איזורים פופולאריים להשקעה בקרקע חקלאית בישראלשטחה של ארץ ישראל נותר באותו הגודל, אך כמות התושבים גדלה ללא הרף. עם קרוב לשמונה מליון תושבים, כשכולם חולמים על בית משלהם, קרקעות חקלאיות הפכו למוקד משיכה חזק, בתקווה כי הן יופשרו לבנייה וכי ניתן יהיה לבנות עליהן בית ולהקים בשטחן משפחה.

בין המקומות הפופולריים ביותר לרכישה מסוג זה, השקעה בקרקע חקלאית בפרדס חנה נחשבת מאוד. אזור מרכזי, קרוב מספיק לתל אביב, עם תחנת רכבת נוחה וקהילה משגשגת ויציבה. קרקע חקלאית בכרכור נחשבת גם היא כמובן לאבן-חן, והאזור כולו מטפס מעלה, עם תכניות פשרה רבות שהופכות אותו לאטרקטיבי במיוחד.

קרקע חקלאית למרחיקי לכת

אם אתם מחפשים לרכוש נכס לטווח הארוך, הצפון הרחוק גם הוא נחשב פופולרי למדי. אזור צפת, ואפילו רמת הגולן, נחשבים אזורי השקעה לאלו הרצים למרחקים ארוכים. הפיתוח איטי, אך מתרחש, בעיקר סביב ערים או עיירות בצמיחה.

הגליל המערבי גם הוא נקודה מעניינת, עם מקומות כמו כליל שמוכיחים כי אפשר, רצוי, ושווה להשקיע במקומות שנראים נידחים במבט ראשון. הסיפור של כליל מוכיח את הכדאיות הכלכלית של השקעה מסוג זה, עם עלייה אדירה בערך הקרקע, עד כדי התעשרות המקומיים.

כאשר מדברים על עיירות קטנות, כפרים והתיישבויות חקלאיות באזורים אלו, אפשר לאתר נקודות עניין ולהתחיל לעבוד. העובדה היא שבגלל הצמיחה הדמוגרפית החיה, יישובים רבים מתחילים לכוון לעבר הפשרה, כל יישוב בקצב שלו.

הדרום קורא לכם

קרקע חקלאית בפרדס חנה היא מכרה זהב למי שמחפש השקעה מהירה ובטוחה לטווח קצר, ומוכן להשקיע את הסכום שדרוש. הדרום הרחוק לעומת זאת, עומד בקנה אחד עם השקעות נדל"ן בצפון – מרחקים ארוכים. מי שמכיר את סיפור הנדל"ן של באר שבע יודע כי אפשר להתעשר, ומהר, בהשקעה נמוכה. גם עיירות ויישובים רבים בנגב מציעים קרקעות חקלאיות למכירה, ואזורים רבים מקבלים הטבות לצורכי פיתוח, מה שיוצר עלייה הדרגתית אך ברורה במחירי הקרקעות הללו.

העלייה המתמדת במחירי הקרקעות בישראל, ללא קשר למיקומן הגיאוגרפי, הופכת את המדינה הקטנה לאטרקציה גם למשקיעים זרים, ומעבר למקומות הנחשבים פופולאריים להשקעות נדל"ן ספקולטיביות, ישנה ארץ שלמה שבסופו של דבר – היא מכרה של זהב לרוכשים קרקעות חקלאיות.

אורן קובי מנכ"ל חברת אדמה - זרוע ההשקעות בקרקעות של לוג'יסטיק גרופ. 
טלפון: 03-6218700 
פקס: 03-6218701 
דוא"ל: info@logisticgrp.co.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן