המפתח להורות משותפת מוצלחת ואיכותית

כמו כל דבר בחיים, ניתן לבצע הליך מסויים באופן פחות טוב וכן באופן האופטימלי.

הכלל נכון גם לכאן.

ראשית, הורות משותפת לא מתאימה או נכונה לכל אחד.

מי שכבר בשל וקיבל החלטה מושכלת שברצונו לעשות מעשה ולא להמתין לצו הזמן או הגורל (ככל שממתינים עם הבאת ילדים בגילאים היותר מתקדמים זה עשוי להיות קריטי, ברמה שכבר לא ניתן או קשה), חשוב שייקח בחשבון:

  • הבנה יסודית של המהלך מתוך ראיה לטווח הקרוב והרחוק. כמו כל דבר, צריך להערך למגבלות ההליך וכן למצות את יתרונותיו הקסומים.
  • בחירה נכונה של השותף או השותפה למהלך.בל נשכח שמדובר באבא או באמא העתידיים לילדיכם. צריכה להיות התאמה במובנים רבים: תקשורת, כימיה, מוכנות להתגמשויות, כבוד הדדי, קווי יסוד משותפים וברורים לגבי חינוך, אופן החינוך, מוסדות החינוך, הכוונת הילד בעתיד, גנטיקה ובריאות הצדדים, קבלה של נטייה מינית, קבלה של זיקה לדת, קבלה של השקפות שונות, הסכמות על מוכנות להליכי פריון(בנק הזרע, אימוץ, פונדקאות, טיבעי). צפו במאגר איכותי של שותפים פוטנציאליים (הרשמו בחינם כדי להכנס למאגר ולפעול בו).
  • עריכת הסכם איכותי וממצה של כל האספקטים הכרוכים בגידול. מפתח חשוב וקריטי להבטחת הצלחת התהליך לאורך שנים רבות. מאחר וההתכנסות היא לשם הליך טכני אחרי הכל ולא על בסיס רומנטי/ זוגי, הסכם טוב ומקיף יסלול את הדרך בצורה הטובה והחלקה ביותר. הסכם צריך לקחת גם אפשרויות של פירוק עתידי של ההליך (צריך להערך להכל). כמובן שהסכם חייב להעשות ע"י עורכי דין מומחים לדיני משפחה ולא באופן של זכרון דברים פרטי. צפו במאמר המסכם את נושא הסכם ההורות המשותפת וכל מה שאמורים להכיר בו.

יישום נכון של העקרונות יוביל אתכם להורות המשותפת האידיאלית!

בהצלחה רבה לכולם!

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורות משותפת