מתי חניה פרטית היא באמת פרטית?

אצלנו בבנין מספר דיירים לקחו קנייו על מספר חניות (3 מתוך 5). על אף אחת מהן לא רשום כי היא פרטית וסביר שזה גם לא רשום בטאבו של הבניין. הם לא רשמו חניה פרטית כי אין להם היתר לרשום?? (זה אומר שאפשר לחנות בחניה של החוצפנים??)

חניות בבנין משותף אפשר לבדוק בעיריה

פנה למינהל ההנדסי. בעיקרון מאז 1980 (אל תתפוס אותי במילה) חייב כל אדריכל המתכנן בנין משותף להקצות מקום חניה אחד לכל דירה בבנין. לפעמים הדירות נמכרות עם חניה ספציפית ולפעמים החניות משותפות (ללא מיספור). אי אפשר לקבלן למכור שתי חניות אלא בהסכמת הדייר המוותר על שלו. בדוק בחוזה שלך אם מצויין שיש לך חניה ו/או היכן היא. תמורת כמה שקלים בודדים אפשר לבקש מהעיריה שרטוט של המגרש ובו מסומן הבנין וכל החניות. מגרש החניה של הבנין הוא בד"כ רכוש משותף של כלל הדיירים בבנין. אינני עו"ד ואינני מתיימר לתת ייוץ כזה. בברכה

שלום רב 

אנח בעלת בית פרטי בעל חזית רחבה מאוד .השכן מימול הסב את החניות הפרטיות שלו למחסן וחונה על המדרכה בחזית הבית שלי האם יש לי חזקה על המדרכה וחלק מהכביש כחניה פרטית ? האם זה שטח ציבורי או פרטי? הוא גובל במגרש שלי והאם אפשר לחייב את השכן מימול לחנות בצד שלו יש חניה פנויה הוא פשוט מחנה אצלי 

אשמח לתשובתכם שירלי

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר