רטיבות

רטיבות

שלום,

אני גרה בדירה שכורה ולפני חודש וחצי היה פיצוץ בצינור מים של דירה סמוכה. תוך כמה ימים התחילה רטיבות בקיר שלי הצמוד לאותה דירה, שהמשיכה לגדול בערך שבועיים וגרמה לכתמי עובש בארונות מטבח.
עדכנתי את בעלי הדירה מיד כשזה קרה והם הגיעו בליווי בעל הדירה שגרמה לנזק כדי לראות. 
בעל הדירה שאמור לשלם על התיקון מעוניין לחכות שהרטיבות תתייבש ורק אז לתקן, כדי להימנע מהוצאות כפולות.
אני מאז ניסיתי לדבר איתו כמה פעמים וכל פעם הבטיח שיבוא שבוע הבא. ביקשתי מבעלת הדירה שתנסה לזרז אותו כי הקירות כבר לא רטובים כשהיו, אבל לא קרה מאז כלום.
בינתיים יש ריח מאוד מסריח וחזק ואני נאלצת להשאיר את הארונות פתוחים לאוורור הריח והרטיבות וכדי שלא ייהרסו לי כלים ואוכל. לא נעים ולא נוח.

השאלה מהן זכויותיי? איך אפשר לקדם את הנושא? האם יש חוק שעומד לצידי?

תודה

מדובר במקרה יחסית מורכב בו המקור לנזק נמצא בדירה אחרת. כך למעשה, לא מדובר בהפרה ישירה של המשכירה שלך כלפייך, אלא של בעל הנכס השכן. על מנת לתת תשובה מדויקת חל הצורך לקרוא את הסכם השכירות, אולם מכיוון שבמרבית המקרים רוב ההסכמים דומים במהותם ניתן להניח כי יש התחייבות כלפייך שהנכס יהיה ראוי למגורים. במידה וכן את רשאית לדרוש מבעלת הדירה כי תפעל לכך שהדרוש תיקון יתוקן - היא מצדה יכולה לפעול עם כלים משפטיים אחרים מול בעל הדירה הנוסף. ניתן לקרוא בהרחבה ביחס במאמר שבקישור זה בקשר לשינוי שצפוי להתחולל בעקבות חוק שכירות הוגנת ובמאמר נוסף בעניין שאלות ותשובות בנושא בית משותף.

היי

הבעיה שלך היא מקרה די נפוץ ועלול לעור סכסוכים רבים, במקרים כאלה תמיד עדיף לבצע בדק בית מקדמי על מנת לוודא שאין בעיה חסויה של נזילות בתוך הקיר וכד.

חברות העוסקות בביקורת מבנים יוכלו לבדוק עם מצלמה תרמית את היקף הנזילה ואף לתת לך ליווי ועצה מקצועית.

בהצלחה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר