האם זה באמת טוב להקל?

לבן שלי יש ליקוי למידה ואני כל הזמן מתלבטת האם זה יעזור לו אם נוציא לו הקלות בבחינות, הארכת זמן, אפשרות להבחן בעל פה - כל אותם הקלות שנותנים היום לילדים או נערים בעלי ליקוי למידה? לא עדיף שהוא יתאמץ וכן ילמד להצליח במגרת רגילה? מה חשוב יותר - שהוא ישיג ציונים יותר טובים או ילמד להסתדר עם המגבלות שלו, גם אם זה יהיה על חשבון השגים בלימודים? אולי עצם ההתמודדות זה יותר חשוב?

היי לך ,,,

לדעתי לא רצוי לעצב את הילד בכוח לפי דעת הקהל,,חשוב הרבה ,,לא כולם לומדים באוניברסיטה ולימודים לפי מתכונת שלא מתאימה לילד לא רצויה,, זה לא מתכונת לחיים טובים, או מאושרים,,אני רוצה להפנות אותך לכתבה עם כמה טיפים איך לגדל ילדים מאושרים,,

הקלות או התאמות?

אני מאמינה כל לכל ילד יש זכות לחיות חיים שלמים ומלאים. בתוך חיים שכאלה מתקיים גם מימוש הפוטנציאל האישי. ללקות הלמידה אין קשר לפוטנציאל ולכן זכותו של ילד לקוי למידה לקבל התאמות שיתנו לו הזדמנות שווה.ההתאמות מקלות על הילד רווי הקשיים והכשלונות להשיג השגים בהתאם לפוטנציאל שלו! ילדים לקויי למידה, שחווים הצלחות, משפרים את בטחונם העצמי, את המוטיבציה שלהם ללמידה ואת תחושת המסוגלות שלהם. בזכות ההתאמות, בני מצליח ללמוד בתיכון בכתה רב תחומית המיועדת לתלמידים ברמה גבוהה, מצליח בבחינות הבגרות וממצה את הפוטנציאל שיש לו.והוא אינו היחיד. ציפי קוברינסקי מאמנת הורים לילדים לקויי למידה ולקויי קשב מ.מ.ה מרכז מנהיגות הורית
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר