12.07.13 | 16:17
סוכן ביטוח חיצוני מאלצני לשלם דמי ניהול גבוהים

שלום כולם,

אשמח לקבל ייעוץ לגבי נושא עמלות בקרן פנסיה. אני שכירה בחברת הייטק והחברה שלי עובדת עם סוכנות ביטוח חיצונית. כרגע מופרשים כספי פנסיה לקרן של הפניקס. לאחרונה בקשתי לחזור להראל (שם יש לי קרן םנסיה מוקפאת, אליה הופרשו כספים במשך קרוב לחמש שנים). על מנת לחזור להראל, הראל הציעו לי להשוות את העמלות לעמלות שאני משלמת היום לפניקס - 3% מהפרמיה (ו 0.25% מצבירה). אבל הסוכן שעובד אתנו מסרב להעביר אותי להראל באומרו שאלו עמלות נמוכות מדי והוא לא ירוויח מזה, הוא חייב 4% ולא 3% מהפרמיה. האם זה חוקי שהסוכן יאלץ אותי לשלם אחוז גבוה יותר ממה שהראל עצמם מציעים לי? אני יודעת שהחברה בה אני עובדת מאלצת אותי לעבוד עם הסוכנות הזו, ואיני יכולה לעבוד ישירות מול הראל, אבל יש פה ניגוד אנטרסים. מה באפשרותי לעשות?!

תודה,
אסתי.

20.09.13 | 04:10

אסתי או ספיר? היי

ראשית, לצערי התשובה היא שאת מחוייבת לעבוד עם הסוכן כל עוד הוא הסוכן של מעסיקך. באותה הנשימה אוכל לספר לך שבקרוב יבטלו את החובה הזו על השכירים ותוכלי לבחור את הסוכן שלך או אפילו לעבוד ישירות מול החברה עצמה.

אבל......ויש אבל גדול כאן!

את חברת הביטוח את בהחלט יכולה לבחור, ולמעסיק אין כל אמירה בנושא הזה. תנחי את הסוכן הנחמד שלו להעביר את כל הכספים וההפקדות הבאות להראל ותשאלי אותו מה דמי הניהול הכי טובים שיכול להשיג לך שם (ללא קשר להעדפותיו הכלכליות). ולפי מה שאני מבין, הוא אכן יכול לעבוד מול הראל ב3% מפרמיה אך הוא מתבכיין לך על חופשה בצימר בצפון במקום בתאילנד בשנה הבאה.

ואז יש כאן 2 אפשרויות:

הראשונה - שהוא לא עובד עם הראל, ולכן אם הוא לא עובד איתם זכותך המלאה לפנות אליהם ישירות ואת ממש לא מוגבת ולא תלויה בסוכן הנחמד.

השניה -  שיעביר אותך בכל זאת עם העמלות שהוא יכול להשיג, גם אם ינסה להפחיד אותך שזה יהיה גבוה יותר, לדעתי אם תתעקשי ותסבירי לו שאת מעדיפה שהכל יהיה מרוכז שם כמו בעבר, הוא בסוף ישיג לך במחיר שהיה לך בהראל (הרי הוא כבר הספיק להתבכיין שזה נמוך לו אז כנראה שהוא אכן יכול להשיג לך 3% מפרמיה).

שיהיה בהצלחה

מקווה שעזרתי :)

03.07.17 | 13:28

אני ממליצה לך להיכנס לאתר הזה של סוכן ביטוח מומלץ שאני מכירה ויסייע לך בהכל

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פנסיה וגמל
בחר
בחר