פתרון למצוקת הדיור - קרקע חקלאית בכרכור


אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של השנים האחרונות בישראל, קשור בצמד המילים "יוקר המחיה". בעבר על הקוטג', אחר כך על הטלפונים ובסופו של דבר התמקד בעיקר בקושי לקנות דירה או בית פרטי בישראל. מצד אחד, אפשר לשבת בצד ולחכות למעשה חסר תקדים של הממשלה, אך מצד שני, ניתן גם לפעול ולבצע מהלך שיפחית משמעותית את עלות רכישת הדירה האישית.

מאת: אורן קובי - קרקע חקלאית להשקעה

הקרקע החקלאית

הקרקעות החקלאיות שמפוזרות בכל רחבי הארץ, כוללות שטחים גדולים במיוחד, המיועדים בעיקר לחקלאות ולעתים גם לשימושים אחרים שיועדו לכך על ידי ממשלות ישראל לדורותיהן. כיום, כל פיסת אדמה קטנה בישראל מוגדרת לשימוש ספציפי, ולכן לא ניתן להשתמש בקרקעות החקלאיות לשימושים אחרים. בדיוק בשל הסיבה שלא ניתן לבנות על קרקעות חקלאיות, מחירן נמוך משמעותית.

מדוע מחיר הקרקע החקלאית נמוך משמעותית?

יחד עם העובדה שמחיריהן של קרקעות חקלאיות נמוך במיוחד, האוכלוסייה ממשיכה לגדול ולכן צריך למצוא לכולם מקום היכן להתגורר. כדי לעשות זאת, מפשירים קרקעות חקלאיות עבור הקמת בתים ובניינים וכך מרווחים את אזורי המחייה. בשל הסיבה הזאת, ברגע ההפשרה, מחיר הקרקע קופץ למחירים גבוהים, לעתים פי כמה.

כיצד להקל על רכישת דירה

כיצד כל המידע שמופיע למעלה יכול לסייע למי שמחפש לרכוש דירה או בית לעצמו? כעת, כל שצריך לעשות הוא לפנות למקום בו הוא רוצה לגור, לחפש בו קרקעות חקלאיות ולבדוק אם ישנה קרקע חקלאית להשקעה ומתי היא אמורה להיות מופשרת. באופן הזה, כבר נחסכה העלות של רכישת קרקע למגורים, במחיר של קרקע חקלאית. הדבר יכול כמובן לסייע למשפחות רבות.

קרקע חקלאית כפתרון למצוקת הדיור

כמו כן, חשוב לציין כי אם הקרקע גדולה במיוחד ואין צורך להשתמש בכולה, ניתן לרכוש חלקה קטנה יותר או לחלופין לרכוש את כולה ולמכור חלק ממנה לקבלנים. באופן הזה, נהנים לא רק ממגורים בקרקע מופשרת שעלתה במחירים שפויים הרבה יותר, אלא אפילו מתשואה שעשויה להיות גבוהה במיוחד.

אם כן, לא משנה עד כמה מציאת דירה במחיר שפוי הפכה להיות כל כך רלוונטית – אם קמים לעשות מעשה אמיתי וחכם לפתירת מצוקת הדיור באופן אישי, ניתן לא רק לחסוך סכומים רבים של כסף, אלא גם לבנות את הבית בעיצוב אישי על קרקע שהופשרה זה לא מכבר וכן גם ליהנות מהאפשרות של השקעה בקרקע חקלאית שתניב תשואה נהדרת.

אורן קובי מנכ"ל חברת אדמה - זרוע ההשקעות בקרקעות של לוג'יסטיק גרופ. 
טלפון: 03-6218700 
פקס: 03-6218701 
דוא"ל: info@logisticgrp.co.il

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן