פרישה מעבודה – איך להסתגל למצב החדש?

התחלתם בגיל צעיר לעבוד במקום עבודתכם, עברו השנים וחלף הזמן ומצאתם את עצמכם עובדים באותה העבודה במשך כ- 15-20 שנה ויותר... בכל בוקר מחדש הגעתם ליום העבודה מצוחצחים ומדוגמים ליום עבודה חדש ומהנה, בהתחלה נכון היה לכם כיף להגיע למקום העבודה, אבל מה לעשות שכל עבודה שוחקת בשלב כזה או אחר בחיים... אז הנה... הגעתם לגיל כזה שמאפשר לכם לפרוש מעבודתכם, סוף כל סוף תוכלו להגשים את כל החלומות שתמיד חלמתם ונמנעתם מלעשות אותם, ללכת לטיולים, ללמוד לתואר, להיות מה שתמיד חלמתם עליו, אבל רגע! איך אנחנו הולכים לעשות את זה? רק מהמחשבה על פרישה עולות מחשבות מפחידות כמו: מה יהיה איתי בגיל פרישה הבוס תמיד דאג לי להכניס לי כסף לחשבון בכל חודש ועכשיו מי ידאג לי לרווחה הכלכלית שלי?

לחשוב על הפרישה

תמיד כאשר אנחנו מנסים להגיע לאיזשהו יעד שמפחיד אותנו אנחנו מתמלאים בפחד ובחרדה, בנוגע למצב הנוכחי של פרישה, הפחד קיים באפיקים שונים כמו לדוגמא:

פחד כלכלי – הפחד הכי נפוץ זהו הפחד הכלכלי של ציבור הפורשים, עולות שאלות רבות כמו: איך אני אחיה רק על קצבת זקנה?, איך אני אעזור כלכלית לילדים?, אם אני אחיה עד גיל 90 איך אני אחיה את כל ה- 25 שנים הנותרים מבלי לעבוד? הרי ידוע שבגיל פרישה ישנן יותר הוצאות על תרופות, ועל דברים בלתי צפויים כאלו ואחרים, אז איך אני יוכל לעמוד על הרגליים מבחינה כלכלית? זה הזמן להזכיר שלא צריך להתמודד מול כל הפחדים האלו לבד, קיים ייעוץ פרישה בשביל זה! יועץ פרישה שיוכל ללוות אותך בכל תהליך הפרישה מה שהנחיתה שלך במסלול הפרישה תהיה יותר רכה מאשר ללא ליווי של מומחה פרישה, יועץ פרישה יוכל לעזור לך להתמודד מול כל החששות שלך, יוכל לייעץ לך כיצד לנהל את המדיניות הכלכלית של חייך כך שתוכל לחסוך מצד אחד כסף רב ומצד שני הפרישה שלך תוכל להיות הרבה יותר טובה מאשר ללא ייעוץ ממומחה פרישה.

פחד רגשי – ברפואה המודרנית הפרידו את הגוף מהנפש, קיים רופא לבעיות פיזיות וקיים רופא לבעיות רגשיות, בתחום הפיננסי המדיניות היא אותה מדיניות רק שיועץ פרישה יכול לעזור לכם בשני התחומים גם בפחד הכלכלי וגם בפחד הרגשי: הפחד הרגשי והחומרי הוא הפחד שמא יחסר לכם כסף ובעוד שאלות פיננסיות שקשורות גם ל- פנסיה שאתם צריכים לקבל ולכל הפטורים על הפיצויים ועל מענקי פרישה שייתכן ואתם זכאים להם, במקביל יש לנו גם כן את הפחד הרגשי שהוא מתמקד יותר מההיבט הרגשי לדוגמא: איך אני אסתדר עם בן/בת זוגי עכשיו כאשר שנינו נהיה בבית ושנינו הרי פרשנו מהעבודה? מה אני אעשה בגיל פרישה? מה אשב כל היום בבית? הרי אין לי עבודה לעשות? איך אני יוכל להרגיש שוב שיש לאחרים צורך בי? איך אני אנהל את סדר היום שלי? הרי במשך עשרות שנים עבדתי בעבודה בכל בוקר משעה 8:00 ועד 17:00 אני לא יודע לעשות שום דבר חוץ מזה... איך אני אסתגל למצב החדש?

פניה ליועץ פרישה ההמלצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל

אל תחכו לדקה ה-90 ממש כמו מטופל שכואבת לו השן והוא ממתין לדקה ה-90 עד שמתברר שהחור בשן הדביק עוד מספר שיניים בפה, שנה שנתיים לפחות לפני הפרישה שלכם תקבלו פגישה עם יועץ פרישה שיעזור לכם להתחיל להתמקד בכל השאלות והחששות שלכם לקראת הפרישה הקרבה ובאה, דחיית המחשבה על הפרישה = הפסד ממון רב, ישנם הרבה סוגיות פיננסיות שנדרש לבצע על מנת שתוכלו לשמור על האינטרסים הכלכליים שלכם כמו למשל סוגיות במיסוי, הקלות במס, ובעוד תחומים נוספים רבים שלא רק קשורים לתחום הכלכלי אלא גם תחום הרגשי, יועץ פרישה יוכל לעזור לכם למצוא את הדרך הנכונה לחיים טובים יותר בגיל פרישה, חשוב מאוד שיהיה מי שילווה אתכם בכל התהליך של הפרישה, מישהו שידאג לכם באופן אישי, שיהיה זה שדואג לכל האינטרסים שלכם הכלכליים בפרישה, זה שיסדר לכם את כל הניירת והדוחות הרבעוניים שקבלתם מהפנסיה, אחד כזה נקרא יועץ פרישה שיכול לסייע לכם בכל ההתנהלות מול הרשויות ועוד...

מה הכי מפחיד אתכם בפרישה?

אתה יכול לבחור עד 7 אפשרויות
אי הוודאות הכלכלית
שלא אקבל את מלוא הכספים שהצטברו לזכותי
שיקחו לי הרבה מס על כספי הפרישה
שאקבל פחות פנסיה
שלא אמצא עיסוקים נוספים
שלא אוכל לעבוד יותר
מפחד מהלא נודע
כל התשובות נכונות

אודות: רן חובב יועץ מס מורשה מומחה במיסוי והכנה לפרישה
רן חובב מומחה ב: ייעוץ מס והכנה לפרישה