שותף מפר סעיף בחוזה שכירות

שלום רב, רציתי להתייעץ לגבי סוגייה שנקלעתי אליה. אני גרה בדירה עם עוד שותפה אחת. לאחרונה היא עברה קורס עיסוי והתחילה לעשות בבית עיסויים (בשחור) לאנשים שונים. בחוזה ישנו סעיף שאומר "השוכר נתחייב להשתמש במוכר אך ורק לצרכי מגורים בלבד". הדבר מאוד מפריע לי ואני מעוניינת לצאת מדירה, כי לא כיף לי לראות אנשים שונים ולא מוכרים בביתי. נשארה לי חצי שנה עד תום החוזה וגם אני וגם השותפה חתומות על חוזה. האם אני יכולה לצאת מהדירה ולהפר חוזה על סמך סעיף זה, מבלי להיות מחוייבת לשלם על הדירה עד תום החוזה?

במידה ואת והשותפה שלך מופעים ביחד בחוזה כשוכרים כלפי משכיר הדירה אז המצב שלך בהחלט בעייתי שכן הפרת חוזה השכירות על ידי השותפה שלך יכולה להחשב כלפי המשכיר גם כהפרת חוזה  שלך. הפרת חוזה שכזו יכולה לזכות את המשכיר בסעד של פינוי דייר אם המשכיר ידרוש את תיקון ההפרה והיא לא תתוקןף אך יתכן והמשכיר יבחר להבליג על כך ולא לדרוש פינוי גם אם הדבר יוודע לו.

במצב שבו המשכיר יבחר שלא לדרוש פינוי שלך ושל השותפה תוכלי למצות את טענותיך רק במישור היחסים שלך ושל השותפה.

יתכן שבמקום לפנות את הדירה בצורה חד צדדית ולהסתכן בהפרת חוזה כלפי המשכיר  היתי מציע לך לחפש שוכרת אחרת שתסכים לבוא בנעליך כלפיה משכיר .

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר