שיק שכירות שנפרע כבר לאחר שעזבתי את הדירה

עברתי דירה לא מזמן, ויצאתי מחוזה שכירות לפני שהסתיים. קרה מקרה ומנהל חברת הנכסים איתו חתמתי על החוזה נפטר (כן במקרה שלי הם נפטרים וגם מתחלפים) כל ההתנהלות מאותו רגע היתה מול אשתו שירשה את העסק שלו למעשה. לאחר שמצאתי דייר שנכנס לדירה בזמן המיועד, שילמתי את כל חלקי בחשבונות כולם, קיבלתי אישור מכל הרשויות והגשתי לה הכל, ביקשתי את השיקים של השכירות. היא דרשה שאחתום על מסמך של תום התקשרות ביננו, אני הסכמתי בתנאי שאקבל את כל השיקים לידי. היא אמרה שהשיקים מופקדים בבנק ואין לה גישה אליהם בגלל שזו בירורקרטיה של חשבון בנק של נפטר וזה לוקח זמן, אבל שהיא נתנה הוראה לא להוריד את השיקים. אני הודעתי לה שרק לאחר שאקבל את השיקים אחתום על המסמך וחיכיתי. 

כשהגיע מועד פרעון השיק הראשון בדקתי עם הבנק שהכל תקין, וגיליתי לזוועתי ששיק השכירות ירד במלואו ושאני במינוס מטורף מכיוון שירד לי שכירות בשני מקומות. מיהרתי ליצור איתה קשר, אין קול ואין עונה. מסננת אותי כבר יום שלם בלי בושה. אני הולכת לבלות עכשיו סופשבוע שלם בחוסר ידיעה מה יהיה, שוקלת להגיש תלונה במשטרה וכן תביעה משפטית. ובאמת שאין גבול לעוגמת הנפש שלי מהמקרה הזה. 

השאלה היא איך לפעול? וברור לי שיש לי עילה טובה לתביעה במקרה הזה, איך ממשיכים מכאן?

במידה ובעלת הדירה תמשיך להתעלם מפניותך תוכלי להגיש תביעה להשבת דמי השכירות בבית משפט לתביעות קטנות כאשר בתביעתך תפרטי בצורה כרונולוגית את כל השתלשלות הארועים שציינת ביתר פירוט לרבות הסכמתה להשבת השיקים ותדרשי את השבת הכספים.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר