שכר טרחה של עו"ד על חוזה שכירות

אני וחברתי רוצים לשכור דירה במחיר של 2,500 שקל לחודש. בעלת הבית נפטרה לפני כמה חודשים ועכשיו עו"ד מסוים מטפל בעניין ומייצג את היורשים. הוא דורש מאיתנו שכר טרחה בגובה חודש שכר דירה (2500 שקל) תמורת עריכת החוזה ולא ממש ברור לי למה אני צריך לשלם לו את הסכום. האם זו לא הוצאה שאמורה ליפול על בעל הבית או לפחות להתחלק חצי חצי בין בעל הבית לבינינו ? כל הבירורים שעשיתי העלו שזוהי דרישה מאד לא מקובלת וסכום גבוה מדי אבל הוא לא מוכן לזוז מהדרישה ולא מוכן לתת לי לדבר עם בעל הבית. מה עושים ?

אתם גרים שם כרגע עם חוזה חתום?

שכ"ט

שלום עדן, נושא השתתפות בשכ"ט עוה"ד של המשכיר הוא דבר שנתון למו"מ בינך לבין היורשים ולעיתים השוכר בהחלט משתתף בשכה"ט של עוה"ד של המשכיר ואף נושא במלוא השכ"ט. בד"כ מקובל שהשכ"ט הוא חצי חודש ולא יותר מחודש. בהצלחה.

לא להתרגש- יש פתרון

הדבר מאוד פשוט. אם יש כבר חוזה ואתם גרים בבית, תנפנפו אותו עד כדי אזהרה בהגשת תלונה. אם אין חוזה אז פשוט תעשו מה שנראה לכם כנכון לעשות. לחתום או לא בלווית העו"ד. בכול מקרה, אם אתם מחליטים לשלם אז תיקחו עו"ד משלכם שיטפל בפרשייה. בגדול הדבר עובד בצורה הבאה: לא יתכן שתשלמו לעו"ד שבכלל לא מייצג אתכם אם כבר יש לכם חוזה חתום והעסקה נעשתה. רוצים לשלם לעו"ד? לפחות קחו אחד שייצג אתכם (הצעה- לא לקחת עו"ד משותף).

שוכרים נכבדים,

לא נכנסים לדירה לגור לפני שיש חוזה חתום ע"י בעל הבית או נציגו (מיופה הכוח) 

אם אכן חתמתם על חוזה אינכם אמורים לשלם לשום גורם אחר שכר טרחה.

אם עדיין לא חתמתם על חוזה ונכנסתם לגור הרי אתם צריכים לפנות ליורשים שהם יחתמו אתכם חוזה שכירות ולכן אם הם מעוניינים לשכור את שירותיו של העורך דין הם אמורים לשלם את שכר הטרחה כי תנאי זה לא היה בינכם לבין בעלת הבית במשא ומתן של השכירות.

היה עדיף לכם לקנות תמורת שקלים בודדים חוזה שכירות סטנדרטי מאחד החנויות כגון : קרביץ, סטימצקי ועוד..

מה עלויות שכ"ט עו"ד לחתימה על הסכם שכירות בלתי מוגנת?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר