עצות ביחס לניסוח כתב הגנה בגין תאונה ישנה

תאונה שקרתה כך קרתה:
רכבתי עם חבר מורכב על אופנוע, נסענו בנתיב הימני מבין כמה בכביש ראשי בעיר גדולה. רכב פרטי תיזז בין נתיבים ונתתי לו להכנס לפניי. קצת אחרי הוא האט תנועתו לידי עצירה ואותת שמאלה בניסיון להשתלב לנתיב האמצעי/שמאלי. מכיון שזה נעשה באמצע כביש וחששתי גם לעצור אז המשכתי בנסיעתי (שלא ייכנסו בנו מאחורה) והלה באופן פתאומי מתישהו הפסיק את האיתות שמאלה וחזר, ממצב של עמידה חלקית כבר בתוך הנתיב אליו כיוון לפנות, לנתיב הימני. ללא איתות וללא הבחנה בנו/במראה. ההתנגשות היתה ביני לבין הדלת הקדמית הימנית שלו כיון שחזר ימינה-אלכסונית משמאל.

לא היה לי בטוח צד ג' וכעת חברת הביטוח תובעת אותי על נזקי הרכב שלהם דאז. הכלי שלי נפגע מספיק כדי שלא ארשה לעצמי לתקנו ומכרתי אותו במחיר זעום. לא היו נזקי גוף.
הם תובעים אותי בסדר דין מהיר בבית משפט שלום על סכום נזקיהם + הוצאות טרחה וכיו"ב (7 אלף פלוס). הנהג עצמו לא קשור לתביעה, הוא רק העביר דיווח לחברת הליסינג שלו מה לטענתו קרה (טוען שעקפתי מימין, כאילו הוא סתם נסע ישר בסדר).

שאלותיי הן כאלה
1 -- האם עצם כך שלא קראנו למשטרה כשאני הייתי במצב של הלם מנפילת האופנוע והוא לא נפגע בכלל מראה שהיה לו יותר מה לחשוש מלי? או שבנוהל אין מזמינים פקחי משטרה על תאונה שאין בה נזקי גוף?
2 - איך אני מערער את התפיסה הראשונית כי הוא נהג כדין ואני זה שנהג ברשלנות ופזיזות?
הרי כל התביעה שלהם מבוססת על נקודת יסוד זו לפיה הם מאמינים לדיווח שלו ומסיקים כי אני אשמתי
3 - הם שלחו לי העתק של תובענה עם תמונות מדו"ח השמאי בהן נראית הפגיעה, אך הצילומים באיכות ירודה מאד. לטענתי הנזק , התקערות הדלת (מה שהצריך פחחות) לא יכלה לקרות מתאונה של כלי דו"ג שנצמד מימין בניסיון לעקוף אלא רק בגלל שהוא חתך אלכסונית ממצב של תחילת/חידוש נסיעה. אם היה בנסיעה/בתנועה היו יותר שריטות מאשר פגיעות של עומק בפח. אין לי זכות לדרוש את התמונות מהשמאי שהם שכרו, אך האם עליהם החובה להציגם בבית משפט ויותר לי להשתמש בהן ? או שזכותי לקבלן קודם למשפט?
4- האם אני רשאי לעו"ד מטעם המדינה אם אין ביכולתי להרשות לעצמי אחד? או שאני רואה יותר מדי סרטים אמריקאים?
5- בכתיבת מכתב ההגנה האם עליי להתיחס לכל כתבי הטענה שלהם (הסעיפים בתובענה) ולחתור תחתם אחד אחד או שיש נוסח אחר?

תודה רבה לכל עונה

הי IC

נראה לי מהמכתב שלך שאתה די מבין בנושא התעבורה.

רציתי לשאול גם אני שאלה משלי.

לא מזמן עשינו טיול טרקטורונים ובחלק מהמסלול עלינו על כביש שעליו נוסעים כלי רכב. האם לטרקטורונים מותר על פי חוק לנסוע שם?

 

תודה מראש

מריו

די מורכב, לענות כאן לדעתי, אפשר ליצור קשר עם עו"ד תעבורה הזה, ממליץ נעזרתי בו בעבר

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר