מזגנים בדירה שכורה

שכרתי דירה ששטחה 100 מ"ר ובה 2 מזגנים מפוצלים 2.5 כ"ס - בני 12 שנה. כחודשיים לאחר שהתחלתי לגור בה אחד המזגנים הפסיק לעבוד. כדי להחזיר אותו לפעולה בעל הבית צריך להשקיע 1000 שקל.בעל הבית, כמובן, מסרב. האם אני יכולה לחייב אותו לתקן אותו? אלו אמצעים חוקיים עומדים לפני, כדי שהוא יבין, שהוא חייב לתקן את המזגן, אם אכן הוא חייב לעשות כן.

לי היה מקרה דומה

לפני מספר שנים, גרתי בדירה שכורה עם מזגן ישן ש"נפח את נשמתו" חודשיים לאחר כניסתי לדירה, בשיא החום של הקיץ. בעלת הדירה היתה מאוד שאננה וחיפשה מישהו שיתן בזול...כשראיתי שהיא לוקחת את הזמן, בדקתי בחוזה וראיתי שצויין בפירוש שיש מזגן, שזה אומר לפי הבנתי, שהיא אחראית לתיקונו במקרה של בלאי(הלך המדחס). וכך היה ברגע שציינתי זאת כבר הכל התגלגל אחרת, לכיוון חיובי , כמובן.

מזגנים

שלום ותודה על פנייתך. אם מדובר בבלאי שוטף של המזגן (כגון החלפת גז) הושכר צריך לשלם, מעבר לזה תקיונים חלים על המשכיר. לחייב מישהו אפשר קק דרך בית משפט. מה שאת יכולה לעשות זה לתקן לבד ולהפחית לו מדמי השכירות. אפשרות כזו גם כתובה בד"כ בחוזי שכירות (לא יודע מה כתוב אצלך. בהצלחה.

מהצד השני

בדירה

מהצד השני

בדירה שאני משכירה יש מזגן כמעט חדש. הדיירים שלי גרים כבר שנתיים וחצי בדירה ומשתמשים אינטנסיבית מאוד במזגן. המזגן התקלקל והסתבר שמדובר במפסק שהתקלקל עקב בלי ושימוש רב, ושעלות התיקון אמנם לא גדולה מאוד, אבל בכל זאת לא נראה לי שבמקרה זה אני צריכה לשלם. מי צריך לשלם במקרה זה? דרך אגב, המזגן לא מוזכר בחוזה.

תיקון מזגן

תיקונים קטנים ושוטפים הקשורים לשימוש במזגן בד"כ חלים על השוכר.

אם אני מתקינה מזגן בחדר של 1 כוח סוס בדירה שכורה בה אני גרה. האם בזמן עזיבתי את הדירה, במידה ובעל הדירה מסרב לשלם לי את עלות המזגן והתקנתו, יש לי את הזכות לפרק את המזגן ולהחזיר את החדר למצב בו היה טרם התקנת המזגן?

מזגן מיני מרכזי למעלה מ10 שנים אני נימצא בדירה שנה וחצי מי אמור לתקן מזגן כזה שהיתקלקל

מזגן מיני מרכזי למעלה מ10 שנים אני נימצא בדירה שנה וחצי מי אמור לתקן מזגן כזה שהיתקלקל

הייתי מזמינה טכנאי מזגנים שיתן הצעת מחיר ואז לתת לבעל הדירה אפשרות או לתקן או להוריד את העלות של התיקון משכר הדירה.

אני גרה בשכירות התקנתי בחדרים מזגן וביקשתי מהשוכר שיתקין בסלון הוא לא מוכן בשום אופן השאלה האם הוא חייב או לא בימים חמים אלה 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר