סחיטה ברשת

סחיטה ברשת

סחיטה מינית ברשת

תופעה חדשה שצריך להזהר ממנה, עבריינים מרחבי העולם מתחזים לנשים, פונים לגברים ומשדלים אותם להצטלם בעירום ולאחר מכן סוחטים מהם עשרות אלפי שקלים תוך איום להפיץ את הסרטונים והתמונות המביכים בקרב קרובי המשפחה והחברים של הנסחטים. התופעה מוכרת ברחבי העולם בשם Sextortion ובישראל מכונה סחיטה ברשת

 

להתמודד עם סחיטה ברשת

כלל מספר 1 למי שחווה סחיטה ברשת, אל תשלם לסוחט בשום פנים ואופן. דע לך שאם תשלם לסוחט הוא יראה בך קרקע פוריה להמשך הסחיטה והוא ישוב לסחוט ממך כספים פעם אחר פעם עד שתתיאש. כאשר תתיאש הוא יפרסם את הסרטון המיני בפומבי למרות כל ההבטחות שאם תשלם הסרטון יימחק.

כלל מספר 2 והחשוב מכולם, מיד עם תחילת הסחיטה ברשת נסה למשוך זמן ולעכב את הסוחט ככל האפשר מבלי לשלם לו כספים ופנה מיד אל עורך דין פלילי המתמחה בעברות סייבר ופשיעת מחשב.

 

היקף תופעת הסחיטה ברשת האינטרנט

בשנים האחרונות חלה עליה ניכרת בתופעת הסחיטה המינית באמצעות רשת האינטרנט. עוד ועוד עבריינים מגלים את זירת הרשת כמקום נוח לבצע עבירות מבלי להתפס ותוך גניבת זהויות והתחזות לאחר. קורבנות רבים חוו איום בהפצת סרטון מיני או תמונת עירום שלהם באם לא ישלמו כספים , בעוד שקורבנות אחרים סבלו מהפצת סרטונים מיניים ופגיעה בפרטיותם מתוך בריונות נטו.

בכל מקרה של פגיעה בפרטיות, חשש מהפצת סרטון מיני או בעיצומה של סחיטה וירטואלית מומלץ לעצור הכל ולפנות באופן מיידי לעורך דין עבירות מחשב אלעד שאול אלבז, מומחה בעבירות מחשב ובמשפט פלילי.

 

אודות הכותב

עורך דין אלעד שאול אלבז עוסק בתחום המשפט הפלילי ומייצג עשרות לקוחות אשר פרטיותם נפגעה ברחבי רשת האינטרנט ובין היתר גם עשרות קורבנות סחיטה ברשת. המשרד מעניק שירות מסור ומתוך ניסיון עשיר בהגנה על פרטיות הלקוחות והתמודדות עם פשיעת סייבר וסחיטה וירטואלית.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פלילים