפיתויי יצרים. בין אור לחושך....ובין... לבין......באין ספור מצוקות נפש.... -אין חכם כבעל הניסיון.... לכן,אשמח להיות לעזר, להקשיב, להכיל, ולחבק אם יהיה צורך. ברשותך,אציג עצמי. אומנם,אינני חוזרת בשאלה. אך הייתי בעברי הלא רחוק,חוזרת בתשובה חרדית מאוד!... כיום, שומרת תורה ומצוות, שלא משתייכת לאף מגזר וזרם. ולאף רב, בן זמננו. חשה כמו נטע זר,ולא מובן. לא בעולם החרדי,שלא פתח שעריו בפני... ולא בעולם החילוני, שלא מצאתי את עצמי בו.... מקוה מאוד, שהשתלבותי כאן, תועיל גם לי... -התקבלני?.... בברכת, הצלחה! צליל..............

ברוכה הבאה

הי צליל על פי התיאור שלך, נראה שהגעת למקום הנכון. למרות הכותרת המאוד ברורה "חוזרים בשאלה", אני מקווה שהפורום הזה יהווה במה ללבטים ושאלות לכל מי שנמצא "בין עולמות" - מה שמאפשר שיחרור מהגדרה - ומן הסתם גם יותר עומק. כך שכמו שנאמר - "טוב שבאת".
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר