סוכן ביטוח פנסיוני לעומת משווק פנסיוני

שלום רב, הציעו לי התמחות ל"סוכן ביטוח פנסיוני" ולאחר מכן עבודה במסגרתה אצטרך למכור גם פוליסות ביטוח בריאות. האם יהיה מותר לי למכור פוליסות ביטוח בריאות, כי אני סברתי שיהיה לי מותר לשווק רק מוצרי גמל (קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים). ומה לגבי ביטוחי חיים האם יהיה מותר לי למכור? שאלה נוספת, בחוק ישנם 3 הגדרות: יועץ פנסיוני, משווק פנסיוני, וסוכן ביטוח פנסיוני. מה ההבדל בין משווק פנסיוני לבין סוכן ביטוח פנסיוני (את ההבדל בין יועץ פנסיוני לבין משווק פנסיוני אני יודע), מבחינת הכשירות לקבל את הרשיון ומבחינת הפעולות המותרות לבצע? האם אני שעברתי את כל בחינות היסוד לייעוץ השקעות ואת בחינת יסודות הביטוח אוכל להיחשב לאחר ההתמחות ולאחר שאעבור את בחינת גמר פנסיוני כ"סוכן ביטוח פנסיוני" למרות שאני לא סוכן ביטוח. אני חשבתי שאוכל להיחשב רק משווק פנסיוני או יועץ פנסיוני. ניסיתי למצוא לכך תשובות בחוקים ובתקנות ולא הצלחתי. בתודה מראש.

סוכן

כל אחד מהרישיונות מאפשר לבצע פעילות מסוימת שמוגדרת מכח הרישיון: מיהו היועץ הפנסיוני? מי שקיבל רישיון יועץ פנסיוני.יועץ פנסיוני עוסק במתן ייעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החיסכון שלו או של קרובו באמצעות מוצר פנסיוני שאין לו זיקה אליו. כלומר, על היועץ הפנסיוני להיות אובייקטיבי ולא מוטה, בעת מתן הייעוץ שלו לטובת מוצר זה או אחר, או לטובת גוף מנהל זה או אחר. מיהו סוכן הביטוח הפנסיוני? מי שקיבל רישיון סוכן ביטוח פנסיוני.סוכן ביטוח פנסיוני עוסק במתן ייעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החיסכון שלו או של קרובו , באמצעות מוצר פנסיוני שיש לו זיקה אליו. המשמעות היא שסוכן ביטוח אינו אובייקטיבי ויכול להיות מוטה בעת מתן הייעוץ שלו לטובת מוצר זה או אחר , או לטובת גוף מנהל זה או אחר. ההבדל בין רישיון יועץ פנסיוני לרישיון סוכן ביטוח פנסיוני נעוץ באובייקטיביות שאליה מחויב בעל הרישיון,אשר באה לידי ביטוי בקשר הכלכלי או בעסוקי (זיקה) לגוף המנהל את החיסכון הפנסיוני. ליועץ הפנסיוני אסור שתהיה זיקה לגוף המנהל חיסכון פנסיוני, למעת עמלת הפצה אחידה שהוא רשאי לקבל מכל הגופים המנהלים את החיסכון הפנסיוני.זאת, לעומת סוכן ביטוח פנסיוני, שלו יש זיקה לחלק או לכל הגופים המנהלים את החיסכון הפנסיוני,והתגמול שהוא מקבל מהם יכול להיות שונה מגוף לגוף. מיהו משווק פנסיוני? משווק פנסיוני הוא בעצם עובד של גוף מנהל ( קרן פנסיה, חברת ביטוח, קופת גמל ). הוא רשאי לשווק ולמכור אך ורק מוצרים של הגוף המנהל אצלו הוא עובד.

אחד הנושאים החשובים ביותר שצריך לעלות אליהם מודעות הוא נושא ביטוח פנסיוני. באמת שחסר מאמרים וכתבות על הנושא. 

הכי טוב לפנות אל סוכן ביטוח לעסקים שיוכל להסביר לכם את הכל וללוות אתכם בכל נושא הביטוח

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פנסיה וגמל
בחר
בחר